Yumurtanın sağlığınız için faydaları neler biliyor musunuz? - SanalAlemci

Yumurtanın sağlığınız için faydaları neler biliyor musunuz?

Pazar, Aralık 21, 2014 22:56
Yumurtanın sağlığınız için faydaları neler biliyor musunuz?
Yumurtanın sağlığınız için faydaları neler biliyor musunuz? 4.9/5 (97%) 7 Oy

İşte Yumurtanın bilinmeyen faydaları..

Yumurtanın sarısı beyni geliştirir B vitaminleri, sinir sisteminin ve beynin gelişimi ve sağlığı için vazgeçilmezdir. Yumurta sarısı ise B vitaminleri açısından çok zengin ve kaliteli bir kaynaktır. B vitaminleri bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimini de doğrudan etkilediği için hamile kadınların yeteri kadar B vitamini almaya özellikle dikkat etmeleri gereklidir.

Kaliteli bir protein kaynağıdır Yumurtanın içindeki proteinlerin tamamı vücudumuz tarafından sindirilip kullanılabilir. Ayrıca yumurtanın içerdiği proteinler tam proteindir; yani parçalandıkları zaman vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri sağlarlar. Sporcuların kullandığı bazı protein takviyelerinin yumurta beyazından yapılması boşuna değildir.

Yazın da yumurta yenir Yazın yumurta yemek zararlıdır, inanışının yaygınlaşmasında iki etken etkili olmuş olabilir. Birincisi iyi saklanmayan yumurtaların yazın daha kolay bozulması ve bu yüzden insanları hasta etmesi ihtimalidir. Ancak uygun koşullarda iyi saklanmış taze yumurtalar için böyle bir risk söz konusu değildir. Yumurta karaciğeri, protein açısından zengin olan başka yemeklerden daha fazla yormaz. Ancak sizin yumurtaya alerjiniz varsa veya yumurtaya alerjik tepki gösterme eğiliminde olan bir vücudunuz varsa, aşırı miktarda yumurta tüketimi bu durumları daha da ilerletebilir. Böyle bir durumunuz yoksa, makul miktarlarda yumurta tüketimi vücudunuza bir zarar vermeyecektir.

Kaynak: www.kadinvekadin.net/

Bir önceki yazımız olan Polat Alemdar Ve Sünger Bob-Komik Video İzle başlıklı makalemizde Komik Video İzle, Polat Alemdar Ve Sünger Bob ve Polat Alemdar Ve Sünger Bob kaca kafalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 336 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 21.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz