Yüksek Hızlı Tren’in rengi oylama sonucu belli oldu.. - SanalAlemci

Yüksek Hızlı Tren’in rengi oylama sonucu belli oldu..

Salı, Şubat 11, 2014 14:53
Yüksek Hızlı Tren’in rengi oylama sonucu belli oldu..
Yüksek Hızlı Tren’in rengi oylama sonucu belli oldu.. 4.8/5 (96%) 17 Oy

TCDD Genel Müdürlüğünün gerçekleştirdiği oylama sonucu rengi turkuaz olarak belirlenen YHT için Almanya’da özel boya üretildi.

TCDD Genel Müdürlüğünün gerçekleştirdiği oylama sonucu renk modeli turkuaz olarak belirlenen Yüksek Hızlı Tren (YHT) setlerinden ilki, özel olarak Almanya’da üretilen boyayla renklendiriliyor. TCDD Genel Müdürlüğünün renk modelini oylama sonucu belirlediği YHT setlerinden ilki turkuaza boyanıyor.

ALMANYA’DA ÖZEL BOYA ÜRETİLDİ

Siemens, TCDD’ye üreteceği 7 hızlı tren setinden ilkini Türkiye’ye getirmesinin ardından, turkuaz boya temini için çalışma yaptı. Boya temininde sıkıntı yaşayan şirket, YHT’ler için Almanya’da özel olarak boya üretimi yaptırdı.

yüksek hızlı tren reni belli oldu Turkuaz

6 SET DAHA ÜRETİLECEK

Sakarya’da devam eden boya işlemi bu ay içerisinde tamamlanması öngörülen turkuaz YHT set, kısa sürede test çalışmaları da yapılarak Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya hatlarında hizmete sunulacak. Şirket, YHT setlerine yönelik sözleşme kapsamında, erken teslim edeceği bu setin ardından TCDD için 6 set daha üretecek. Ankara-Konya YHT hattında şu anda kullanılan tren setleri saatte en fazla 300 kilometre hız yapabiliyor ve saatte 250 kilometre işletme hızıyla kullanılıyorken, yeni setler saatte 350 kilometre maksimum hıza sahip olacak ve 300 kilometre işletme hızıyla çalıştırılacak.
OYLAMADA EN YÜKSEK OYU ALMIŞTI

Tren setlerinin renginin belirlenmesi amacıyla yapılan oylamada 8 seçenek arasından en yüksek oyu turkuaz renk modelinin aldığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından duyurulmuştu. Bakan Yıldırım, oylamada “kırmızı-beyaz renk modeli”nin çıkmasını öngördüğünü de ifade etmişti. Kaynak

Bir önceki yazımız olan Haliç Metro Geçiş Köprüsü 15 Şubat'ta açılıyor ! başlıklı makalemizde Haliç Metro Geçiş Köprüsü ne zama naçılıyor maliyeti ne kadar kaç TL ve Haliç Metro Geçiş Köprüsünde YAYA GEÇİŞLERİ ÜCRETSİZ OLACAK hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 205 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 25.04.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz