Yol Kenarlarındaki Bilgi İşaret Levhaları ve Anlamları - SanalAlemci

Yol Kenarlarındaki Bilgi İşaret Levhaları ve Anlamları

Pazartesi, Nisan 25, 2011 11:58
Yol Kenarlarındaki Bilgi İşaret Levhaları ve Anlamları 3.7/5 (73%) 3 Oy
Yol Kenarı Bilgi İşaretleri Levhaları ve Anlamları


Yolun kenarına yerleştirilerek özellikle gece üzerinde parlayan reflektif malzeme ile sizin yol düzleminden ayrılmamanızı sağlar.


Karayollarının kamulaştırma alanının sınırını gösterir.


Bu tabela ile hangi yolun hangi kilometresinde olduğunuzu bulabilirsiniz. Örneğimize göre, 750 nolu devlet yolunun 7. kesiminin 15. kilometresindesiniz.


Bu levhayı bazı yerlerde ‘Odometre’ Levhası olarak da görebilirsiniz. Bu levhanın amacı, araç kilometresini kontrol edebilmektir.
Kaynak; olcaysurucukursu

Bir önceki yazımız olan Turkcell -1'e 5 Veren Genç Nar Kampanyası Detayları başlıklı makalemizde 1’e 5 Veren Genç Nar Kampanyası nedir? Nar kampanya detayları 2011, Aynı ay içinde birden çok kez Genç Nar paketi alabilir miyim? ve Genç Nar Bakiye ve Bitiş Tarihi Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 5.083 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 11.12.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “Yol Kenarlarındaki Bilgi İşaret Levhaları ve Anlamları”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. SanalAlemci » Blog Archive » TRAFİK ÖZEL (Tüm Konular) Diyor ki:

    Nisan 26th, 2011 at 05:50

    [...] Duraklama ve Parketme İşaretlerinin Anlamları Otoyol İşaret Levhaları’nın Anlamları Yol Kenarlarındaki Bilgi İşaret Levhaları ve Anlamları Yol Çizgileri ve İşaret Levhaları’nın Anlamları Yol Kaplama Üzerindeki Çizgiler ve [...]

Yorum Yapabilirsiniz