Yerli Uçak Gemisi İçin Düğmeye Basıldı İsrail Panikte ! - SanalAlemci

Yerli Uçak Gemisi İçin Düğmeye Basıldı İsrail Panikte !

Perşembe, Şubat 6, 2014 9:47
Yerli Uçak Gemisi İçin Düğmeye Basıldı İsrail Panikte !
Yerli Uçak Gemisi İçin Düğmeye Basıldı İsrail Panikte ! 4.9/5 (98%) 21 Oy

Türkiye kamuoyunda ilk yerli uçak gemisi olarak tanınan Havuzlu Çıkarma Gemisi ihalesinin tamamlanarak düğmeye basılması İsrail’i alarma geçirdi.

06 Şubat 2014 Perşembe

İsrail’in en büyük gazetesi Jerusalem Post, ilk Türk yerli uçak gemisi ihalesinin tamanlanarak projenin hayata geçirilmesi yolunda ilk adımın atılmasının İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesiminin tüm güvenlik hesaplamalarını altüst ettiğini yazdı.

Yerli Türk uçak gemisi resimleri

“TÜRKİYE’NİN KARARI DOĞU AKDENİZ’DE DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK”

Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısının geçen ay yaptığı açıklamaya göre MİLGEM projesi çerçevesinde yapılan ihaleyi Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan’a ait olan Sedef Denizcilik şirketi kazanmıştı. Jerusalem Post’ta Michael Tanchum imzasıyla yayınlanan yazıda, Türkiye’nin bu kararla Doğu Akdeniz’deki dengeleri değiştirme yolunda önemli bir adım attığı belirtilerek, “Türkiye, uçak gemisi olarak da fonksiyon görebilecek olan çok amaçlı amfibi saldırı gemisi ihalesini tamamlayarak Doğu Akdeniz’de potansiyel olarak beklenmedik bir deniz üstünlüğüne kavuştu” denildi. Gazete, bu kararla beraber İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın tehdit algılarının arttığını kaydettikten sonra, “İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın tehdit algılamalarının artması, İsrail’in doğalgazını daha önce planladığı şekilde Güney Kıbrıs’taki LNG terminali üzerinden Yunanistan yoluyla Avrupa’ya mı, yoksa denizaltından bir boru hattıyla Türkiye’ye mi sevk edeceğine ilişkin kararını etkileyecek” diye yazdı.

Yerli Türk Uçak Gemisi İçi Nasıl

TÜRKİYE BU GEMİYE SAHİP İKİNCİ ÜLKE OLACAK

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Murat Bilgel’in 2012 Mart’ında söylediği “Türkiye’nin stratejik hedefi kıyılarda değil aynı zamanda açık denizlerde harekat yapmaktır” şeklindeki sözlerine atıfta bulunan Jerusalem Post, burada açık denizle Doğu Akdeniz’in kastedildiğini belirterek,

“Türkiye’nin yeni Çıkarma ve Helikopter Gemisi (LHD) yarım milyar ile bir milyar dolar arasında bir paraya mal olacak ve Türkiye’ye o arzuladığı Doğu Akdeniz’de açıkta varlık gösterme şansını kazandıracak. Bu da Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail’in görmezden gelemeyeceği bir durumdur” ifadesini kullandıktan sonra şöyle devam etti: (Detaylar ve Video Aşağıda)

“Yeni Türk LHD gemisi Sedef Tersanesi’yle İspanyol Navantia şirketi tarafından inşa edilecek ve İspanyol Deniz Kuvvetleri tarafından kullanılan Juan Carlos I sınıfı L-61 gemisinin aynısı olacak. Türkiye, İspanya’nın ardından bu sınıftaki bir gemiye sahip olan ikinci ülke olacak.Türk Donanması’na açık deniz yeteneği kazandıracak olan yeni LHD, Doğu Akdeniz’deki dengeleri değiştirecek.

Yerli yapımı Türk uçak gemisi resimleri

“TÜRKİYE’NİN KOMŞULARA DAYATTIĞI TALEPLERİ DE DEĞİŞTİRECEK”

“Havuzlu Çıkarma Gemisi” olarak da nitelenen bu sınıf LHD’lerin birinci misyonu herhangi bir harekat alanına kuvvet nakli yapmak. Bir çıkarma gemisi olarak LHD, 1.000 kişilik bir taburu 150 aracıyla ve çıkarma için sevk edilecek tanklarla beraber nakledebilir. LHD, Türkiye’nin mevcut deniz kuvvetiyle birlikte Ankara’ya Kıbrıs ve İsrail’in açık denizdeki doğalgaz sahalarına güç nakletme yeteneğini kazandıracak ve kısa vadede bölgeyi kontrol etmesine imkan sağlayacak. Bu da İsrail’in açık denizden, yani Tamar ve Leviathan sahalarından çıkardığı doğalgazı nasıl ihraç edeceğine ilişkin kararını etkileyecek. Nitekim, Türkiye’nin yeni uçak gemisi ve hizmete sokmayı planladığı diğer deniz unsurları daha devreye girmeden Doğu Akdeniz’deki stratejik dengeyi değiştirdiği gibi, Türkiye’nin komşularına dayatacağı talepleri de değiştirecektir.” Kaynak: www.ensonhaber.com/yerli-ucak-gemisi-icin-dugmeye-basildi-israil-panikte-2014-02-05.html

Bir önceki yazımız olan İstanbul'da Hava Taksi Dönemi Başlıyor ! İşte Detaylar.. başlıklı makalemizde Kadıköy Sabiha Gökçen arasına HAVA TAKSİ ! ve YENİ HELİPORTLAR MÜJDESİ ! İstanbul'da Hava Taksi Dönemi Başlıyor ! hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 956 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 09.12.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

3 Yorum Yapılmış “Yerli Uçak Gemisi İçin Düğmeye Basıldı İsrail Panikte !”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYAN DAVUL ZURNA AZ Diyor ki:

  Şubat 6th, 2014 at 14:47

  GEZİ ZEKALILAR NANKÖRLER AT GÖZLÜKLÜLER TÜRKİYENİN BÜYÜMESİNİ İLERLEMESİNİ İSTEMEYEN VATAN HAİNLERİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLAR YAHUDİLER VE ONLARIN UŞAKLARI ÇATLASIN !! SEÇİMLERDE YİNE ALACAKLAR AĞIZLARININ PAYINI !! AMA ONLARDA UTANIR YÜZ YOK Kİ!!! OR….NUN YÜZÜNE TÜKÜRMÜŞLER YAĞMURMU YAĞIYOR NE DEMİŞ! ANLAYAN ANLADI ANLAMAYAN KASMASIN.

 2. Melih Diyor ki:

  Şubat 6th, 2014 at 17:55

  ALLAHım başbakanımıza devletimize zeval vermesin. amin

 3. MESUD Diyor ki:

  Şubat 7th, 2014 at 18:44

  Biz nankörlerden değiliz yapılan hizmeti görüyoruz ALLAH razı olsun Başbakanımızdan ve dürüst çalışan bakan ve milletvekillerimizden. Oylarımız AKP ye !

Yorum Yapabilirsiniz