Yaz Saati Uygulaması Hakkında Bilgiler (2011) - SanalAlemci

Yaz Saati Uygulaması Hakkında Bilgiler (2011)

Perşembe, Mart 10, 2011 11:06
Yaz Saati Uygulaması Hakkında Bilgiler (2011) 5/5 (100%) 1 Oy

2011 Yaz saati uygulaması bir gün ileri alındı.

2011 yılında saatler ne zaman geri alınacak, 2011 yılı yaz saati uygulaması ne zaman sona eriyor,2011 yaz saati ne zaman bitecek öğren,saat geri alma tarihi 2011 Senesi, 2011 Senesi saatler ne zaman geri alınacak, 2010′da saatler ne zaman geri alınıyor, saatler ne zaman geri alınacak, saatler geri alınacakmı, saatler ne zaman alınacak, saatleri geri alma, saatler ne zaman geri alınıyor 2011, saatler ne zaman geri alınır, saatler ne zaman geri alınacak 2011, saatler ne zaman geriye alınacak, saatler ne zaman geri, saatleri geri alma tarihi, saatleri geri alma tarihi 2012, saatler ne zaman geri alınıyor 2011, saatler neden geri alınıyor,saatler ne zaman alınacak, saatler ne zaman geri alınır, saatler ne zaman geri alınıyor öğren
Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması, YGS sınavı nedeniyle bu yıl 28 Mart Pazartesi günü başlatılacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, 28 Mart Pazartesi günü gece 03.00′ten (pazarı pazartesiye başlayan gece) itibaren tüm yurtta saatler bir saat ileri alınacak.

Saatler, 30 Ekim 2011 tarihinde Pazar günü 04.00′te 1 saat geri alınacak..

ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEKLER İÇİN PAZARTESİYE ALINDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının önerisi ile ileri veya geri saat uygulamasına normalde her yılın Mart ve Ekim ayının son pazar günü (cumartesiyi pazara bağlayan gece) başlanıyordu. Bu yıl Mart ayının son pazar günü aynı zamanda Yüksek Öğretime Giriş Sınavı (YGS) yapılması nedeniyle öğrencilerin bu durumdan etkilenebileceği gündeme geldi.

Bakanlar Kurulunun değerlendirilmesi üzerine YGS sınavı nedeniyle bu yıl pazar gününü pazartesi gününe bağlayan gece ileri saat uygulamasına geçilmesine karar verildi.

“TÜM EĞİTİM CAMİASI VE TÜRKİYE GENÇLİĞİ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulamasının 28 Mart Pazartesi gününe alınması kararını memnuniyetle karşılayan Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Başkanı Cem Gülan, “Bakanlar Kurulu’na da böylesi bir karar yakışırdı. Çağrımıza kulak verdikleri için tüm eğitim camiası ve Türkiye gençliği adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Dernek Başkanı Gülan, 27 Mart’ta yapılması planlanan ileri saat uygulamasının aynı gün yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencileri olumsuz etkileyeceği yönünde uyarılarda bulunduklarını hatırlatarak, bu konuda Bakanlar Kurulu’na çağrıda bulunduklarını söyledi.

Bu uyarıları dikkate alan Bakanlar Kurulu’nun ileri saat uygulamasını YGS imtihanından 1 gün sonraya ertelemesinin doğru bir karar olduğunu kaydeden Gülan, “Saatlerin 27 Mart’ta ileri alınmasına kesinlikle karşı olduğumuzu daha önce açıklamıştık. Çünkü, saatlerin alındığı gecenin sabahında 1,5 milyona yakın öğrenci hayatlarının belki de en önemli sınavına girecekler. Bu uygulama çocuklarımızı, gençlerimizi psikolojik olarak da etkileyecekti” dedi.

Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu olmak üzere tüm Bakanlar Kurulu üyelerine tüm eğitim camiası ve Türkiye gençliği adına teşekkür ettiklerini ifade eden Gülan, “Bakanlar Kurulu’na da böylesi bir karar yakışırdı. Ayrıca Anadolu Ajansı’na da bu konuyu gündeme getirdiği ve endişelerimizi kamuoyu ile paylaştığı için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, 28 Mart Pazartesi günü gece 03.00′ten (pazarı pazartesiye başlayan gece) itibaren tüm yurtta saatler bir saat ileri alınacak.

Saatler, 30 Ekim 2011 Pazar günü ise saat 04.00′te 1 saat geri alınacak.

Kaynak: habershow

Bir önceki yazımız olan 2011 Genel Seçim Tarihini Öğren başlıklı makalemizde 12 haziran 2011 genel seçim tarihi, 12 Haziran 2011 Genel Seçim Var ve 12 Haziran 2011 pazar günü genel seçim hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 643 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 14.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.
Etiketler , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 Yorum Yapılmış “Yaz Saati Uygulaması Hakkında Bilgiler (2011)”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. meltem Diyor ki:

  Mart 18th, 2011 at 15:41

  Aferin, çok güzel olmuş, çok güzel yapmışsınız. Bu arada Bilgi Sistemleri açısından ne kadar büyük bir kaosa sürüklendiğimizden haberiniz var mı? Bu bakanların hiç mi danışmanı yok, böyle komik bir şeye onay veriyorlar?Sen 1.5 milyon insan için tüm Türkiye’nin Bilgi sistemlerini çökert….Sınavı 1 hafta sonrasına almak veya 1-2 saat geçe almak çok mu zor? Her sene Mart ayının sonunda yaz saati uygulamasına geçildiği belli…Bile bile nasıl bu tarihe üniversite sınavı planlanıyor?

 2. admin Diyor ki:

  Mart 18th, 2011 at 16:17

  Düşüncelerinize aynen katılıyorum Meltem hanım..

  Değerli yorumunuz için teşekkürler…

 3. sinan Diyor ki:

  Eylül 15th, 2011 at 03:24

  tesekkurler

 4. SanalAlemci » Blog Archive » Saatler Ne Zaman Geri Alınacak? 2011 Kış Saati Uygulaması Diyor ki:

  Ekim 7th, 2011 at 02:35

  [...] 2011 Yaz Saati Uygulaması Hakkında Bilgiler – Tıklayınız Kış saati uygulaması Bakanlar Kurulu kararıyla yapılıyor ve bu kapsamda uygulama 30 Ekim’de başlıyor. [...]

Yorum Yapabilirsiniz