Yanlış adres veren veliye 842 TL ceza kesilecek ! İşte detaylar.. - SanalAlemci

Yanlış adres veren veliye 842 TL ceza kesilecek ! İşte detaylar..

Perşembe, Eylül 12, 2013 17:59
Yanlış adres veren veliye 842 TL ceza kesilecek ! İşte detaylar..
Yanlış adres veren veliye 842 TL ceza kesilecek ! İşte detaylar.. 5/5 (100%) 4 Oy

Çocuklarını daha kaliteli okullara kayıt ettirebilmek için sanal olarak adres kaydını değiştiren veliler Nüfus Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü’nün sıkı takibine alındı.

12 Eylül 2013 Perşembe
Yeni eğitim ve öğretim dönemi başlarken, yanlış adresten okullara kayıt yaptıran veliler için cezai işlem uygulanacak.
Adrese dayalı kayıt dönemine geçilmesinin ardından 2013-2014 öğretim yılının başlamasıyla, birlikte dün ders binlerce öğrenci okula uyum sağlaması ve fiziki ortama alışması için bir hafta öncesinden okula başladı. Aileleriyle birlikte okullarına gelen öğrenciler birlikte ders başı yaparken, bazı veliler okullarda kayıtlarının olmadığını derse girmeden önce öğrendi. Birçok veli çocuklarını istedikleri okula kayıt ettirebilmek için yaz döneminde adres değişikliği yaparken, nüfus müdürlüklerine giderek adres değişikliğini beyan ettirdi.

Emniyet güçleri tarafından soruşturma kapsamında kontrol edildiğinde adreste oturmadığı tespit edilen çok sayıda veliye, yanlış beyan vermekten dolayı 842 TL ceza işlemi uygulanıp, adresten de kaydı düşürüldü. Bu uygulamayı bilmeyen ya da kontrolden haberi olmayan veliler, son kontrolleri yapan okul idareleri tarafından da kayıtları gerçekleştirilemedi.

VELİLERİN İSYANI

Okul için üniformasından defterine kadar tüm ihtiyaçlarını alan veliler şaşkınlıklarını gizleyemezken, birçok veli adres değişikliği yaptıktan sonra yaz tatili için şehir dışında olduklarını belirtti. Okul idareleri ise kayıt işlemleri için süre vererek sorunların bir an önce düzeltilmesini istiyor.

YANLIŞ BEYANIN CEZASI 842 TL

Yanlış adres beyanında bulunan vatandaşlar, bağlı bulundukları nüfus müdürlüklerine giderek savunmalarını yazarken, savunmayı inceleyen nüfus müdürlükleri daha sonra yanlış adres beyanı olduğuna karar verirse, her beyan için 842 TL ceza kesip tebliğ ediliyor. Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödeme yapılırsa, indirim uygulanıyor.

Kaynak: İHA

Bir önceki yazımız olan Artık, 50 TL borcu olana bile haciz gelecek ! İşte Detaylar.. başlıklı makalemizde 50 lira borcu olana bile haciz gelecek ! haberin detayları, elektronik ortamda haciz ve Maliye Bakanlığı mal varlığı sınırında değişikliğe gitti. hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 170 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 18.07.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz