Wordpress’te ”doubleclick/DARTIframe” Sorunu’nun Çözümü.. - SanalAlemci

WordPress’te ”doubleclick/DARTIframe” Sorunu’nun Çözümü..

Pazartesi, Temmuz 1, 2013 18:51
WordPress’te ”doubleclick/DARTIframe” Sorunu’nun Çözümü.. 4.4/5 (88%) 20 Oy

Reddedilen reklam isteği hataları nasıl düzeltilir çözümü nedir?,doubleclick/DARTIframe Sorunu ve Çözümü,Google Adsense doubleclick/DartIframe.html,Google Adsense WordPress DARTIframe Sorunu ve 404 hata sayfaları çözümü,

DARTIframe sorunubun çözümü
Son günlerde  adsense reklamı olan wordpress sitemde doubleclick/DARTIframe.html sayfasına yönlendirme sorunu görmeye başladım. Bu Sorunun çözümünü araştırdım çözdüm ve aynı sorunu yaşayanlar için paylaşmak istedim..

Geçen hafta adsense hesabımda sağ üst köşede uyarı bölümünde daha önce hiç görmediğim bir uyarı gördüm.Aşağıda örnek resimde görüldüğü gibi sorunlu siteler bölümünde “googleads.g.doubleclick.net” yazıyordu. Reddedilen reklam istekleriniz var uyarısı beni son derece rahatsız etti.Yıllardan beri aynı Google Adsense reklam kodlarını kullanıyorum hiçbir sorun yokken nerden çıktı şimdi bu uyarı dedim.Hemen, herzaman başımız sıkıştığında ilk yaptığımız şey çok bilmiş Google’ın kapısını çalmak oldu tabiki.

Örnek ekran görüntüsü; (Büyütmek için resim üzerine tıklayınız)
Reddedilen reklam istekleri DARTIframe sorunu çözümü

Kısa bir araştırmadan sonra meşhur webmaster sitesi r.10.net da konu ile alakalı  yazılar gördüm ve sorunun bir tek bende olmadığını gördüm.Bahsettiğim sitede konu ile ilgili ”DartIframe Hatasının Çözümü” ”reddedilen reklam istekleri uyarısı alan” ”Sitenin Sürekli doubleclick/DARTIframe e Yönlenmesi” başlıklı konuları dikkatlice okudum.Çözümün BURADAN indirilen dosyaların anadizine atılması gerektiği ve .htaccess dosyasına “RewriteEngine On” dan sonra şu kodların eklenmesi gerektiğini yazıyordu;

RewriteRule doubleclick/DartIframe.html$ dart.php [L,NC]

Ben, yukarıdaki link’ten indirdiğim rarlı dosyadan ”doubleclick” isimli klasörü ve php uzantılı ”dart” isimli boş dosyayı anadizine attım.Yukarıda .htaccess’e eklenmesi gereken kodları eklemedim, yani hiçbir değişiklik yapmadım. Beklemeye başladım.Sitem’de kullandığım footer’da whos.amung isimli istatistik sitesinde sayfa bulunamıyor hatâlarını hâla görüyordum.

dartıframe sorunu nasıl çözülür
Sitede önbellek eklentisi kullandığım için acele etmemem gerektiğini zamanla düzelebileceğini düşündüm. 2.gün istatistik sayfasında izlediğim 404 sayfa bulunamadı hata sayfalarının büyük ölçüde azaldığını farkettim.Toplam 4 gün falan bekledim hata sayfası görünmüyordu çok şükür.Fakat Adsense hesabıma giriş yaptığımda sağ üst köşede insanın sinirlerini bozan kırmızı uyarı yazısı hâla duruyordu.Az biraz daha sabretmem gerektiğini o uyarınında ordan gideceğini biliyordum.Çünkü artık 404 sayfa bulunamadı hatası yoktu.. 30 haziran 2013 tarihinde o uyarı yazısı da kayboldu çok şükür..Darısı bu sorundan muzdarip olan diğer arkadaşların başına..Diğer scriptlerde çözüm yolu nedir bilmiyorum arkadaşlar.Wordpress kullanıyorsanız çözüm yolu budur..Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur..Sorunsuz günler dilerim.Kolay gelsin..Allah’a emanet olun.. SanalAlemci.Com

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 163 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 16.12.2018

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “WordPress’te ”doubleclick/DARTIframe” Sorunu’nun Çözümü..”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. gezgin Diyor ki:

    Temmuz 2nd, 2014 at 12:24

    peki bu hatalar düzelmediği  zaman bir sıkıntı yaratırmı  ? yada kesin çözüm bumudur ? :) değerli bilgilerin için teşekkürler..

Yorum Yapabilirsiniz