Wordpress İçerik Kodlama Hatası’nın Kesin Çözümü ! - SanalAlemci

WordPress İçerik Kodlama Hatası’nın Kesin Çözümü !

Salı, Nisan 3, 2012 12:39
WordPress İçerik Kodlama Hatası’nın Kesin Çözümü ! 4.3/5 (85%) 15 Oy

WordPress ‘te İçerik Kodlama Hatası’nın sebebi ve İçerik Kodlama Hatası’nın Kesin Çözümü..

Birkaç gündür çözmeye çalıştığım İçerik Kodlama Hatası‘nın çözümünü bugün buldum ve aynı hatayı alan arkadaşlar ile paylaşmak istedim. (Kesin Çözüm)

WordPress’te sunucu yükünü hafifletmek ve sitenin hızlanması için sıkıştırma ve önbellek eklentisi kullanmak istiyorsunuz (Gzippy,Wp Super Cache,W3 Total Cache vb) fakat eklentiyi etkinleştirdiğinizde:

Bakmak istediğiniz sayfa gösterilemiyor çünkü sayfada geçersiz ya da desteklenmeyen bir biçimde sıkıştırma kullanılıyor” hatası alıyorsanız ve nasıl ederimde bu hatadan kurtulurum diyorsanız doğru yerdesiniz.

Lafı fazla uzatmadan hemen konuya girelim.

Önemli Not: wp-config.php dosyanızın yedeğini mutlaka alın..Yedek almadan kesinlikle işleme başlamayın!
Sorun kodlamadan kaynaklanıyor.. Utf-8 + BOM (Byte Order Mark)
İçerik Kodlama Hatası ve Çözümü Resimli
Siteniz ana dizinindeki wp-config.php dosyasını bilgisiyarınıza indirin.Dosya düzenleyici ile Örnek; notepad+++ ile wp-config.php dosyasını açın ve yukarıda resimli olarak anlatmaya çalıştığım Kodlama yazan yere tıklayın ve seçeneklerden: Utf-8 (BOM’suz) olarak kodla‘yı seçin.Yapılan değişikliği kaydedip Utf-8 (BOM’suz) olarak kodladığımız wp-config.php dosyasını Ftp’deki yerine tekrar atın.Daha sonra istediğiniz önbellek ve sıkıştırma eklentisini etkinleştirip kullanabilirsiniz.. Kolay gelsin. Kaynak

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 1.667 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 23.06.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

3 Yorum Yapılmış “WordPress İçerik Kodlama Hatası’nın Kesin Çözümü !”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. Fatih Diyor ki:

  Eylül 12th, 2014 at 15:15

  Teşekükrler yazı için senin sitenin dışında hiçbir kaynakta yok. Forumlarda birsürü mesaj dolu burda bir yorum yok. Gerçekten teşekkürler. Sorunla ilgili tek doğru çözüm.

 2. SanalAlemci Diyor ki:

  Eylül 29th, 2014 at 18:36

  Yorumunuz için ben teşekkür ediyorum Fatih bey kardeşim..

 3. teckhin Diyor ki:

  Mayıs 25th, 2015 at 23:20

  Eyvallah hocam

Yorum Yapabilirsiniz