TURKCELL-Turkcell Telefon Yedekleme - SanalAlemci

TURKCELL-Turkcell Telefon Yedekleme

Cumartesi, Haziran 5, 2010 17:49
Kategori:Turkcell
Derecelendir

Turkcell’de cep telefonunuzdaki bilgileri hiçbir zaman kaybetmezsiniz.
Telefondaki bilgilerinizi Turkcell Telefon Yedekleme’de yedekleyin, telefonunuzun başına ne gelirse gelsin, bilgilerinizi kaybetmeyin.

Turkcell Telefon Yedekleme, cep telefonunuzu sizin için ücretsiz ve güvenle yedekler. Böylece telefonunuzu değiştirdiğinizde, kaybettiğinizde kısacası telefonunuzun başına ne gelirse gelsin, yeni telefonunuza eski telefonunuzdaki bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

Turkcell Telefon Yedekleme ile cep telefonunuzdaki rehberinizi, smslerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, takvimlerinizi, görevlerinizi ve notlarınızı yedekleyebilirsiniz.*

Ayrıca Turkcell Telefon Yedekleme ile telefon rehberini yedeklemiş aboneler, bilgilendirme mesajları içinde, arayanların numaraları yerine rehberinde kayıtlı isimlerini görebilir.

Turkcell Telefon Yedekleme’den faturalı ve ön ödemeli hatlı tüm Turkcell aboneleri yararlanabilir.

*Yedeklenecek bilgiler telefondan telefona değişebilmektedir, detaylı bilgi için telefonyedekleme.turkcell.com.tr adresine bakabilirsiniz.

Ücretlendirme;

Turkcell Telefon Yedekleme servisini kullanmak tamamen ücretsizdir.

Kullanım;

Servisle uyumlu bir cep telefonunuz varsa, YEDEK yazıp 2222‘ye kısa mesaj gönderin. Telefonunuz servisi destekliyorsa, telefonunuza Telefon Yedekleme uygulamasını indirme için wappush mesajı (link içeren kısa mesaj) ve bilgilendirme mesajı gönderilir. Mesajın içerisindeki linki tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirin ve kurun. Uygulamanın indirilmesi bittiğinde otomatik olarak kurulum başlar. Kurulum bittiğinde Turkcell Telefon Uygulama’sını tıklayarak çalıştırdığınızda karşınıza YEDEKLE, AYARLAR ve GERİ YÜKLE‘den oluşan bir menü gelir. Telefonunuzu yedeklemek için YEDEKLE’yi, daha önceden yedeklediğiniz bilgileri yeni telefonunuza aktarmak için GERİ YÜKLE‘yi seçmelisiniz.

Telefonunuz bağlantı noktası seçmenizi ister ise, Turkcell WAP bağlantı noktasını seçmelisiniz.

Telefon bilgilerinizi yedeklemek için mutlaka Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasını çalıştırıp YEDEKLE‘yi seçerek yedeklemeyi başlatmanız gerekmektedir.

Ayrıca isterseniz, Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasından da saklamak istediğiniz kayıtları girerek kendi kişi listenizi oluşturabilir veya telefonunuzdan aktardığınız kayıtlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Servisle uyumlu yani yedeklemeyi destekleyen cep telefonunuz yoksa, Turkcell Telefon Yedekleme’nin Web sayfasından kayıtlarınızı girebilir, listenizi saklayabilirsiniz.

Turkcell Telefon Yedekleme servisinin kullanım koşulları için tıklayın.

Yedekleme destekleyen telefon modelleri* için tıklayın.

Telefonu Turkcell Telefon Yedekleme servisini desteklemeyen abonelerimiz, TİM’lerdeki Turkcell Telefon Yedekleme cihazı ile telefonlarındaki rehber bilgilerini yedekleyebilirler.

TİM’lerden yedekleme yapılabilecek telefon listesi için tıklayın.

Size en yakın TİM için tıklayın.

*Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Turkcell Telefon Yedekleme servisi kapsamında desteklenen telefon modellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu bağlamda Turkcell Telefon Yedekleme servisi tarafından desteklenen telefon modelleri arasından bazı telefon modelleri artık desteklenmeyebilir veya yeni telefon modelleri Turkcell Telefon Yedekleme sistemine eklenebilir. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Turkcell Telefon Yedekleme servisi kapsamında, çalışma prensiplerinde ve altyapısında her türlü değişikliği yapma hakkını ve gerekli gördüğü zaman servisi kapama hakkını saklı tutar. Turkcell Telefon Yedekleme servisi kullanıcıları bu koşulları peşinen kabul ederler.

Sık  Sorulanlar;

Telefonumu nasıl yedekleyebilirim?

Turkcell Telefon Yedekleme servisini kullanmak için 2222′ye YEDEK yazıp gönderin. Telefon modelinize göre size bir link içeren bilgi mesajı (wappush) veya ayar mesajı gönderilir.

Telefonunuza link içeren bilgi mesajı gelirse, içerisindeki linki tıklayarak Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasını telefonunuza indirmeniz, indirdikten sonra telefonunuzun Uygulamalar menüsünden çalıştırmanız ve yedekleme işlemini başlatmanız gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra telefonunuza bir ayar mesajı gelirse, onu pinkodu 1234 girerek kaydetmeniz gerekmektedir. Uygulamayı çalıştırmak istediğinizde uygulamayı ayarlamanızı isterse, uygulamanın olduğu menü ekranında seçeneklerden veri iletişimi menüsündeki tüm seçenekleri “hiçbir zaman sorma/her zaman izinli” olarak seçmeniz gerekmektedir.

Telefonunuza ayar mesajı gönderilir ise, ayar mesajını pinkodu 1234 olarak kaydedip, telefonunuzun Senkronizasyon (Sync) menüsünden senkronizasyonu başlatmanız gerekmektedir.


Turkcell Telefon Yedekleme web sitesinde yedekleme hatalarını nasıl düzeltebilirim?

Silinen kartvizit bilgileri çöp kutusuna gönderilir ve buradan geri kurtarılabilir. Turkcell Telefon Yedekleme servisi, çöp kutusunun içeriğini her 30 günde bir siler. Bilgiyi geri almak istiyorsanız 30 gün içinde bunu yapmalısınız. Aksi takdirde çöp kutusundan silinen bilgiler geri kurtarılamaz. Kartvizit bilgileriniz hatalı geldiyse Web sitesi üzerinde ilgili kartvizit bilgilerini düzeltebilir ve bundan sonra yapacağınız ilk geri yükleme işlemi ile bu bilgilerin telefonda da düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.


Turkcell Telefon Yedekleme ile cep telefonumdaki hangi kayıtları güncelleyebilirim?

Turkcell Telefon Yedekleme uygulaması ile cep telefonunu rehberinizin yanı sıra, smslerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, takvim, görevler ve notlarınızı yedekleyebilirsiniz.

Turkcell Telefon Yedekleme servisinin kapasite limitleri aşağıda yer almaktadır.

Yedeklenecek içerikÜst Kapasite
Rehber10.000 Adet (en fazla 20 grup yapılabilir)
Resim ve Videolar25 MB (en fazla 200 dosya olabilir)
SMS, Takvim, görevler ve notlarLimitsiz

Yedekleme yaparken cep telefonu rehberimdeki bilgileri kaybetmemek için nelere dikkat etmeliyim?

Yapacağınız ilk başarılı yedekleme işlemi sonucunda cep telefonu rehberinizdeki tüm kayıtlar Turkcell Telefon Yedekleme servisine aktarılır. Bu ilk yedekleme işleminden sonra cep telefonu rehberinizde yaptığınız herhangi bir ekleme/değişikliği Turkcell Telefon Yedekleme’de de görebilmek için tekrar yedekleme yapmanız gerekir. Aynı şekilde Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasını da yeni kayıt ekleme veya değişiklikler için kullanıyorsanız, bu sayfada yaptığınız herhangi ekleme veya değişikliklerin hepsi cep telefonunuzdan başlattığınız geri yükleme işlemi sonucunda cep telefonu rehberinizde de görülür. Yani, Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasında bir kayıt sildiyseniz, yedekleme sonrasında bu kayıt cep telefonundan da silinir. Bu nedenle cep telefonu rehberinizden silmek istemediğiniz kayıtları kesinlikle Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasından da silmemeniz gerekir.


Turkcell Telefon Yedekleme’deki bilgiler benim için çok önemli ve özel. Kartvizit bilgilerim nasıl saklanıyor? Başkaları bilgilerimi görebilecek mi?

Turkcell Telefon Yedekleme içinde tutulan kayıtlar size özeldir ve başka hiç kimse tarafından erişilemez. Turkcell, bu servis dahilinde tutulan bilgilere olan erişimi tamamen kişiye özel olarak kısıtlamıştır. Başkalarının bilgilerinize ulaşmasını istemiyorsanız, SüperŞifre’nizi kimseyle paylaşmayın.


Telefonum, Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasını desteklemiyor, gelen yedekleme ayarlarını kaydettim ve rehberimi yedekledim. Telefon rehberim otomatik yedeklenecek mi?

Turkcell Telefon Yedekleme servisini uygulama yüklemeden kullanan Nokia 2630, 9300, 9500, 1680 ve Sony Ericsson W800i sahibi abonelerimiz otomatik yedekleme özelliğinden faydalanabilir. Bu telefonlara sahip abonelerimiz rehberleri 15 günde bir Turkcell tarafından uzaktan ücretsiz yedeklenecektir.


Turkcell Telefon Yedekleme’nin Web sayfasında hangi bilgileri saklayabilirim?

Turkcell Telefon Yedekleme’de iletişim bilgilerini saklamak istediğiniz kişiye ait 5 telefon numarası, 2 e-posta adresi, şirket ve ev adres bilgileri, doğum günü gibi birçok detaylı bilgiyi saklayabilirsiniz. Turkcell Telefon Yedekleme’nin Web sayfasında 10.000 kayıt saklanabilir. Ancak bu kayıt sayısına çöp kutunuzda bulunan kayıtların da dahil olduğunu unutmayın.


Hattımı başka bir aboneye devretmem durumunda rehberimdeki kayıtlara ne olur?

Hattınızın başka bir aboneye devredilmesi durumunda telefon rehberinizdeki kayıtlarınız ve yedekleme ile ilgili bilgileriniz tamamen silinir. Hattınızı kapattırmanız durumunda adres defterinde bulunan kayıtlarınız 6 ay boyunca sizin için saklanır. Böylece hattınızı tekrar açtırmanız durumunda telefon rehberi bilgilerinize tekrar ulaşabilirsiniz. Ancak 6 ay geçtikten sonra hattınızı tekrar açtırmanız durumunda bu bilgilere ulaşamazsınız.


Turkcell Telefon Yedekleme servisine web üzerinden nasıl ulaşabilirim?

Turkcell Telefon Yedekleme’ye http://telefonyedekleme.turkcell.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Servisi kullanmak için SüperŞifre’niz ile giriş yapmanız yeterlidir.

SüperŞifre’nizi henüz almadıysanız ya da unuttuysanız sifre yazarak 2222‘ye kısa mesaj gönderebilir, şifrenizi ücretsiz alabilirsiniz.


Yeni telefonuma rehberimi nasıl aktarabilirim?

Servisten yararlanabilmek için her iki telefonunuzun da Telefon Yedekleme’yi desteklemesi gerekmektedir.

Yeni telefonunuza rehberinizi aktarabilmeniz için öncelikle mevcut telefonunuzda yer alan rehberinizi Turkcell Telefon Yedekleme’de senkronize etmeniz gerekmektedir.

UYARI : Telefonunuza gönderilen uygulamayı yüklemeniz rehberinizi yedeklemek için yeterli değildir. İşlemi tamamlamak için mutlaka telefonunuzda Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasından YEDEKLE’yi seçmeniz gerekmektedir.

Mevcut telefonunuz ile yedeklemeyi tamamladıktan sonra sim kartınızı yeni telefonunuza takın. Yeni telefonunuza uygulamayı yükleyin (2222‘ye YEDEK yazarak alabilirsiniz) ve uygulamayı çalıştırarak GERİ YÜKLE‘yi seçin. Bu işlemi tamamladığınızda telefon rehberiniz olduğu gibi yeni telefonuza aktarılacaktır. Bu işlemlerin tümü ücretsizdir.


Turkcell Telefon Yedekleme kullanıcısıyım ancak KimAramış bilgilendirme mesajlarımda numara yerine isim gözükmesini istemiyorum. Ne yapmalıyım?

444 0 532 veya 444 0 535 Müşteri Hizmetlerini arayarak KimAramış bilgilendirme mesajlarında numara yerine isim gözükmesi özelliğini iptal ettirebilirsiniz.

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 1.258 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 20.10.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “TURKCELL-Turkcell Telefon Yedekleme”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. SanalAlemci » Blog Archive » Bu Kategorideki Konular; TURKCELL Diyor ki:

    Eylül 26th, 2011 at 04:53

    [...] TURKCELL-Turkcell Telefon Yedekleme [...]

Yorum Yapabilirsiniz