TURKCELL Seyahat-Turkcell Seyahat Uygulaması - SanalAlemci

TURKCELL Seyahat-Turkcell Seyahat Uygulaması

Cumartesi, Haziran 5, 2010 17:04
Kategori:Turkcell
TURKCELL Seyahat-Turkcell Seyahat Uygulaması 5/5 (100%) 1 Oy

Seyahatlerinizi cebinizden yönetin!

Turkcell Seyahat ile THY, AtlasJet, AnadoluJet ve SunExpress biletilerini satın alabilir, rezervasyon ve check-in yaptırabilir, uçuş durumunu sorgulayabilir ve seyahatinizle ilgili tüm bilgilere cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

Sık seyahat ediyorsunuz ve zamanınız değerli mi? Cep telefonunuzdan tüm bilgilere ulaşıp işlemlerinizi yapmak mı istiyorsunuz? Seyahatleriniz için farklı hava yollarını tercih ediyor, misafirleriniz için hava limanları monitor bilgilerine kolayca ulaşmak mı istiyorsunuz? Gideceğiniz ülkein hava durumunu ve döviz kurunu da öğrenip hazırlıklı mı olmak istiyorsunuz?

Turkcell Seyahat ile tüm işlemleri cep telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Tek bir uygulama ile yapabilecekleriniz:

 • Yurtiçi uçak seferlerinde istenilen uçuşlar için sorgulama (fiyat, boş koltuk, kalkış- varış)
 • Rezervasyon (Türk Hava Yolları, AnadoluJet, SunExpress ve Atlasjet için geçerlidir)
 • Kredi kartı ile bilet satın alma (Türk Hava Yolları, AnadoluJet, SunExpress ve Atlasjet için geçerlidir)
 • Online check-in ve koltuk seçimi (Türk Hava Yolları için geçerlidir)
 • Tarifeli uçuşlara ait en son durum bilgileri, gecikme, iptal ve değişiklikler
 • IDO sefer sorgulama
 • Dünya’daki önemli şehirlere ilişkin Hava Durumu, Yerel Saat bilgileri
 • Döviz çevirici
 • Tüm Türkiye ve dünyadaki belli başlı havalimanlarına ait geliş – gidiş uçuş bilgileri
 • Mil puan sorgulama

Turkcell Seyahat uygulamasını cep telefonunuza indirmek için SEYAHAT yazıp 2222’ye mesaj gönderebilirsiniz. Mesajı gönderdiğinizde cep telefonunuza link içeren bir mesaj gelir. İlgili adres linkine tıkladığınızda Turkcell Seyahat uygulaması telefonunuza ücretsiz indirilmeye başlar.

Turkcell Seyahat uygulaması cep telefonunuzun Uygulamalar veya Downloads menüsü altında Seyahat ikonu görüntülenecektir. Turkcell Seyahat ikonuna tıklayarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Uygulama sizi ilgili ekranlarda adım adım girilmesi gereken bilgiler konusunda yönlendirir ve kayıtlı hale gelmenizi sağlar. Uygulama içerisinde bulunan menülere tıklayarak ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

Ücretlendirme;

Uygulamayı indirmek tamamen ücretsiz olup, uygulama üzerinden kullanılan data müşterimizin standart tarifesinden ücretlendirilir. İnternet paketine sahip müşterilerimizin kullanımı paketlerinden düşülür.

Kullanım;

Turkcell Seyahat uygulaması cep telefonunuzun Uygulamalar veya Downloads menüsü altında Seyahat ikonu görüntülenecektir. Turkcell Seyahat ikonuna tıklayarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Uygulama sizi ilgili ekranlarda adım adım girilmesi gereken bilgiler konusunda yönlendirir ve kayıtlı hale gelmenizi sağlar. Uygulama içerisinde bulunan menülere tıklayarak ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

Turkcell Seyahat nedir?

Turkcell Seyahat uygulaması ile müşterilerimiz yurt içi uçuş bilgileri sorgulama, uçak bileti rezervasyon ve satın alma, online check-in ve koltuk seçimi, tüm tarifeli uçuşların saat bilgileri, Mil puan ve İDO bilgileri sorgulama ile seyahatlerini kolayca planlarken, dünyadaki önemli şehirlerin hava durumu, yerel saat ve döviz çevirici ile birçok önemli bilgiye cep telefonlarından ulaşabilmektedirler.


Turkcell Seyahat üzerinden hangi hava yolları için bilet rezervasyon ve satın alma işlemi yapabilirim?

Turkcell Seyahat’in bu versiyonu üzerinden Türk Hava Yolları, AnadoluJet, SunExpress ve Atlasjet hava yolu şirketlerinin tarifeli uçuşları için bilet rezervasyon ve satın alma işlemlerini yapabilirsiniz.


Uygulamanın kullanım ücreti nedir?

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Uygulamanın kullanımı için abonelik ücreti bulunmamaktadır. Uygulama üzerinden kullanılan data standart data tarifesi üzerinden ücretlendirilir. İnternet paketi sahibi olan abonelerin data kullanımı paketlerinden düşülür.


Turkcell Seyahat uygulamasını mobil cihazıma nasıl yükleyebilirim?

Seyahat yazıp 2222 veya 2580 kısa mesaj gönderdikten sonra gelen linki tıklayarak
veya
Uyumlu cep telefonundan www.MobilSeyahat.com adresindeki ilgili linkten indirilebilir.


Uygulamayı İngilizce kullanabilir miyim?

Evet. Uygulamanın varsayılan dili Türkçedir: “Ayarlar” bölümünden geçerli dil İngilizce olarak değiştirilebilir.


Uygulama ile ilgili yeni bir seçenek eklendiğinde nasıl haberim olur?

Uygulamaya ait yeni sürüm üretildiğinde, cihazınızda kullanmakta olduğunuz uygulama ilk bağlantıda yeni sürüm bulunduğunu ve güncelleme yapmanız gerektiğini bildirir. Ekrandaki yönergeleri takip ederek yeni sürümü yükleyebilirsiniz.


Uygulamanın kullanım bilgilerini detaylı olarak nereden görebilirim?

Kullanım ile ilgili bilgilere, uygulamanın “Ayarlar” bölümünden “Seyahat Kullanıcı Rehberi”ne tıklayarak erişebilirsiniz.


Cihazımı değiştirdim bilgilerimi nasıl taşıyacağım?

Bilgilerinizi taşımak için, uygulamayı yeni cihazınıza indirmek ve giriş ekranında “Kayıtlı Kullanıcı” seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Kayıtlı e-posta ve parolanızı girdiğiniz durumda uygulama önceki bilgilerinizi taşımış olacaktır.


Neden kişisel bilgilerimi girmeliyim?

Kişisel bilgileriniz, havacılık otoriteleri tarafından yer ayırtma ve bilet satın alma işlemlerinde bildirilmesi zorunlu bilgilerdir. Bilet satın alma işlemi sırasında, uçak biletinizin ve faturanızın adınıza düzenlenebilmesi için kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyulur.


Nasıl uçak bileti alabilirim? Satıl aldığım bilet ile uçuşumu nasıl gerçekleştiririm?

Lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.
a.     Uygulamada “Uçuş Planlama” menüsüne girin,
b.    Bulunduğunuz ve gideceğiniz yerleri seçin,
c.     Uçuş yapmak istediğiniz tarihi seçin,
d.    Kaç kişilik bilet sorgusu yapmak istediğinizi ilgili alanları doldurarak belirtin.
e.     ‘Bilet Ara’ butonuna tıklayın
f.     Seçtiğiniz bilgilere uygun uçuşlar ekranınızda görüntülenecektir.
g.    Uygun bir uçuşu seçerek, tüm detaylarını inceleyebilirsiniz.
h.     Satın almak istediğiniz uçuşun üzerine gelin ve “Satın Al” butonuna tıklayın.
i.      Gelecek ekranlarda istenilen zorunlu bilgileri doldurarak ve ödeme yapmak istediğiniz kredi kartı bilgilerini girerek biletinizi satın alabilirsiniz.
j.      Satın aldığınız biletlerinizin PNR kod bilgisine hem Turkcell Seyahat uygulaması içerisinde yer alan Biletlerim menüsünden hem de e-posta adresinize iletilen elektronik postadan erişebilirsiniz.
k.     Turkcell Seyahat uygulaması üzerinden satın aldığınız biletleriniz için PNR kodu ile havalimanında ilgili havayolu şirketinin kontuarlarından biniş kartınızı alabilirsiniz.
l.      Basılı bilet alabilir miyim? Tüm havayolu işlemlerinde elektronik bilet kullanımı, 2003 yılından itibaren yasalaştı ve ilgili yasaya göre elektronik biletin yazıcı çıktısı, fatura yerine kullanılabiliyor. Basılı bilet yerine elektronik biletinizin yazıcı çıktısını kullanabilirsiniz.


Satın alma işlemi güvenli mi?

Turkcell Seyahat uygulaması, kullanıcıya ait bilgileri 128 Bitlik SSL ortamında şifreli olarak transfer eder, dolayısıyla tamamen güvenlidir. Bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartı bilgileri, cihazda veya uygulama sunucularında tutulmamakta, bu sayede en üst düzeyde güvenlik gerekleri yerine getirilmektedir. Kullanıcıya ait adres ve fatura bilgileri, bilet faturasının gönderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Kullanıcı bilgileri, hiçbir şekilde uygulama ile ilgili hizmetin dışında kullanılmayacaktır.


Turkcell Seyahat uygulamasında kredi kartı bilgileri nasıl korunmaktadır?

Turkcell Seyahat uygulaması, kullanıcıya ait bilgileri 128 Bitlik SSL ortamında şifreli olarak transfer eder, dolayısıyla tamamen güvenlidir.

Bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartı bilgileri, cihazda veya uygulama sunucularında tutulmamakta, bu sayede en üst düzeyde güvenlik gerekleri yerine getirilmektedir.

Kullanıcıya ait adres ve fatura bilgileri, bilet faturasının gönderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Kullanıcı bilgileri, hiçbir şekilde uygulama ile ilgili hizmetin dışında kullanılmayacaktır.


Adıma kayıtlı kredi kartı ile başka bir yolcu için bilet alırsam sorun olur mu?

Hayır, Sorun olmayacaktır.


Rezervasyon ve biletlerimde değişiklik yapabilir miyim?

Rezervasyonunuzda ve biletlerinizde değişiklik için +90 212 4440830’u arayıp PNR kodunuzu vererek işlem yapabilirsiniz. Bu işlemden Turkcell sorumlu değildir.


Uygulama üzerinden satın aldığım biletimi iptal edebilir miyim?

Evet. Uygulama üzerinden satın aldığınız biletinizi, iptale uygun bilet sınıfında olması halinde iptal edebilirsiniz. Bilet iptal işlemlerinizi +90 212 444-0-830’dan yapabilirsiniz.
THY’nin “U”, “G”, “O” ve “P” sınıfı biletlerinde iptal işlemi yapılamamaktadır. Bilet satın alırken, iptal etme ihtimalinizin olduğu durumlarda herhangi bir sorun yaşamamak için biletinizin sınıfını mutlaka kontrol ediniz.
Bilet iptal işlemlerinden Turkcell sorumlu değildir.


Başka bir yerden aldığım uçak biletini Turkcell Seyahat içerisinde görebilir miyim?

Hayır, Turkcell Seyahat uygulaması üzerinden yalnızca bu uygulama ile satın aldığınız biletlerinizi ve ayırttığınız yerleri görebilirsiniz. Ancak başka yerden aldığınız biletlerinizi için Turkcell Seyahat üzerinden check-in yapabilirsiniz.


Bir uçuşun son durumunu nasıl görebilirim?

“Uçuş Durumu Sorgulama” menüsüne girin, izlemek istediğiniz uçuşun uçuş numarasını yazın. İlgili uçuşa ait son durum bilgisi ekrana gelecektir.


Uçuş Planlamada gelen uçuşlarda “Aktarma” bölümde yazan “ – - “ ve rakam ne ifade eder?

“- -“ ibaresi uçuşta herhangi bir aktarma olmadığını, rakam ise aktarma sayısını belirtir.


Havalimanı monitörü nedir?

Bu menüden, seçtiğiniz hava limanlarına inen-kalkan uçak bilgilerini izlemeniz mümkündür. İzlemek istediğiniz hava limanını seçin, uçuşların yönünü seçin ve kaç saatlik bir aralığı izlemek istediğinizi seçin. Veriler ekrana gelecektir.


İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Seferlerini nasıl görebilirim?

Menüden İDO ikonuna tıklayın. Gitmek istediğiniz iç ve dış hatları seçerek bilgilerine ulaşabilir, İDO çağrı merkezini arayarak işlem yapabilirsiniz.


Şehirlerin hava durumlarını nasıl görebilirim?

“Hava Durumu” menüsüne girin ve hava durumunu görmek istediğiniz şehri seçin. “Tahmin” düğmesine tıklayarak 7 günlük hava durumu tahminlerini, “Rüzgâr” düğmesini tıklayarak rüzgâr hızı ve yönüne ait bilgileri, “Uydu Görüntüsü” düğmesine tıklayarak, seçtiğiniz şehrin de görüntüleneceği bir meteoroloji uydusu fotoğrafı görüntülenecektir.


Döviz çeviricisi nedir?

Seçeceğiniz döviz kurlarının birbirlerine göre dönüştürme değerlerini, gerçek kur değerlerine göre hesaplayan bir yardımcıdır. İlgili alanları doldurduğunuzda uygulama, en son geçerli kur bilgilerini alır ve dönüştürme işlemini yapar.


Dünya saatlerindeki şehirleri nasıl değiştirebilirim?

Şehrin üzerine gelin ve tıklayın. Gelen ekrandan şehri seçebilir veya yazarak bulabilirsiniz. Menü tuşuna basarak seçiminizi kaydedebilirsiniz.


Sorun yaşarsam ne yapmalıyım?

Uygulama ile ilgili teknik sorunlarınız ve menü detayları için +90 212 3566400’ı
Uçuşlarla ilgili ve aşağıda belirtilen konulardaki sorularınız için +90 212 4440830 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 • 3 saatten az kalmış olan uçuşlar için biletlerin kesilmesi
 • 48 saat ten az kalan uçuşlar için rezervasyonların yapılması
 • Dönüş’ü açık bilet rezervasyonları
 • Dönüşü Açık Biletlerin dönüş rezervasyon biletlerinin kesilmesi
 • Iç hat uçak bileti değişiklik, iptal ve iade işlemleri
 • Çok Noktalı uçuş bilet rezervasyon ve biletlemesi
 • Dış hat uçuşları için rezervasyon ve biletlemesi
 • Dış hat değişiklik, iptal ve iade işlemleri

Her türlü soru ve sorun için info@mobilseyahat.com adresine e-posta gönderebilir veya +90 212 3566400 numaralı Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz.


Turkcell Seyahat uygulaması içerisindeki menüler ve içerikleri

Havalimanı monitörü:
Bir havalimanı için gidiş ve gelişe ait tarifeli uçak seferlerinin en son uçuş durum bilgilerine, Havalimanı İzleme seçeneğinden erişilebilir. Havalimanlarından birini seçin, gidiş veya geliş seçeneğini işaretleyin. Son bilgiler, ekranınıza gelecektir.

Uçuş Durumu Sorgulama:
Uçuş numarasını bildiğiniz bir tarifeli sefere ait son durum bilgisini, uçuş saatinden 4 saat öncesinden başlayarak güncel şekilde izleyebilirsiniz.  “Uçuş İzleme” sayfasına tarife numarasını yazın ve sorgulayın. Gecikme ve İptal gibi son durum bilgilerinden haberdar olabileceksiniz.

Uçuş Planlama:
Uçuş sorgulaması yapmak için, “Uçuş Planlama” bölümünü kullanmanız gerekir. Gerekli alanları doldurduktan sonra, “Bilet Ara” seçeneği ile verdiğiniz bilgilere ait uçuşlar ekrana getirilir. Listedeki bir uçuşa ait detay ve son bilet fiyatı bilgilerine ulaşmak için, uçuşun üzerine tıklayınız. Bilet satın alabilir veya gerçekleşmesine 48 saatten fazla süre olan uçuşlar için rezervasyon yapabilirsiniz.

Biletlerim:
Herhangi bir uçuş için yapmış olduğunuz rezervasyonları “Biletlerim” seçeneği altında “Rezervasyonlarım” menüsünden görebilir, üzerinde işlem yapabilirsiniz. Satın almış olduğunuz ve henüz gerçekleşmemiş uçuşlarınıza ait bilet detaylarını, “Biletlerim” seçeneğiyle görmeniz mümkündür.

Online Check-In:
Türk Hava Yolları’ndan yapacağınız uçuşlarınız için Online Check-In ve koltuk seçimi işlemlerinizi Turkcell Seyahat üzerinden yapabilirsiniz (İşlemler uçuşa 24 saat kala başlar, 90 dakika kala sona erer).

Hava Durumu:
1300 dünya şehri için hava durumu bilgisine ve detaylı hava durumu tahminlerine erişebilirsiniz.

Döviz Kuru Dönüştürücü:
55 döviz kurunun son fiyat bilgilerini öğrenmek için, döviz kuru dönüştürücüsünden faydalanabilirsiniz.

Dünya Saatleri:
1300 dünya şehrine ait saat bilgisini öğrenebilir, izlemek istediğiniz 3 şehre ait saati bu sayfada görebilirsiniz.

Mesaj Kutusu:
Uygulama içerisinden size gönderilen durum bilgi mesajlarını, mesaj kutusunda okuyabilir ve yönetebilirsiniz.

Mil Puanı Sorgulama:
Mil Kartınıza ait mil puanlarınızı bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kampanyalar:
Turkcell tarafından duyurulan özel kampanyaları bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Ayarlar:
Uygulamayı dilediğiniz gibi düzenleyebilmek ve bilgilerinizi değiştirmek isterseniz, ayarlar sayfasını kullanabilirsiniz.


Servisin kullanımını destekleyen cihazlar hangileridir?

BlackBerry Cihazlar: 8100, 8110, 8120, 8300, 8310, 8320, 8800, 8810, 8820, 8900, 9000, 9700

Nokia Cihazlar: E50, E51, E52, E55, E60, E61, E61i, E62, E63, E65, E66, E70, E71, E71x, E73, E75, E90,N71, N73, N75, N76, N77, N78, N79, N80, N81, N82, N85, N86, N90, N91, N92, N93, N95, N95 8GB, N96, N97, Nokia 5630 XpressMusic, 5320 XpressMusic, 5700 XpressMusic, 5730 XpressMusic, 5800 XpressMusic, 6110, 6120, 6121, 6124, 6220, 6210, 6650, 6720, 6290, 6710

HTC Cihazlar : HTC Touch, HTC Diamond Pro, HTC TyTN II


Turkcell Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
Turkcell Seyahat uygulaması üzerinden satılan biletlerde ilgili havayolunun Elektronik Biletleri, V.U.K. 334 maddesine göre fatura yerine geçmektedir. Bu biletlerin 1 nüshası, fatura niteliği ile müşterilerimizin uygulamadaki e-mail adreslerine işlem anında gönderilecektir.

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 565 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 11.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “TURKCELL Seyahat-Turkcell Seyahat Uygulaması”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. SanalAlemci » Blog Archive » Bu Kategorideki Konular; TURKCELL Diyor ki:

  Nisan 25th, 2011 at 08:29

  [...] TURKCELL Seyahat-Turkcell Seyahat Uygulaması [...]

Yorum Yapabilirsiniz