Turkcell ”KimAramış” Servisi Detayları - SanalAlemci

Turkcell ”KimAramış” Servisi Detayları

Cumartesi, Ağustos 11, 2012 15:13
Turkcell ”KimAramış” Servisi Detayları
Turkcell ”KimAramış” Servisi Detayları 3.2/5 (63%) 6 Oy

Turkcell ”KimAramış” servisi nedir,KimAramış servisini nasıl alınır,servis ücreti ne kadar,Turkcell – Kim Aramış servisinden nasıl yararlanırım,Turkcell KimAramış nasıl yapılır,Turkcell KimAramış servisini kimler kullanabilir,KimAramış aboneliği nasıl iptal edilir,Sıkça sorulan sorular ve cevapları..

Sizi arayanları bir kenara not eden servis; KimAramış

49 kr.

KimAramış servisi sayesinde ister telefonunuz kapalı olsun ister ulaşılamaz olun… Bu süre içinde sizi kimler aramış, kaç kez aramış? İşte tüm bu bilgiler bir SMS’le cebinize gelir! ​

Üstelik sizi arayanlar sesli mesaj da bırakabilirler.​​​​​​​​​​​​​​​​

Ne kadar öderim?

KimAramış SMS’leri 20 Mayıs itibarıyla Faturalı ve Hazır Kart’lı aboneler için KDV ve ÖİV dahil ayda 49 kr.tur. Servis aboneliği, iptal edilmediği sürece devam eder. Yeterli bakiye bulunmadığı durumda servisten yararlanılamaz. Üyeliğin, aylık kullanım süresi bitiminden önce servis iptal edildiğinde, ücret iade edilmez.
Kim Aramış servisi ile, size bırakılan sesli mesajları dinlemek için 7565‘i aradığınız zaman, arama başına KDV ve ÖİV dahil 50 kr. ücretlendirilirsiniz.
Sesli mesaj bırakmak için 7565‘i yurt içinde veya yurt dışında arayan aboneler, kendi tarifeleri üzerinden ücretlenir.
Fiyata %18 KDV ve %25 ÖİV dahildir.

Servis Detayları

​KimAramış servisini kullandığınızda, arama detayı mesajları ve sesli mesaj bilgisini içeren mesajlar ücretsizdir. 7565’i arayarak sesli mesajları dinlemek ise arama başına sadece 50 kuruştur.
Ayrıca sizi arayan kişi sinyal sesini duyana kadar ücret ödemez. Eğer sinyal sesinden sonra sesli mesaj bırakırsa, o kişi kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
Yurt dışında, telefonunuz kapalı ise KimAramış servisini kullanabilirsiniz. Telefonunuz ulaşılmaz ise servis kullanım dışında kalır.

Nasıl Kullanabilirim?

ABONE KIM yazıp 7777‘ye gönderdiğinizde, sizi kimin ne zaman aradığını belirten Kim Aramış SMS’lerini kullanmaya başlayabilirsiniz.
Tüm telefonlarda, arama yapıldığında, ekranda çıkan “Aktif arama yönlendirme” notu (not, telefon modeline göre değişebilir), kullanıcıyı bilgilendirme amaçlıdır. Yönlendirme kullanan müşterilerimizin telefonlarında çıkan bu ücretsiz not/mesaja GSM operatörleri müdahale edemez.
Yalnızca hattını yönlendirme servislerine (Yönlendir, Sekreterim, KimAramış) yönlendiren müşterilerimiz servis kullanım ücretleri ile ilgili bilgilendirilir.

İptal etmek için
IPTAL KIM yazıp 7777‘ye SMS göndererek, ​ 444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
* Kullanıma açma/iptal işlemleri 1 gün içinde en fazla 3 kez yapılabilir.

Uyumlu cihazlar
Tüm Cihazlarla Uyumludur

Daha fazla bilgi

Eğer telefon rehberinizi “Turkcell Telefon Yedekleme” servisi ile yedeklediyseniz, gelen bilgilendirme mesajlarında, telefon rehberinize kayıtlı olan kişilerin isimlerini görürsünüz.
Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu bilmek isterseniz, gelen KimAramış mesajını üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan 2222‘ye ücretsiz gönderebilirsiniz. Böylece arayanın kim olduğu size bildirilir. Bu servisin ücreti 1.49 TL’dir. Gelen sesli mesajları dinledikten sonra 1’e basarak, mesaj bırakanı kendi tarifeniz üzerinden arayabilirsiniz.
Kimaramış servisinde, dinlenmiş mesajlar ya da dinlenirken yarıda kalmış mesajlar, ilk dinleme sonrasındaki 3 gün boyunca saklanır. Mesajları dinlemek için 7565 numarası aradığnız zaman, size yeni mesajlar ve okunmuş mesajlar olmak üzere iki seçenek sunulur.
Kıbrıs’tan 7565 arandığında, yönlendirme ücreti alınır.

Sık sorulan sorular

KimAramış servisi nedir?
Telefonunuz kapalıyken; ne zaman, kaç kez ve kim tarafından arandığınızı telefonunuzu açtığınız anda size bir SMS’le haber veren Turkcell servisidir.
Ne kadar öderim?
KimAramış SMSlerini almak, ayda KDV ve OİV dahil 49 kr’tur.
Kimler kullanabilir?
SMS alıp gönderebilen bir cep telefonuna sahip tüm Turkcell’liler kullanabilirler.

KimAramış servisini telefonum açıkken de kullanabilir miyim?
Telefonunuzun “Yönlendirme” menüsünden, hattınızın istediğiniz durumu için (Meşgul, Cevapsız ve Tüm Aramalar) 7585’e yönlendirebilirsiniz.

“Tüm Aramalar” durumu için yönlendirdiğinizde, sizi arayanlar telefonunuz açık olsa da kapalı anonsu duyacaklar.
“Meşgul” durumu için yönlendirdiğinizde; sizi arayanlar telefonunuz meşgulse kapalı anonsu duyacaklar.
“Cevapsız” durumu için yönlendirdiğinizde; sizi arayanlar telefona cevap verilmediği zaman kapalı anonsunu duyacaklar.

Her durumda da arama detay bilgileriniz anlık olarak SMS’le telefonunuza gönderilir. 7585′e yaptığınız yönlendirmeler ücretsizdir, size iletilen ve arama detaylarını içeren her kısa mesaj ise 50 Kuruş olarak ücretlendirilir.
Gelen KimAramış SMS’lerininin içeriği nedir?
Gelen her KimAramış SMS’inde bir kerede en fazla 3 farklı telefon numarasıyla ilgili bilgi gelir. Bu mesajlarda; sizi arayan numara, en son yapılan aramanın tarihi, arama saati ve arama sayısı bilgileri bulunur. Aynı zamanda arayan her numaranın arama sayısı da ek olarak iletilir. Eğer aynı numara birden fazla kez sizi aradıysa, o numaradan gelen son çağrı temel alınır ve size bu bilgi iletilir. KimAramış’ta birden farklı “Gizli numara” veya “Bilinmeyen numara” çağrısı, birer numara olarak sayılır.
Gelen SMS’ler ne kadar süre ile saklanır?
SMS’ler sistemde 28,5 saat boyunca saklanır. Bu sürenin sonunda telefonunuz hala kapalı ya da ulaşılamaz durumdaysa bu SMS’ler silinir ve yapılan yeni aramalarla ilgili bilgiler saklanır. Dinlenmemiş sesli SMS’ler ise üçüncü günün sonunda silinir.
Diğer cep telefonu operatör abonelerinden gelen aramalar da KimAramış kapsamına giriyor mu?
Eğer gizli numara değilse iletilir. Numara gizliyse, gizli numara olarak iletilir.
Peki, yurt dışındayken bu servisi kullanabilir miyim?
Üstelik arayanların arama detaylarını ve sesli mesaj bilgilerini içeren mesajlar ücretsizdir. 7565’i arayarak sesli mesajı dinlediğinizde ise, bulunduğunuz ülkeye göre roaming tarifesi (yurtdışı tarifesi) üzerinden ücretlendirilirsiniz.
Gelen sesli mesajın ya da mesajların hangi numaradan ve ne zaman bırakıldığını öğrenebilir miyim?
Sesli mesajları dinledikten sonra 5‘e basarak mesajın hangi numaradan, hangi gün ve hangi saatte bırakıldığını öğrenebilirsiniz.
Nasıl iptal ederim?
Servisi iptal etmek için; IPTAL KIM yazıp 7777’ye SMS göndererek, 444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ABONE KIM yaz 7777’ye gönder
Online İşlemler
444 0 532 ya da 532

Kaynak: Turkcell

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 4.986 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 31.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz