Turkcell Faturalı 3G İnternet Hakkında; - SanalAlemci

Turkcell Faturalı 3G İnternet Hakkında;

Cumartesi, Ağustos 1, 2009 10:02
Kategori:Turkcell
Derecelendir

İhtiyacınıza uygun Faturalı 3G İnternet paketlerinden birini seçerek evde, işte, tatilde, Turkcell 3G kapsama alanının olduğu her yerde, internete 3G hızıyla en uygun fiyatlarla bağlanabilirsiniz.

Üstelik 3G hızında aylık 4 GB internet paketi üç ay boyunca 19TL.

 • 3G internet paketi fiyatlarına tüm vergiler (KDV ve ÖİV) dahildir.
 • İnternet paketleri, faturalı 3G internet hattı kullanan müşteriler için geçerlidir.
 • Faturalı 3G internet hatları 3G hızında internet erişimi için hazırlanmış, ses trafiğine açık olmayan sadece internet ve sms erişimi sağlayan faturalı hatlardır.
 • 3G internet paketleri yurtiçinde Turkcell kapsama alanı içerisinde kullanılabilir, yurtdışı kullanımları için geçerli değildir. Yurtdışında kullandığınız veri, GPRS uluslararası data dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
 • 3G internet kullanımında alınan ve gönderilen (download+upload edilen) veri paket limitinizden düşer. Paket aşımında da yine alınan ve gönderilen veri paket aşım ücreti üzerinden ücretlendirilir.
 • Kalan yazıp 2260‘a sms atarak, Online İşlem Merkezinden ve Turkcell Müşteri Hizmetlerinden paketinizde o döneme ait kullanmadığınız hakkınızı öğrenebilirsiniz.
 • Paket almak için 2400‘a ve paketinizden kalan data miktarını öğrenmek için 2260‘a gönderilen tüm kısa mesajlar ücretsizdir.
 • 3G internet paketlerinde ay içerisinde kullanılmayan data bir sonraki aya devretmez.
 • Faturalı 3G internet hattınız ile sms gönderebilirsiniz. 3G modem yazılımınız üzerinden gönderdiğiniz sms ler standart sms tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
 • Turkcell, 3G İnternet paketlerinin geçerlilik tarihlerinde ve/veya ücretlendirmelerinde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar

30 temmuz itibariyle geçerli olan tüm vergiler dahil (KDV ve ÖİV) ücretlerdir.


İnternet paket ücreti dışında sabit bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır. Sadece 3G internet paket ücretini ödersiniz. Aylık paket ücretine tüm vergiler (KDV ve ÖİV) dahildir. Ayrıca her ay TGM Ruhsat (yıllık 12 TL) ve TGM Kullanım (aylık 1 TL) vergileri de faturaya yansır.


Daha önce bağlantı hızım gayet iyi idi fakat son birkaç gündür çok yavaşladı, neden olabilir? / Her ayın belli dönemlerinde hızım yavaşlıyor, neden olabilir?

3G İnternet Faturalı hatlar için adil kullanım politikası doğrultusunda, bir fatura döneminde paket aşım ücreti 199 TL’ye (KDV, ÖİV dahil) ulaşan bireysel kullanıcının kullanım hızı 128kbps ye düşürülür ve daha fazla ücretlendirme yapılmaz. 3G İnternet paketi yenilendiğinde, yeni 3G internet paketi alındığında veya bir sonraki fatura dönemi başlangıcında hızınız normale dönecektir. Taahhütlü kampanyaya katılan abonelerimiz ikinci bir paket alamamaktadır.


Faturalı 3G İnternet hattıma nasıl internet paketi alabilirim?

3G internet hattınıza paket aboneliği 2400‘ a almak istenilen paketin keyword ünü sms atarak , müşteri hizmetlerini arayarak ya da Turkcell iletişim merkezlerinden başlatılabilir. Sms ile paket aboneliği başlatmak için bilgisayarın 3G modem yazılımından ÖR: AYLIK1GB yazıp 2400‘ a sms göndermek yeterlidir.


Paketimdeki haklarım bir sonraki döneme devreder mi?

Hayır. Tüm paketlerin süresi sonunda, o döneme ait kullanılmayan haklar bir sonraki döneme devretmez.


Faturalı 3G İnternet hattımdaki paketin limitini geçtiğimde nasıl ücretlenirim?

Paket limitini bitirmeniz durumunda paket aşım ücretinden (0,05TL/mb) ücretlenirsiniz.


Faturalı 3G internet paketi ne kadar zamanda bir yenilenir?

Faturalı 3G internet paketiniz her ayın aynı günü yenilenir. Örneğin ilk aboneliğinizi 5 Ağustos’ta yaptıysanız, sonraki yenilemeleriniz 5 Eylül, 5 Ekim … şeklinde devam eder.


Faturalı 3G İnternet hattıma birden fazla paket alabilir miyim?

Bir ayda en fazla 2 aylık paket satın alınabilir. İkinci paket alındığında, ilk paket bir daha yenilenmez fakat son kullanım tarihine kadar kullanılabilir. Son alınan paketin yenilenme tarihinde kullanılmayan haklar bir sonraki aya devretmez.


Statik IP hizmeti satın alabilir miyim?

Evet. Bu hizmetimizden sadece Faturalı 3G İnternet hattı olan kullanıcılarımız faydalanabilmektedir. Turkcell Müşteri hizmetlerini arayarak veya online işlem merkezinden Statik IP aboneliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece her internet bağlantınızı aynı IP üzerinden yapabilirsiniz. Statik IP ile bağlantı yapabilmek için VINN 3G Modem bağlantı yazılımında bulunan Turkcell 3G Statik IP apn ini (bağlantı noktası) seçmeniz gerekmektedir.


Faturalı 3G İnternet hatları ile hangi işlemleri yapabilirim?

3G İnternet hatları ses, görüntülü konuşma trafiğine kapalıdır. MMS alıp, gönderemezler. Faturalı 3G internet hatları sms atabilir (standart sms tarifesi üzerinden ücretlenir) ve alabilir.


3G İnternet paketleri yurtdışında geçerli mi?

3G internet paketleri yurtiçinde Turkcell kapsama alanı içerisinde kullanılabilir, yurtdışı kullanımları için geçerli değildir. Faturalı 3G İnternet hatları ile yurtdışında internete bağlanılması durumunda uluslar arası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Faturasız 3G İnternet hatları yurt dışında internete bağlanamaz.


VINN 3G Modemin bağlantı yöneticisi programında 3 farklı apn(bağlantı noktası) görüyorum, hangisini seçmem gerekir?

3G İnternet hattınız ile Turkcell 3G veya Turkcell Internet bağlantı noktasını seçebilirsiniz. Her ikisi ile de bağlantı yapabilirsiniz. Turkcell 3G Statik IP bağlantı noktası ise Statik IP aboneliği bulunan müşterilerimizin bağlanabilmesi içindir.


Daha önce Turkcell Connect Kart satın almıştım, 3G internet paketlerinden ve kampanyalarından faydalanabilir miyim?

3G lansmanı öncesi satılan Turkcell Connect Kart veya Netbook ların içerisindeki hatlar 3G İnternet hattı olmadığı için 3G İnternet paket ve kampanyalarından faydalanamaz. Faydalanmak için Turkcell İletişim Merkezlerinden ürün tipi değişikliği yapmanız gerekmektedir.


3G İnternet paketimde kalan haklarımı nasıl öğrenebilirim?

Kalan yazıp 2260′a sms atarak, online işlem merkezinden ve Turkcell Müşteri Hizmetlerinden paketinizde o döneme ait kullanmadığınız hakkınızı öğrenebilirsiniz.

Kaynak ve detaylı bilgiler için ;

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/3G/3Ginternet/tarifeler/faturali3Ginternet

Bir önceki yazımız olan Turkcell 3G İnternet Nedir ? başlıklı makalemizde 3g bilgiler, turkcell 3g internet hakkında ve Turkcell 3G İnternet Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 466 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 18.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “Turkcell Faturalı 3G İnternet Hakkında;”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. SanalAlemci » Blog Archive » Bu Kategorideki Konular; TURKCELL Diyor ki:

  Temmuz 25th, 2011 at 07:13

  [...] Turkcell Faturalı 3G İnternet Hakkında [...]

Yorum Yapabilirsiniz