Tüm Dertlerin Dermânı Tüm Çâreler ALLAH’ta! - SanalAlemci

Tüm Dertlerin Dermânı Tüm Çâreler ALLAH’ta!

Çarşamba, Ekim 3, 2012 16:33
Tüm Dertlerin Dermânı Tüm Çâreler ALLAH’ta!
Tüm Dertlerin Dermânı Tüm Çâreler ALLAH’ta! 4.2/5 (85%) 13 Oy

Çare; ALLAH’tır !

Derdiniz mi var? Hiç kimse sizi anlamıyor mu? Yalnız mısınız? İşleriniz bozuk ve işlerinizin yoluna girmesini mi istiyorsunuz? Rızık bolluğu mu istiyorsunuz? Borçlarınızdandan kurtulmak mı istiyorsunuz? Haksızlığa mı uğradınız? Sabırsız mısınız? Tehlikede misiniz? İstediğiniz birşeyin olmasını çok mu istiyorsunuz? Düşmanlara zalimlere galip gelmek ve onların helak olmasını mı istiyorsunuz? Günahlarınızın bağışlanmasını mı istiyorsunuz? Korktuğunuz şeyler var ve korunmaya mı ihitiyacınız var? Allah’ın rahmetini kazanmak mı istiyorsunuz? Kötü hastalıklardan,üzüntüden,kederden kurtulmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamak mı istiyorsunuz? Kalbinizin nurlanmasını mı istiyorsunuz? İnsanlara güzel görünüp herkes tarafından saygı ve sevgi görmek mi istiyorsunuz?,Unutkan olmamak ve zihin açıklığı mı istiyorsunuz? İçiniz daralıyor huzursuz musunuz ? Ne istiyorsunuz..?? Tüm dertlerimizin dermanı şüphesiz ALLAH’ta…

YALNIZ DEĞİLİZ…ÇARESİZ DEĞİLİZ !

Bizler hep çoğunlukla şikayet etmesini biliriz öyle değil mi? Neden şöyle oldu neden böyle oluyor ya da olmuyor vs..Rahman ve Rahim olan sonsuz kudret ve merhamet sahibi Yüce Rabbimiz Yaradanımız dururken fâni,âciz kullardan meded umarız bazen..Yanıldığımızı anlamamız çok sürmez..

Ârâf suresi, 180. âyetinde şöyle buyurulmaktadır: ” İsimlerin en güzeli Allah’ındır. Öyleyse O’na bunlarla dua edin. O’nun isimlerinde aykırılığa (ve inkâra) sapanları bırakın. Yapmakta oldukları dolayısıyla yakında cezalandırılacaklardır. (A’raf–180)”

Yine Tâhâ suresi, 8. âyetinde de şöyle buyurulur: ”Allah (c.c.) O’dur ki O’ndan başka ilâh yoktur. O, vardır. Güzel isimler O’nundur.”

Bazılarımız bilse de bazılarımız mâlesef Yüce Allah’ın (c.c) İsmi şeriflerindeki sırları ve üstün faziletleri bilmiyoruz.Oysa biz âciz kulların tüm dertlerinin dermanı ESMA-ÜL HÜSNA‘da Allah’ın bu mübarek bu güzel İsmi Şeriflerinde gizli..

ALLAH (c.c) 99 GÜZEL İSİMLERİ ANLAMLARI SIRLARI VE ÜSTÜN FAZİLETLERİ..

Kıymetli Kardeşlerim; Şeytan her işe el attığı gibi bu işe de el atacaktır şüphesiz..Bu onun işi ! Lütfen ”sonra okurum,sonra yaparım” demeyin! Şeytan; muhtemelen, ”Sonra okursun boşver şimdi zamanın yok ”Çok zor, vb şeyler diyecektir..En azından Besmele çekip bir göz atın ve okuyabildiğiniz kadarını okuyun..Bu sizin kârınıza (menfaatinize)..Ve Rabbimizin bu güzel isimlerini ezberlemeye çalışın…(Mânâsını anlayarak) Hepsini ezberleyemem demeyin,ezberleyebildiğiniz kadarını ezberleyin..Ezberlediğiniz isimleri müsait zamanlarınızda unutmamak için mutlaka tekrar tekrar zikr edin..Zamanla göreceksiniz ki hepsini ezberleyeceksiniz inşâAllah..

Unutmayın! Allah’ı (c.c) tanımanın ve emirlerine riâyet etmenin mükafatı Cennet’tir!

Bu konudaki bir Hadis-i Şerif’i paylaşmak isterim;

“Allahu Teâlâ’nın doksan dokuz ismi vardır. O isimleri kim ezberlerse (sayar, manasını anlar ve şuuruna ererse) cennete gider. Şüphesiz, Allah tek’tir ve tek olmayı sever” (Buhârî, Daavât, 68)

Yine Yüce Allah (c.c.) buyuruyor ki; ”Ben kulumun zannına göreyim. Beni andığı an, ben onunlayım.” Biz cân-ı yürekten “Allah!” deyince; O, hemen “Buyur kulum!” diye bize cevap veriyor. ”Eğer kulum beni kendi kendine anarsa, ben de onu anarım”Buyuruyor..

Rabbim, doğrusu bana indireceğin her hayra (Lütfuna) muhtacım! (Kasas Suresi/24)

Rabbim, bizleri ve bizlerden sonraki nesilleri kendisine lâyık kul’lar,Efendimiz iki cihan güneşimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v)’e lâyık ümmet’ler olmayı nasip etsin.. (Âmin)

ALLAH’ın selâmı rahmeti ve bereketi üzerimize olsun…

Bir önceki yazımız olan Secdede iken ayaklar yukarı kalkarsa namaz bozulur mu? başlıklı makalemizde Namaz kılarken alnın yere değmesi farz mıdır, Namaz kılarken ayak yukarı kalkarsa namaz kabul olurmu ve Namaz kılarken burnumuzun yere değmesi farz mıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 953 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 21.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “Tüm Dertlerin Dermânı Tüm Çâreler ALLAH’ta!”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. SanalAlemci » Bu Kategorideki Konular; ALLAH (C.C) Diyor ki:

    Kasım 26th, 2012 at 10:47

    [...] (C.C)1 Yorum ALLAH (C.C)Bu Kategorideki  Konular;Allah (c.c) Sıfatları ve AnlamlarıTüm Dertlerin Dermânı Tüm Çâreler ALLAH’ta!40 Esma-i İdrisyye Şerhi İsim ve HavasslarıAllah’ın İnsanları Bela ve Musibetlerden [...]

Yorum Yapabilirsiniz