Trafikte uyuşturucu denetimi geliyor..İşte detaylar.. - SanalAlemci

Trafikte uyuşturucu denetimi geliyor..İşte detaylar..

Perşembe, Mayıs 30, 2013 17:21
Trafikte uyuşturucu denetimi geliyor..İşte detaylar..
Trafikte uyuşturucu denetimi geliyor..İşte detaylar.. 5/5 (100%) 6 Oy

Emniyet Genel Müdürlüğü, uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanılmasının önüne geçmek için tıpkı alkol gibi trafikte uyuşturucu denetimi başlatacak.

Türkiye’nin en önemli sorunlarından trafik kazalarında, yılda yaklaşık 10 bin kişi yaşamını yitiriyor, 200 bin kişi ise yaralanıyor.

Trafik kazalarına karşı bu yıl seferberlik ilan eden polis, aşırı hız, emniyet kemeri ve alkolden sonra uyuşturucu madde etkisi altında araç kullananların denetlenmesi için çalışma başlattı.

Polis, uyuşturucu kullanıp direksiyon başına geçen sürücüleri de tıpkı alkolde olduğu gibi elektronik cihazlarla denetleyecek.

3 BİN 600 LİRA CEZA

Buna göre, trafik polisleri, gerek teknik cihazlar kullanılarak gerekse sağlık kuruluşlarında yaptırılan testler sonucu uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen sürücülere, 3 bin 600 lira ceza kesecek.

EHLİYETE 5 YIL EL KONULACAK

Uyuşturucu kullanıp direksiyon başına geçen sürücülerin ehliyetine 5 yıl el konulacak.

DİRENENE 2 BİN LİRA PARA CEZASI

Cihazla ölçüm yapılmasını kabul etmeyen sürücüye kolluk kuvvetlerince 2 bin lira ceza verilecek. Bu sürücülerin belgeleri, 2 yıl süreyle geri alınacak.

Yaralanma veya ölümle sonuçlanan ya da trafik kolluğunun müdahale ettiği maddi hasarlı trafik kazalarında, sürücülerin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanıp kullanmadığı trafik ekiplerince teknik cihaz kullanılarak tespit edilecek. Mynet

Bir önceki yazımız olan 3. Köprünün Temeli Atıldı ! (29 Mayıs 2013 Çarşamba) Detaylar.. başlıklı makalemizde 29 mayıs 2013 tarihinde Devletin Zirvesi 3. Köprünün Temelini Attı!, 3. Boğaz Köprüsü açılışında Başbakan Erdoğan neler söyledi? İşte detaylar ! videolar ve 3. Boğaz Köprüsü nün temeli bugün atıldı ! 29 mayıs 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 94 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 14.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz