TERAZİ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ - SanalAlemci

TERAZİ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Pazartesi, Mayıs 3, 2010 16:26
TERAZİ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ 4.2/5 (83%) 6 Oy

Terazi Burcu’nun Özellikleri Hakkında Bilgiler..

Teraziler, içsel dengeyi yakalayabildikleri zaman (Öyle olduklarını iddia ederler) enerjilerini yapıcı bir biçimde kullanmayı başarabilirler. Böylece çevrelerinde bulunan herkesi de etkileyebilir ve uyumlu olmaya yöneltici bir biçimde yönlendirebilirler.

Terazilerin gökyüzünden yeryüzünü seyretmeye dayanamadıkları bir gerçektir. Ancak, zaman zaman yeryüzüne inip toprağın derinliklerini araştırmaları önerilir. Toprağın çok derinlerine dalmasa bile yeryüzünde dolaşması ve gerekli incelemeleri yapması şarttır. Böylece bilgilerini ve görüşlerini geliştirebilir, uyum ve dengeyi yakalayabilirler.

Bir Terazi kendi içinde uyum ve dengeyi yakalamayı başardığı anda çevrelerine de bu uyumu bulaştırır ve büyük bir sükunet ortamı yaratabilirler. Üstelik, aynı zamanda sahip oldukları bilgiyi de başarıyla aktarabilirler.

Terazi’lerde doğal olarak öğretme yeteneği mevcuttur. Aynı zamanda sezgileri de hayli güçlüdür. Terazi Burcu tipleri, burçlarının sembolü olan “Terazi” gibi zaman zaman bir tarafı ağır basar. Ağırlığı oluşturan bazın duygu bazen bir fikir olabilir. Tabii böyle bir durumda dengeleri hemen bozulur.

Bir Terazi’nin dengesi bozulduğu zaman, kendilerine olduğu kadar çevrelerine de zarar verebilirler. Böyle durumlarda uçarı, daldan dala konan bir davranış biçimi sergilemeye, tam burçlarının elemanı olan “Hava”nın güçlü etkisini göstermeye başlarlar. Tabii bunun sonucunda hedefledikleri amaçlarının hiçbirine ulaşamazlar.

Terazi’nin bu hali, yeryüzüne inip toprağa ayak basıncaya kadar devam eder. Kendilerini dinleyip tartmayı başaracak olurlarsa, yeniden iç dengelerine kavuşmayı başarırlar. Teraziler, iç dengelerini yakaladıkları zaman, ölçülü bir tempoyla hareket ederek sahip oldukları enerji akımlarını istedikleri gibi düzenlemeyi başarabilirler. Terazi Burcu mensupları, çok yönlü ve güçlü yeteneklerini, hareketlilik ve kendilerini değiştirebilme özelliklerini keşfedebilirler. Şayet, sahip oldukları bu yeteneklerin farkına varabilerlerse, doğru biçimde kullanmayı da başarabilirler. Böylece, duygusal yaralarını sarabilir, sevgi dolu sevecen insanlar olabilirler.

Dengeleri bozulduğu zaman, sinir hastalıklarına yakalanabilir, aşırı gergin, öfkeli, paranoid bir tablo sergileyebilirler. Böyle durumlarda sığır kuyruğu çiçeğinin yapraklarından hazırlanan çayı içmeleri tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan BURÇLAR NASIL ÖZÜR DİLER ? başlıklı makalemizde Akrep burcu nasıl özür diler, Akrep burcundan olanlar nasıl özür diler ve Aslan burcu nasıl özür diler hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 1.866 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 22.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “TERAZİ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir Diyor ki:

  Mart 4th, 2013 at 17:56

  Burç Grubu: Hava
  Günü: Çarşamba
  Sayısı: 6, 9
  Taşı: Zümrüt
  Rengi: Lila
  Çiçeği: Gül

  Terazi Burcunun Özellikleri :

  İnsanlarla muhabbet etmekten ve fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanırlar.
  İyi huyludurlar ve güzel olan her şeye açıktırlar.
  Sanatsal yetenekleri (müzik, resim ve el sanatları gibi) son derece gelişmiştir.
  Güzel giyinirler ve sürekli olarak modayı takip etmeye çalışırlar.
  Maddiyata önem verirler çünkü güzelliklere ulaşmanın maddiyattan geçtiğini düşünürler.
  Rahatlığı ve keyif yapmayı severler. Ağır işlerle uğraşmaktansa işlerin estetik boyutuna önem verirler.
  Hayatın her noktasında detaylara önem verirler.
  Olayları mantıktan çok duygularıyla yorumlarlar.
  Kararsızdırlar. Zaman zaman duygusal kararları kendi yaşamlarıyla ilgili problemler çıkartabilir.
  Karşı konulmaz bir cazibeleri vardır. Partnerinin ona olan sadakatine inanırlarsa kendileri de son derece arzulu ve sadık olacaklardır.
  Evliliklerinde mantıktan çok duygular ön plandadır. Sevip sevilmedikleri bir ilişkiyi asla devam ettirmezler.
  Dürüsttürler. Herkesin de öyle olmasını beklerler. Hata gördüklerinde dünyaları yıkılır ve güvenleri sarsılır.
  Meraklı ve öğrenmeye aç karakterleri vardır.
  Hitabet yetenekleri gelişmiştir. Çevresindeki insanları kolaylıkla etkileri altına alabilirler.
  Temizliğe önem verir; bakımlı olmayı çok severler.
  Uzun ve derin sohbetler yapmaktan keyif alırlar.
  Terazi burcunun özellikleri arasında ilişkide karşısındakinin sıcakkanlı ve sempatik olmasına bakmak vardır. Sert mizaçlı bir partner onlara göre değildir.
  Terazi kadını ve terazi erkeği için ilişkileri farklı bir problem yok ise uzun soluklu olur.

Yorum Yapabilirsiniz