Tele-Dolandırıcılardan Akılalmaz Vurgun ! Haberin ayrıntıları.. - SanalAlemci

Tele-Dolandırıcılardan Akılalmaz Vurgun ! Haberin ayrıntıları..

Salı, Kasım 5, 2013 14:11
Tele-Dolandırıcılardan Akılalmaz Vurgun ! Haberin ayrıntıları..
Tele-Dolandırıcılardan Akılalmaz Vurgun ! Haberin ayrıntıları.. 4.8/5 (95%) 4 Oy

Eskiden kurbanlarından banka hesabına havale isteyen tele-dolandırıcılar, yakayı ele vermemek için ‘kapıya teslimat’ yöntemine geçti.

05 Kasım 2013 Salı
Dolandırıcıların kandırdığı Ankaralı işadamı, Şanlıurfa’da bir köye giderek 100 bin lirasını ‘çakma polislere’ elden teslim etti.

Bugün gazetesinin haberine göre, ünlü diyetisyen Prof. Canan Karatay’ın tele-dolandırıcılara 110 bin lirasını kaptırmasından sonra bu kez de Ankara’da ilginç bir vaka yaşandı. Verdikleri hesap numarasına yatırılan paraları çekmeleri polis tarafından engellenen dolandırıcıların yeni yöntemi “kapıya teslimat” oldu. Akıl almaz dolandırıcılık vakasının kurbanı ise Ankara’daki bir işadamıydı.

‘HABER BEKLEYİN’

İşadamı Dündar T’nin eşi Nevin T’yi ev telefonundan arayan meçhul kişi kendisini polis olarak tanıttı. İşadamının eşine, “Kocanızın telefon hattı ve hesabı PKK terör örgütü yandaşlarının eline geçti. Teröristleri takip ediyoruz. Banka hesaplarınızı tedbir olarak kontrol altına aldık. Hesabınızdaki bütün paranızı çekip bizden gelecek talimatı bekleyin” dedi.

Nevin T. polis sandığı kişilere inanarak bankadan zanlıların istediği parayı çekti. Eve dönünce kocası Dündar T’ye başından geçenleri anlattı. Karı-koca senaryoya inandı. Çakma polisler ikinci kez kadını arayıp, “Sizin paranızı yem olarak kullanıp zanlıları yakalayacağız. Parayı dediğimiz yere götürüp koyun” dedi.

TESLİMAT ŞANLIURFA’DA

Dolandırıcılar daha sonra işadamından parasını Şanlıurfa’da bir köye bırakmasını istedi. Paniğe kapılan Dündar T, Şanlıurfa’ya gitmek için Esenboğa Havalimanı’na gitti. İşadamının damadı eve gelip kayınvalidesinden durumu öğrenince, 155’e ihbarda bulundu. Ancak geç kalınmıştı. İşadamının çoktan Şanlıurfa’ya vardığı ortaya çıktı. Dündar T’nin bir köye giderek 100 bin lirasını çakma polislere elden teslim ettiği öğrenildi.

Operasyon başlatıldı

Olayla ilgili operasyon başlatan polis işadamı Dündar T’yi aradı, ancak uçakta olduğu için cep telefonundan ulaşamadı. Dolandırıcıların polis hesaplarını takip altına aldığı için banka üzerinden para transferini sonlandırdığı ve parayı ayaklarına istediği anlaşıldı. Soruşturma, sorumluluk bölgesi olduğu için jandarmaya devredildi.

Bir önceki yazımız olan 30 Büyükşehirden sonra 51 il ''Bütünşehir'' Olacak! (Bütünşehir nedir?) başlıklı makalemizde 51 il Bütünşehir olacak! Peki Bütünşehir ne demek anlamı nedir?, 51 İL BÜTÜNŞEHİR OLUYOR! İşte o illerin isimleri ve Bütünşehir nedir? Bütünşehir ne demektir? Hangi İller Bütünşehir olacak? hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 201 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 21.01.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz