SULTAN Dizisi’nin Konusu Fragmanları Oyuncuları ve Jenerik Müziği - SanalAlemci

SULTAN Dizisi’nin Konusu Fragmanları Oyuncuları ve Jenerik Müziği

Pazartesi, Mayıs 21, 2012 8:33
SULTAN Dizisi’nin Konusu Fragmanları Oyuncuları ve Jenerik Müziği 5/5 (100%) 1 Oy

2012 Kanal D Yeni Dizisi ”SULTAN” Dizi Fragmanları,Sultan Dizisi Konusu,Kanal D Sultan Oyuncu Kadrosu,Kanal D Sultan Dizisi Oyuncuların Gerçek İsimleri

Kanal D Sultan Dizisi Oyuncuları - Nurgül Yeşilçay

Kanal D ‘SULTAN’ Dizisi’nin 1.Fragmanı İzle:

Kanal D ‘SULTAN’ Dizisi’nin 2.Fragmanı İzle:

SULTAN DİZİSİ OYUNCU KADROSU OYUNCULARIN GERÇEK İSİMLERİ:

Sultan gerçek ismi: Nurgül Yeşilçay
Şeyhmus gerçek ismi: Şahin Irmak
Pınar gerçek ismi: Merve Altınkaya
Yılmaz gerçek ismi: Orhan Şimşek
Zülküf gerçek ismi: Orhan Güner
Aziz gerçek ismi: Settar Tanrıöğen
Ayşe gerçek ismi: Nur Sürer
Karaca gerçek ismi: Seray Gözler
Kerim gerçek ismi: Hüseyin Karaca
Dicle gerçek ismi: Hande Dane
kanal d sultan dizisi oyuncu kadrosu

Kanal D ‘SULTAN’ Dizisi’nin Konusu:

Sultan, seneler evvel yaşanan büyük bir aşktan geriye kalan üzerine şekillenir… 3 kuşaktır aynı coğrafyada yaşayan iki ailenin hayatları üzerinden öncelikle yaralı bir aşkı, beraberinde acıyı, sevinci ve hayatın tüm duygu ve durumlarını, Diyarbakır’ın çok kültürlü dokusunu zemin alarak anlatan sıcak bir insan hikayesidir.

Adları aynı türbeden adanan Şeyhmus ile Sultan’ın büyük aşkları; birisinin gitmesiyle diğeri için sonsuz, muallak bir beklemeye dönüşür.

Bu şehirde yaşayan ezeli rakip iki aileden birisinin, Kendirler’in oğlu Şeyhmus; 1990′larda siyasi nedenlerle Fransa’ya gitmek zorunda kalır. Bu zorunlu gidişte, geride bıraktıklarıyla irtibatı koparmış, yaşanamamış aşkı, Kendirler’in evinde kalan gelini Sultan’a rağmen bir başka kadınla benim Diyarbekir’im diyerek, kendine yeni bir yaşam kurduğunu zannetmiştir. On beş sene sonra, içerisinde kaybolduğunu zannettiği yaşam; Fransız eşinin ölümüyle eksikli ve kusurlu bir hal alınca, geçmiş bütün ağırlığıyla geri gelir, hesap sorar. Gün; hesaplaşma günüdür. Seneler sonra, yanında başka bir hayat yaşadığının sanal olmadığına dair tek delili, oğlu François ile Diyarbakır’a geri döner. Şeyhmus için hikayemiz o gün başlar.

Diğer ailenin, Ayvazoğulları’nın kızı Sultan; evlendiği gün bir ihbar sonucu nikah masasından götürülen, on sekiz yaşın tüm masumiyetiyle aşık olduğu, uzun seneler boyunca gelin olduğu evde beklediği adamı, Şeyhmus’u o gün yitirir. Sultan Şeyhmus’un dünyasının bir parçasıdır, Şeyhmus’sa Sultan’ın tüm dünyası. Evliyalardan geçilmeyen bu şehirde Sultan bir defa bile kendisi için çocuk dileyememiştir. Belki bu yüzden bir gün Şeyhmus eve dönünce, ona dönmeyince; çıkar gider evden. Hikayemiz Sultan için o gün başlar.

İlk durağı, senelerdir kini taze diye ses etmeden kendisini affetmesini beklediği babasının evidir. Ancak babasının kapısı ona kapalıdır. Artık iki ailede de kendisine yer olmadığını düşünen Sultan kendi hikayesini çizmek, yaşamını kurmak ve ilk defa kendi ayakları üstünde durmak için yola çıkar. Ama kadın başına bir yaşam kurmak öyle kolay değildir, ev diye bildiği tüm kapılar yüzüne kapanınca, Sultan’ın yolu, o gün tanıştığı ve kaderine ortak olacağını bilmeden bir otele yolladığı Pınar ile kesişir. Sığındıkları otelde hayatta kalabilmenin yolunu beraber ararlar. Sultan en iyi bildiği işi yapmaya, kahvaltıcı dükkanı açmaya karar verir. Mücadele böyle başlar…

O şehirle uzaktan yakından bir bağı bulunmayan, kendi kişisel sürecinde yalpalarken rüzgarın savurması suretiyle yolu oraya düşen Pınar, hikayenin Sultan için başladığı gün, oradadır.

Faik, Şeyhmus’un geçmiş hikayesinde istemeden zarar verdiği, on beş sene boyunca yaşamını bu zarara rağmen kurarken Şeyhmus’a bilenen bir adamdır. Fırsatını bulduğu an Şeyhmus’un hikayesine dahil olur. Dicle Üniversitesi’nde de görevi olan bir avukattır. İntikam peşinde koşarken kendini Sultan’ın masumiyetine aşık olmuş bulur. Asıl tiradını Sultan’ın yaşamında savuracak, ona 2. bir şans olmayı deneyecektir. Faik için hikaye, Sultan’ın geçmişle bağını kopartmaya karar verdiği gün başlar.

Kökleri eskilere dayalı, yaşadıkları ayrı serüvenlerin sonunda şehrin en meşhur iki rakip kahvaltıcısı olan iki ailenin; Kendir ve Ayvazoğulları’nın diğer fertleri için de o gün yeni yol ayrımlarına neden olur.

Hikayemiz; derdini çok açık bir yerden, hayatın kendisinden alır.

Sultan başlıyor! Başlamanın bir başlangıç olduğu fikrine olan tüm inancıyla.

Yapım yılı : 2012
Yapım şirketi : İstanbul MassMedia
Yönetmen : Şengül Halat Atak
Türleri : Aşk, Dram

Bir önceki yazımız olan TURKCELL Hazırkart ''GençTarife'' Avantaj Kart/30 TL ve Üstü başlıklı makalemizde ''GençTarife'' Avantaj Kart Avantajları Öğren, 30 TL ve Üstü yükleyip kazandığım hediye her yöne 2 saatin son süresi nedir? ve Avans TL’den 1.10 krş çekilirmi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 2.763 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 27.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış “SULTAN Dizisi’nin Konusu Fragmanları Oyuncuları ve Jenerik Müziği”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. SanalAlemci » Dizi Oyuncuları & Dizi Müzikleri ♫ Diyor ki:

    Ekim 10th, 2012 at 11:42

    [...] Dizi Müzikleri”Kötü Yol” Dizisi’nin Konusu Oyuncu Kadrosu ve Dizi Fragmanları SULTAN Dizisinin Konusu Fragmanları ve Oyuncuların Gerçek Adları Yalan Dünya Dizi Fragmanı Konusu Oyuncuları ve Karakterleri Keşanlı Ali Destanı Oyuncu [...]

  2. serkan Diyor ki:

    Mayıs 1st, 2014 at 16:38

    burak annem ağlıyor izmire gelde bir yerde buluşalım

Yorum Yapabilirsiniz