Sivaslı Almancı 200 Bin Lira’lık Porsche’sine Tüp Taktırdı – İzle - SanalAlemci

Sivaslı Almancı 200 Bin Lira’lık Porsche’sine Tüp Taktırdı – İzle

Cuma, Ağustos 2, 2013 11:28
Sivaslı Almancı 200 Bin Lira’lık Porsche’sine Tüp Taktırdı – İzle
Sivaslı Almancı 200 Bin Lira’lık Porsche’sine Tüp Taktırdı – İzle 4.5/5 (91%) 13 Oy

Almanya’da yaşayan Sivaslı Nuri Güler tatile geldiği memleketinde 2008 model lüks cipine LPG sistemi taktırdı. 33 yıldır Almanya’da yaşayan 45 yaşındaki Nuri Güler, kentteki bir otogaz işletmesinde benzinle çalışan lüks aracına LPG sistemi taktırdı.

200 BİN LİRALIK CİPE TÜP TAKTIRDI

Türkiye piyasasındaki fiyatı 200 bin lira olan lüks cipe takılan 101 litrelik yakıt tüp 3 bin liraya mal oldu. Araç sahibi Güler, bu sayede ciddi tasarruf yaptığını söyledi. LPG sistemleri takan işletmenin müdürü Mustafa Işık, aynı kişinin 2 yıl önce başka bir lüks araca LPG taktırdığını belirterek şunları söyledi:

‘ İLK KEZ 8 SİLİNDİRLİ BİR ARACA LPG TAKIYORUZ’

“Türkiye’deki sayılı montajlardan birini yaptık. Aracına LPG taktığımız bu arkadaş gurbetçi. 2 yıl önce başka bir lüks aracına LPG takmıştık. Bu aracına da LPG taktırmak için bize geldi. 4 bin 800 motor ve 8 silindirli bir araç bu. Daha önce 6 silindirlere bu sistem takılmıştı. İlk kez 8 silindirli bir araca takıyoruz. Yakıtta yüzde 50′ye yakın tasarruf sağlıyor. Çekişte, performansta bir problem yaratmıyor. Şu an aracın kilometrede 1.5 lira civarında yakıt tüketimi var. LPG ile birlikte bu rakam 75 kuruşa inecek. Bazı markaların LPG takılmasına izin vermediğine dair bir söylenti var ama öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Ruhsata işletildiği için sorun çıkmıyor.” Kaynak: ensonhaber.com

Bir önceki yazımız olan KPS Nedir ? Kimlik Paylaşım Sistemi; (KPS) Hakkında başlıklı makalemizde Kimlik Kps, Kimlik Paylaşım Sistemi ve Kimlik Paylaşım Sistemi KPS hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 315 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz