SIM kartları tamamen ortadan kaldıracak eSIM nedir? ”eSIM” hakkında - SanalAlemci

SIM kartları tamamen ortadan kaldıracak eSIM nedir? ”eSIM” hakkında

Pazar, Aralık 2, 2018 17:35
SIM kartları tamamen ortadan kaldıracak eSIM nedir? ”eSIM” hakkında
SIM kartları tamamen ortadan kaldıracak eSIM nedir? ”eSIM” hakkında 4.8/5 (96%) 10 Oy

eSIM teknolojisi akıllı telefon kullanıcıları için yeni özelliklerden bir tanesi. Peki nedir bu eSIM?

02-12-2018 Pazar
Günlük hayatta telefonlarımızda kullandığımız SIM kartları tamamen ortadan kaldırabilecek bir teknoloji olan eSIM, aslında telefonlara gömülü olarak gelecek bir SIM kart teknolojisi. Cihazın içine gömülü olan dijital eSIM’ler, değiştirilemiyor ve çıkartılamıyor.

eSİM nedir? eSİM hakkında merak edilenler

eSIM sayesinde birden fazla operatör kullanıyorsanız fazladan SIM kart almanız gerekmiyor. Telefondan, operatörler arasında geçiş yapabiliyorsunuz ve istediğiniz operatörü kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu dijital teknoloji sayesinde depolama alanınızı da artırabiliyorsunuz.

Apple, eSIM destekli son çıkan iPhone’ları piyasaya sürdükten sonra Google’ı harekete geçirdi. Bu teknolojiyi Pixel cihazlarından başka Android akıllı telefonlara da genişletmeyi planlayan Google, çalışmalarına hız verdi. Geçtiğimiz günlerde şirket, daha fazla operatöre ve ülkeye eSim desteğini genişlettiğini duyurdu.

Bu teknolojinin ülkemizde ne zaman kullanılmaya başlanacağı ise bilinmiyor. Sizce eSIM teknolojisi ülkemizdeki operatörler tarafından telefon kullanıcılarına sunulur mu? Kaynak: ensonhaber.com

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 117 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 24.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz