SGK’dan değişiklik! yeniuygulama 1 Nisandan itibaren geçerli ! işte detaylar… - SanalAlemci

SGK’dan değişiklik! yeniuygulama 1 Nisandan itibaren geçerli ! işte detaylar…

Perşembe, Nisan 3, 2014 2:43
SGK’dan değişiklik! yeniuygulama 1 Nisandan itibaren geçerli ! işte detaylar…
SGK’dan değişiklik! yeniuygulama 1 Nisandan itibaren geçerli ! işte detaylar… 5/5 (100%) 6 Oy

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarının dini ve milli bayramları da kapsayan resmi tatiller ile pazar günleri SGK’lı hastalara poliklinik hizmeti vermesi uygulamasını kaldırdı. SGK Başkanlığı’nın, yaklaşık 3 yıldır sürdürülen uygulamayı, tatil günlerinde çalışmak istemeyen hekimlerin şikayeti, Türk Tabipler Birliği (TTB) ve bazı tabip odalarının talebi üzerine kaldırdığı bildirildi.

TATİL GÜNLERİ O HİZMET BİTİYOR

SGK, kuruma yapılan başvurular sonrasında resmi tatil günlerinde tüm branşlardan provizyon verilmesi uygulamasının kaldırılması talebinin uygun bulunduğunu bildirdi. Böylece genelgeyle özel hastanelerin resmi tatil günlerinde SGK’lı hastalara poliklinik hizmeti vermelerine son verildi. 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren resmi tatil günlerinde acil branş, hemodiyaliz ve onkolojik tedavisi dışında özel sağlık kuruluşlarına provizyon verilmeyecek.

SGK kimlerin başvurusuyla bu uygulamayı kaldırdığını açıklamazken, İzmir Tabip Odası’ndan, bu konuyla ilgili olarak TTB ve Ankara Tabip Odası’nın 8 Şubat ve 17 Şubat tarihlerinde SGK yetkilileriyle görüşme yaptıkları, aynı konuda İzmir ve daha birçok tabip odasının da kuruma başvuruda bulunduğu bilgisini verdi. İzmir Tabip Odası’nca yapılan açıklamada, “SGK, resmi tatiller (23 Nisan, 19 Mayıs, Kurban Bayramı ve Pazar günleri gibi) ve pazar günleri özel sağlık kuruluşlarına bütün branşlar için provizyon verilmesi uygulamasını kaldırdı. SGK tarafından resmi tatiller ve pazar günleri için provizyon verilmesi, meslektaşlarımızın bugünlerde de çalışmaya zorlamasına neden olmaktaydı. 2011 yılından bu yana devam eden uygulama, çalışma ortamına ilişkin birçok sorunu beraberinde getirmektedir” denildi.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın en uzun tüneline bir Türk firması imzası başlıklı makalemizde dünyanın en uzun tüneli, dünyanın en uzun tünelini türk firması inşa ediyor ve Gotthard projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 238 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 26.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz