SGK’da ‘SMS dönemi’ haftaya başlıyor.. - SanalAlemci

SGK’da ‘SMS dönemi’ haftaya başlıyor..

Çarşamba, Ocak 30, 2013 11:01
SGK’da ‘SMS dönemi’ haftaya başlıyor..
SGK’da ‘SMS dönemi’ haftaya başlıyor.. 4/5 (80%) 1 Oy

SGK Başkanı Fatih Acar, 3 büyük operatör şirketiyle sözleşme imzaladıklarını belirterek, “Vatandaşlar 10 farklı konuda istediği bilgiyi 5502′ye mesaj atarak öğrenebilecek” dedi.
29 Ocak 2013 Salı

SAKARYA (A.A) -Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, SGK’da SMS uygulamasının gelecek hafta başlayacağını açıkladı.

Projenin esas amacının vatandaşların kurumlara gelmeden istedikleri bilgiyi almalarını sağlamak olduğunu ifade eden Acar,”3 büyük operatör şirketiyle sözleşme imzaladık, vatandaşlar 10 farklı konuda istediği bilgiyi 5502′ye mesaj atarak öğrenebilecek. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projeydi. Çok şükür çalışmalarımızı tamamladık. 10 ayrı bilgiyi SMS kanalıyla vatandaşlarımız bizden 5502′ye mesaj atarak alabilir” diye konuştu.

En çok karşılaşılan sorulara SMS yoluyla cevap verileceğine dikkati çeken Acar, şöyle devam etti:

“Hizmet durumlarını öğrenebilirler, katılım paylarıyla ilgili kendi adlarına tahakkuk eden payları öğrenebilirler, emeklilik yaşını, ilk sigortalılığa giriş tarihini yazarak, ne zaman emekli olacakların öğrenebilirler. Kurumla alakalı 10 farklı bilgiyi vatandaşlarımız, artık SMS yoluyla öğrenebilecek.

Bu, gerçekten çok önemli bir hizmet. Alo 170 kayıt dışı ihbar hattını da hizmete açmıştık. Şu anda 300 kişi, vatandaşlarımızın her türlü sorunlarına cevap veriyor. SMS çalışması da bunun daha ilerisi. 5502 SGK’nın kuruluş kanunudur. Bu yüzden SMS numarası olarak bunu seçtik. SMS atarak vatandaşlarımız bilgilerine ulaşabilecek.” Mynet

Bir önceki yazımız olan İstiklal Marşı Oku Sesli Dinle ve İndir başlıklı makalemizde istiklal marşı mp3 -istiklal marşı sesli indir - istiklal marşı sözlü indir, İstiklal Marşı sözleri (Yazılı ve Sesli) İstiklal Marşı Dinle & İndir! ve İstiklal Marşı Tüm Kıtaları Yazılı Oku - İstiklal Marşları Dinle İndir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 123 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz