Seçmen listesinde adınızın olup olmadığını öğrenmek için son 24 saat ! - SanalAlemci

Seçmen listesinde adınızın olup olmadığını öğrenmek için son 24 saat !

Perşembe, Ocak 23, 2014 10:18
Seçmen listesinde adınızın olup olmadığını öğrenmek için son 24 saat !
Seçmen listesinde adınızın olup olmadığını öğrenmek için son 24 saat ! 4.8/5 (97%) 12 Oy

Muhtarlık bölgesi seçmen listeleri yarın saat 17.00′de askıdan inecek. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulandığı, http://www.ysk.gov.tr/ysk/ adresi de aynı saatte işleme kapanacak.

23 Ocak 2014 Perşembe

Aşağıdaki Link’e tıklayıp (YSK’nın resmi sitesi) Kimlik bilgilerinizi girip,aynı hanede oturan seçmenleri ve aynı binada oturan seçmenleri görebilirsiniz.

Yurtiçi Seçmen Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Yurtdışı Seçmen Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Hürriyet’te yer alan bilgilere göre, 30 Mart 2014 günü yapılacak olan yerel seçimler için 10 Ocak’ta muhtarlıklara asılan seçmen listeleri, yarın saat 17.00′de askıdan inecek. Askıda ismi olmayanların, bağlı bulundukları ilçe nüfus müdürlüklerine giderek, o hanede oturduklarını belgeleyen su, elektrik, telefon faturası veya kira sözleşmesini ibraz etmeleri gerekiyor. Vatandaşların ilçe nüfus müdürlüklerinde kendilerini kütüğe kaydetmelerinden sonra alacakları belgeyi, ilçe seçim kurullarına götürmeleri durumunda listeye isimleri eklenecek.

30 MART 1996 VE ÖNCESİ DOĞANLAR

Bu seçimlerde, 30 Mart 1996 ve öncesinde doğanlar oy kullanabilecek. İlk kez oy kullanacaklar, askerlikten terhis olanlar ile okulu nedeniyle başka yerde ikamet eden öğrencilerin de muhtar listelerinde adlarını bulamamaları halinde ilçe nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerekecek.

7 MİLYON SORGULAMA YAPILDI YARIN KAPANACAK

YSK’nın bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulandığı http://www.ysk.gov.tr/ysk/adresi bugün itibariyle 7 milyon sorgulama yapıldı.

Bu adres de yarın itibariyle kapanacak ancak vatandaşlar, oy kullanacakları yer ve sandık bilgilerini 18 Şubat 2014′ten sonra aynı adresten yeniden sorgulayabilecekler.

Bir önceki yazımız olan Nerede Oy Kullanacağım? YSK - Seçim Yeri Sandık Bilgisi Sorgulama Öğrenme Ekranı başlıklı makalemizde 2015 SEÇİMLERDE NEREDE OY KULLANACAĞIM? Tıkla Öğren, Gümrük kapılarında oy nasıl kullanılır? Oy verme işlemi nasıl gerçekleşir ve Nerede oy kullanacağım? REY kullanacağınız yer neresi öğrenin 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 310 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 21.04.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz