Sakın Bu Şerefsizlere İnanmayın ! - SanalAlemci

Sakın Bu Şerefsizlere İnanmayın !

Çarşamba, Eylül 16, 2009 8:34
Derecelendir

Cep telefonuna;  “Seda Sayan’dan 10 bin TL. kazandınız” mesajı geldi, bakın sonra neler oldu..

Erzurum’un Palandöken İlçesi’nde babası ve iki çocuğu ile birlikte aynı evde yaşayan ev hanımı Meray D., ünlü sanatçı Seda Sayan’ın oynadığı bir reklamı fırsata dönüştüren dolandırıcıların kurbanı oldu.
null
AHT’nin haberine göre Seda Sayan’ın oynadığı “Her gün 1 kişiye 10 bin TL” sloganlı reklamdan ilham alan dolandırıcılar, geçtiğimiz cuma günü cep telefonuyla Meray D’nin cep telefonuna, “Değerli abone, Seda Sayan’ın Ramazan’a özel kampanyasından yüz bin ve 10 bin TL ödül ikramiyesinde hattınız bin 500 hat arasında 9. çıktı. 10 bin TL ödül ikramiyesi kazanmıştır. Bilgi ve işlem için danışma hattını arayın. 0538 368 67 60″ yazılı mesaj gönderdi.

9. ŞANSLI KİŞİSİNİZ
[spoiler]

Cep telefonuna gelen bu mesajın hemen ardından mesajda belirtilen telefon numarasını aradığını söyleyen Meray D. ancak belirtilen numaranın kapalı olması nedeniyle telesekretere ‘Seda Sayan’ın programından 10 bin TL çıkmış. Bilgi almak istedim’ diye not bıraktığını ifade etti. Bıraktığı mesajdan sonra kimsenin kendisini aramadığını ve kazandığı ikramiyeyi alabilmek için pazar günü aynı numarayı yeniden aradığını anlatan Meray D., başından geçenleri şöyle anlattı:

“Pazar günü mesajdaki telefonu bir daha aradım ve bir şahıs telefona çıktı. Bana önce adımı soyadımı sordu ve bana ‘evet 9. şanslı’ kişisiniz dedi. Sonra telefonumun yıldız tuşuna basmamı isteyip marketten 4 adet 250 kontör almamı istedi. Bana sık sık (Kesinlikle bunu kimseye söylemeyin) diye de uyarıda bulunuyordu. Yarışmayı kazanmak için ben de karşımdaki şahsın dediklerinin harfiyen yaptım. Gidip bin kontör aldım ve şifrelerini ona söyledim. Aynı şekilde iki kez daha aradı ve benden toplam 3 bin kontör aldı. Param olmadığı için komşularımdan borç aldım, bana verilen fitre parasını ve babamdan aldığım 50 lirayı bile verdim. Bankadan parayı çekebilmem için bana şifre vereceğini bunun içinde kontör yüklemem gerektiğini söylüyordu. Ben de denize düşen yılana sarılır misali bu fakirlikte ayağıma kadar gelen şansı kaybetmek istemedim.”

‘BABAMLA KAVGA ETTİK’

Meray D., “Kısa süre sonra dolandırıldığımı anlayınca gidip karakola şikayette bulundum. Dolandırıcı beni şimdi gizli numaradan arayıp yine kontör istiyor. Olayı duyan babamla kavga ettik. Beni ve çocuklarımı kapı dışarı atarsa nereye gideriz. Az değil 600 TL param gitti. Babam haklı. Borç aldığım komşular bunu duysa gelip evimden eşyalarımı alırlar. Canıma kıymayı bile düşündüm. Çok çaresiz bir durumdayım. Ne yapacağım bilemiyorum. Emniyetten tek isteğim beni dolandıran kişinin bir an evvel bulunup paramı almaları. Dolandırıcının telefon numarası 0 538 368 67 60′dır” diye konuştu.

Kendisini dolandıran şahısların yakalanıp parasının iade edilmesini ümit ettiğini söyleyen Meray D., dolandırıcılara komşularından 300 lira borç, hayırsever vatandaşların verdiği 250 ve babasından aldığı 50 lira olmak üzere toplam 600 lira kaptırdığını ifade etti.
[/spoiler]

Bir önceki yazımız olan Marmarada Sel Felaketi ! Tekirdağ sular altında..8 Eylül 2009 'Video' başlıklı makalemizde 2009, altında..8 ve Eylül hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 318 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 23.06.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz