Rüyalar Kayıt Edilebilir mi? Bu Mümkünmü ? - SanalAlemci

Rüyalar Kayıt Edilebilir mi? Bu Mümkünmü ?

Salı, Mayıs 4, 2010 9:01
Rüyalar Kayıt Edilebilir mi? Bu Mümkünmü ? 3.8/5 (75%) 4 Oy

Rüyaları kayıt edebilir miyiz ? Rüyalarımızı kaydetmek mümkün mü?

RÜYA ELEKTRONİK CİHAZLARLA TESBİT EDİLEBİBİLİR Mİ?

Dr. Kleitman, uykularını müşahede altında tuttuğu kimselerin (EEG) elektroensefalogranik ve (EKG) elektrokardiagramlarını cihazlarla tespite başladı. Bu çalışmaların sonucunda; rüyanın varlığına delil olarak gösterdiği göz hareketlerine , heyecana bağlı kalp atışlarını da ilave etmiş oldu.
EEG’nin verdiği sonuç oldukça dikkat çekiciydi. Rüyanın başladığı andan itibaren, ağır bir ahenk içinde devam eden uyku halini gösteren çizgiler ritmik bir hal alıyor, uyanıklık halindeki şekilleriyle cihazın kağıt şeridi üzerine kaydoluyordu.
Sekiz kişi üzerinde yapılan bu deneyler on gün devam etti. Her defasında elektronik cihazın kaydettiği eğri büğrü çizgiler dikkatle incelendi. Ve şu sonuca varıldı: Rüya, uykunun yüzde yirmilik bir bölümünü teşkil etmektedir. Bu durumda ; sekiz saat uyuyan bir insanın uykusunun ilk saati ağır ve rüyasız geçmektedir. Bundan sonraki on dakika içinde rüya görülmekte ve sonra yine bir buçuk saat sürecek ağır uyku devresi başlamaktadır. Sonra yirmi dakikalık bir rüya ve yine bir buçuk saatlik ağır uyku… Uykunun bundan sonraki kısmında ise otuz dakikalık bir rüya faslı daha vardır.
Nihayet yine uyku ve onu da uyanma takip eder.

Bir önceki yazımız olan ALFABETİK RÜYA TABİRLERİ: başlıklı makalemizde Alfabetik rüya tabirleri, Alfabetik rüya yorumları ve düş görmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 627 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 09.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “Rüyalar Kayıt Edilebilir mi? Bu Mümkünmü ?”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. pool Diyor ki:

    Ocak 5th, 2011 at 15:51

    :twisted: :twisted: köttüü

Yorum Yapabilirsiniz