Rumara Nedir? Turkcell Rumara Servisi Detayları - SanalAlemci

Rumara Nedir? Turkcell Rumara Servisi Detayları

Cuma, Ocak 13, 2012 9:30
Derecelendir

Turkcell – RUMARA Nedir?,Rumara nasıl yapılır,Turkcell Rumara ücreti ne kadar,Turkcell Rumara açma kapama değiştirme nasıl yapılır,Rumara servisine nasıl abone olabilirim,Kimler “Rumara” servisini kullanabilir,Hangi telefonlar “Rumara”yı destekler,Aynı hat sahibi birden fazla “Rumara” alabilir mi,Diğer operatör kullanıcıları beni “Rumara”mdan arayabilirler mi,”Rumara”da kullanılan servis numarası normalde de aranabilir mi,”Rumara” ile gelen aramayı veya aramaları nasıl engellerim,Rumara ile numaramı gizleyebilir miyim,Turkcell Rumara mı unuttum nasıl öğrenirim,Turkcell Rumara’mı nasıl değiştiririm,Turkcell Rumara’yı Nasıl iptal ederim,Turkcell Rumara Servisi Detayları..

Numarasını vermek istemeyen “RUMARA”sını versin!

“Her yere de cep telefon numarası verilmez ki” demeyin. Hemen “RUMARA”nızı verin! Artık cep numaranıza alternatif bir numaranız daha var. İlan vermek, sosyal ağlarda sohbet etmek ve dilediğinizle iletişime geçmek çok kolay..

Turkcell ”Rumara” Nasıl Alınır?

RUMARA yaz 7777‘ye gönder
Online İşlemler
444 0 532 ya da 532
Turkcell İletişim Merkezleri

Ne kadar öderim?

• Haftada sadece 75 kuruşa “RUMARA” servisini kullanabilir, dilediğiniz zaman “RUMARA”nızı 1 TL’ye değiştirebilirsiniz.
• “RUMARA” servisi kullanan bir Turkcell’liyi aramanın ücreti dakika başına 40 kuruştur. Bu ücret herhangi bir paket aboneliğinden düşülmemektedir.

Nasıl Kullanabilirim?

“Rumara”ya sahip olan Turkcell’liyi 2 şekilde arayabilirsiniz:

1) “RUMARA”sı olan bir Turkcell’liyi aramak için telefonunuzun mesaj bölüme ARA yazın, boşluk bırakarak aradığınız kişinin “RUMARA“sını ekleyip 2222‘ye ücretsiz mesaj gönderin. Gelen onay mesajına EVET yazmanız ile birlikte cep telefonunuza “7575250“den arama gelir, siz kabul ettikten sonra aramak istediğiniz kişinin telefonu çalar. Telefonu açtığında konuşmaya başlayabilirsiniz. (Örnek: ARA 183952).
2) Cep telefonunuzdan *199* tuşladıktan sonra, RUMARA‘YI yazın, sonuna # ekleyip, arama tuşuna basmanız yeterli.

“RUMARA”sını aradığınız Turkcell’li cep telefonu numaranız yerine cep telefonu ekranında “757 52 50” servis numarasını görecektir.
“RUMARA”sını aradığınız bir Turkcell’liye sadece yurt içinde ve cep telefonu kullanıma açık olduğu zamanlarda ulaşabilirsiniz.

Servis Detayları

Artık istemediğiniz yerlere mecburen cep numaranızı bırakmak zorunda kalmayacaksınız. “RUMARA“nızla cep telefonu numaranızı paylaşmadan diğer Turkcell’lilerle cepten konuşmanın keyfini çıkarabilirsiniz. RUMARA yazıp 2222‘ye ücretsiz mesaj atarak anında üye olabilirsiniz. Cep telefonunuza otomatik olarak gelecek RUMARAnız ile artık aranabilirsiniz. (Örnek: 183952)

Rumara iptal etmek için:

IPTAL RUMARA yaz 7777‘ye SMS gönder.

Daha Fazla Bilgi

“RUMARA”nızın aktif olup olmadığını öğrenmek istiyor veya “”>RUMARA“nızı hatırlamıyorsanız RUMARA yazıp 7777‘ye ücretsiz mesaj atabilirsiniz.

“RUMARA”nızı değiştirmek için:
“Rumara”nızı dilediğiniz zaman değiştirmek için RUMARA DEGISTIR yazıp 2222‘ye mesaj göndermeniz yeterli. “Rumara”nızı değiştirdikten sonra eski “Rumara”nızı tekrar kullanamazsınız.

“RUMARA”nızı açmak ve kapatmak için:
“Rumara”nızla ulaşılmak istemediğiniz zamanlarda RUMARA KAPAT yazmanız tekrar kullanıma açmak için RUMARA AC yazıp 2222′ye ücretsiz mesaj göndermeniz yeterli. RUMARA KAPAT yazıp 2222‘ye ücretsiz mesaj gönderdiğinizde üyeliğiniz devam eder. RUMARA KAPAT seçeneği sadece “Rumara”nızla aranmak istemediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

“Rumara” nedir?
İki Turkcell’linin cep telefonu üzerinden sesli görüşme başlatma, yönetme ve sonlandırmalarını sağlayan bir Turkcell hizmettir
“Rumara” servisine nasıl abone olabilirim?
“Rumara” servisine abone olmak için RUMARA yazıp 7777′ye mesaj attıktan sonra gelen kısa mesaja EVET yazmanız yeterlidir.
Ne kadar öderim?
Haftada sadece 75 kuruşa “Rumara” servisini kullanabilir, dilediğiniz zaman “Rumara”nızı 1 TL’ye değiştirebilirsiniz. “Rumara” servisi kullanan bir Turkcell’liyi aramanın ücreti dakika başına 40 kuruştur. Bu ücret herhangi bir paket aboneliğinden düşülmemektedir.
Kimler “Rumara” servisini kullanabilir?
Turkcell’li olup (buna internet hatları dâhil değil), yurt içinde olan tüm müşterilerimiz Rumara servisini kullanabilirler.
Hangi telefonlar “Rumara”yı destekler?
Sesli görüşmeyi destekleyen tüm telefonlar bu servisi destekler.
Aynı hat sahibi birden fazla “Rumara” alabilir mi?
Faturalı veya Hazır Kart müşterisiyseniz, hattınıza ait sadece 1 (bir) “Rumara”ya sahip olabilirsiniz. Dilerseniz diğer hatlarınız için de ayrıca “Rumara” abonesi olabilirsiniz.
Diğer operatör kullanıcıları beni “Rumara”mdan arayabilirler mi?
Diğer operatörlerdeki kullanıcılar “Rumara”nız ile sizi arayamazlar.
“Rumara”da kullanılan servis numarası normalde de aranabilir mi?
“Rumara”da kullanılan servis numarası arandığında “numara kullanılmamaktadır” uyarısı duyulur.
“Rumara” ile gelen aramayı veya aramaları nasıl engellerim?
“Rumara”nızı kapatarak veya 757 52 50′den gelen aramayı reddederek gelen aramayı engelleyebilirsiniz.
“Rumara” ile numaramı gizleyebilir miyim?
Buna gerek yok. Zaten Rumarasını aradığız kişi cep telefonunun ekranında sadece 757 52 50 servis numarasını görür.
Fatura detayımda “Rumara”sını aradığım bir Turkcell’linin “Rumara”sını veya cep telefonu numarasını görebilir miyim?
Fatura detayınızda aradığınız Turkcell’linin Rumarası veya cep telefonu numarası yerine 757 52 50 servis numarası gözükür.
Aranan abone telefonunu farklı bir numara yönlendirdiğine sesli görüşme gerçekleşir mi?
Aranan abone telefonunu farklı bir numara yönlendirdiğine sesli görüşme gerçekleşmemektedir.
Rumarasını aradığım bir kişi neden ulaşılamaz olur?
Aradığınız Turkcell’linin Rumarasına cep telefonu kapalıysa, ulaşılamaz durumdaysa, yurtdışındaysa ve cep telefonu numarasını başka bir numaraya yönlendirdiyse görüşme yapılamaz.
Aranan numara yurt dışında meşgul, kapalı veya kapsama alanı dışında olduğunda sesli görüşme gerçekleşir mi?
Aranan numara yurtdışında, meşgul, kapalı veya kapsama alanı dışında olduğunda sesli görüşme gerçekleşmemektedir. Türkiye dışında bulunan Turkcell‘liler Rumaraları ile aranamamaktadır.
Uzun zamandır “Rumara”mı kullanmıyorum. Hala aktif olup olmadığını öğrenmek için ne yapabilirim?
RUMARA yazıp 7777’ye bir SMS göndererek öğrenebilirsiniz.
“Rumara”mı unuttum. Nasıl öğrenirim?
Hemen RUMARA yazıp 7777’ye bir SMS göndermeniz yeterli.
Nasıl iptal ederim?
IPTAL RUMARA yazıp, 7777′ye SMS gönderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 708 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 24.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz