Radyasyona Karşı Sütlü Keçiboynuzu..İşte Detaylar.. - SanalAlemci

Radyasyona Karşı Sütlü Keçiboynuzu..İşte Detaylar..

Çarşamba, Şubat 25, 2015 22:36
Radyasyona Karşı Sütlü Keçiboynuzu..İşte Detaylar..
Radyasyona Karşı Sütlü Keçiboynuzu..İşte Detaylar.. 4.8/5 (97%) 6 Oy

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, sütle birleştirilen keçiboynuzunun çocukların gelişimine katkısının yanı sıra radyasyona karşı koruyucu etkisi bulunduğu tespit edildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdullah Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cep telefonu, televizyon, kablosuz internet ve diğer elektromanyetik cihazlar vasıtasıyla insanların aşırı derecede nükleer saldırıya maruz kaldığını söyledi.

keçiboynuzu
Bu durumun, insanlarda birçok hastalık ve olumsuzluklara yol açtığının bilimsel olarak da saptandığına dikkati çeken Çağlar, radyasyona karşı “kalkan” olabilecek tedbirler alınması gerektiğini anlattı.
RADYASYONDA SÜTÜN ETKİSİ BİLİNİYORDU

Sütün, radyasyona karşı en iyi koruyucu olarak bilindiğini dile getiren Çağlar, şöyle konuştu: “Radyasyonun yoğun olduğu yerlerde ve kimyasal işlerde çalışan kişilere süt ve yoğurt verilerek mesleki hastalıklardan korunma yoluna gidildiğini biliyorduk. Şimdiye kadar süt ve süt ürünlerinin radyasyona karşı en büyük koruyucu, ilaç olduğu bilinen bir gerçekti.
KEÇİBOYNUZU VE SÜT

Keçiboynuzu, radyasyona karşı mükemmel bir koruyucu. Üniversitemiz Gıda Mühendisliği Bölümünde, son olarak hazırlanan bir projede keçiboynuzu sütle birleştirildi. Öğrencimiz Nermin Özge Bilge’nin geliştirdiği ürün, özellikle ailelerin büyük ilgisini çekti. Sütle birleştirilen keçiboynuzu, çocukların gelişimindeki katkısının yanı sıra onları radyasyona karşı da koruyor.”
ÇİFT ETKİLİ BİR İLAÇ

Radyasyondan daha çok çocukların ve ileri yaşlardaki kişilerin etkilendiği bilgisini veren Çağlar, bunun neden olabileceği riskleri bertaraf edebilmek için sütün keçiboynuzuyla tüketilmesini önerdi. Çağlar, süt ve keçiboynuzunun, radyasyona karşı çift etkili bir ilaç olacağını sözlerine ekledi. Kaynak: ensonhaber

Bir önceki yazımız olan Polat Alemdar Ve Sünger Bob-Komik Video İzle başlıklı makalemizde Komik Video İzle, Polat Alemdar Ve Sünger Bob ve Polat Alemdar Ve Sünger Bob kaca kafalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 161 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz