ÖSYM, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2016 sınav sonuçları açıklandı! Tıkla öğren - SanalAlemci

ÖSYM, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2016 sınav sonuçları açıklandı! Tıkla öğren

Cumartesi, Eylül 24, 2016 21:00
ÖSYM, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2016 sınav sonuçları açıklandı! Tıkla öğren 4.7/5 (94%) 14 Oy

2016 DGS sonuçları açıklandı..işte ayrıntılar

24 Eylül 2016 cumartesi
DGS sınav sonuçları öğrenciler tarafından merakla bekleniyordu. DGS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM konu hakkında bayram sonrasında DGS sınav sonuçlarının açıklanacağını duyurmuş fakat kesin tarih verilmemişti. ÖSYM bugün DGS sınav sonuçlarını açıkladı ve öğrencilerin meraklı bekleyişi son buldu.

DGS SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu, Kurban Bayramı sonrasında açıklanması beklenen ama bir türlü açıklanmayan DGS hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunmuştu. Sınavın
üzerinden 1 ay geçmesine rağmen sonuçlarının hala açıklanmaması sosyal medyada büyük tepkiye yol açarken, Çavuşoğlu’da gecikmenin nedenini ‘silgi tozu’ olarak belirtmişti. Çavuşoğlu Twitter hesabı üzerinden, “Ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı geciken DGS ise insh.cumaya. DGS’deki gecikmeye sebep olan silgi tozu sorunu ile ilgili olarak basımda formanın ön tarafında daha fazla pay bırakmak için bugün karar aldık” paylaşımında bulunmuştu.

‘İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL’

Sosyal medya üzerinde Dikey Geçiş Sınavı’nın iptal olacağı söylentilerine de açıklık getiren Abdullah Çavuşoğlu, “DGS de iptal söz konusu değil. Personel şu an dahi mesaide. İnşallah cumaya süreç tamamlanmış olacak” ifadelerini kullanmıştı. mynet

Bir önceki yazımız olan Başbakan Yıldırım: "ASGARİ ÜCRET 1300 LİRANIN ALTINA DÜŞMEYECEK" başlıklı makalemizde asgari ücret 1300 tl altına düşecek mi? işte cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 201 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 19.07.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz