Ortaköy Camii ibadete açılıyor ! - SanalAlemci

Ortaköy Camii ibadete açılıyor !

Perşembe, Haziran 5, 2014 0:22
Ortaköy Camii ibadete açılıyor !
Ortaköy Camii ibadete açılıyor ! 5/5 (100%) 7 Oy

4 yıla yakın süredir restorasyonu süren Ortaköy Camii, Cuma günü Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılacak.

Dört yıla yakın süredir restorasyonu süren Ortaköy Camii, Cuma günü Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılacak.

ERDOĞAN CUMA NAMAZI KILACAK

Sultan Abdülmecit tarafından 1853 yılında yaptırılan ve yapıldığı günden bugüne 6 restorasyon gören cami, son restorasyonun ardından Hürriyet’in verdiği bilgiye göre Başbakan Erdoğan’ın Cuma namazı kılmasıyla tekrar hizmete açılacak.

HATALAR DÜZELTİLDİ

Yaklaşık 10 milyon liranın harcandığı son restorasyonda daha önceki restorasyonlarda yapılan hatalar düzeltildi. Bu da restorasyon sürecinin uzamasına neden oldu. Restorasyonun ilk aşamasında dış cephe konservasyonları ve minare onarımları tamamlandı. Kubbe kurşunları değiştirildi, cami harimi ve hünkar kasrında sıva raspaları, ahşap kapı ve pencerelerin tamiri yapıldı. Cami hariminde bulunan betonarme döşemelerin tamamı kaldırıldı, ahşap karkaslar yapıldı. Son olarak da cami harimindeki alçı ve statükoların konservasyonları gerçekleştirildi.

Bir önceki yazımız olan Ağız kokusundan kurtulmanın yolları neler ? başlıklı makalemizde agız kokusu nasıl giderilir ve agız kokusu sebebleri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 165 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 09.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz