Okullarda Serbest Kıyafet Açıklaması..İşte Detaylar.. - SanalAlemci

Okullarda Serbest Kıyafet Açıklaması..İşte Detaylar..

Pazartesi, Haziran 10, 2013 8:47
Okullarda Serbest Kıyafet Açıklaması..İşte Detaylar..
Okullarda Serbest Kıyafet Açıklaması..İşte Detaylar.. 4.1/5 (82%) 9 Oy

Dershaneler kapatılacak mı? , Okullarda serbest kıyafet yönetmeliği değişecek mi , Fen ve Anadolu liseleri kapatılacak mı? ,

Nabi Avcı, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında serbest kıyafet uygulamasının genişleyerek devam edeceğini söyledi

10 Haziran 2013 Pazartesi
Bakan Nabi Avcı, ilkokulu okuduğu ve çocukluk yıllarının geçtiği Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Demirköy’de düzenlenen pilav günü etkinliğine katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Avcı basın mensuplarının yönelttiği soruları yanıtladı. Dershanelerin kapatılıp-kapatılmayacağını soran bir gazeteciye Bakan Avcı, “Dershanelerin durumuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Neticelendiği zaman net bir açıklama yapacağız. Şu anda net bir açıklama yapma aşamasında değiliz” yanıtını verdi. Okullarda diplomalar için öğrencilerden para alınmaması gerektiğini ifade eden Avcı “Gelecek yıl kıyafet yönetmeliği değişecek mi, yoksa serbest kıyafet devam edecek mi?” sorusu üzerine “Serbest kıyafet genişleyerek devam edecek.

FEN VE ANADOLU LİSELERİ KAPANMAYACAK

Serbest kıyafetin içerisinde forma seçme hürriyeti olacak” dedi. Bakan Nabi Avcı, nüfusu 300 bin olan yerlerde Fen ve Anadolu Öğretmen Liseleri’nin kapanıp kapanmayacağı yolundaki soruya ise “Hayır kapanmayacak. Yenisi açılmayacak. Gerekli öğrenci alt yapısı olmayan yerlerdeki okullar dönüştürülecek ama bütün okullarımız mevcut kapasitelerine göre değerlendirilecek” diye konuştu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bir gazetecinin “Seviye Belirleme Sınavı yapıldı ve bundan sonra olacak mı?” sorusu üzerine şunları söyledi: “Her halükarda Fen ve Anadolu Öğretmen liselerinin kapısında ciddi yığılma olan okullara bir eleme yapmak gerekiyor ama bunu tek bir sınava, çocukları strese sokan, sadece test becerilerine dayalı tek bir sınava bağlı olarak öğrenci seçmek hepimizin şikayet ettiği bir konuydu.

ESKİŞEHİR’E GEÇTİ

İnşallah önümüzdeki yıl ve ondan sonraki yıllarda müfredatta yani sene içerisinde okutulan dersler ve onlardan alınan notlarla değerlendirmelere katılacağı bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Bu merkezden yürütülecek ve merkezde değerlendirilecek, dallarında da hiçbir öğretmenin kendi sınavında değil öğretmenlerin farklı sınıflarda gözetmen olarak görevlendirilecekleri sınavlarla sene içi başarıları da değerlendirilecek ve onların değerlendirmeleri toplamında sıralama puanı yapılabilecek.” Bakan Avcı, ablası Şükriye Bayrakçı ve yeğeni Hüsnü Bayrakçı ile bir süre görüştükten sonra Eskişehir’e hareket etti. Mynet

Bir önceki yazımız olan Bankada Unuttuğunuz Paranız Var mı? Tıklayın Öğrenin ! başlıklı makalemizde Bankada unuttuğum param varmı nasıl öğrenebilirim, Bankalarda unuttuğum param var mı nasıl öğrenirim diyenler! ve Tıkla Bankada Unuttuğun Paran Var mı Öğren! Son Gün 15-06-2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 123 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 13.06.2018

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz