Numaranı Vodafone’a Taşı Her Yöne 500 Dakika Kazan ! - SanalAlemci

Numaranı Vodafone’a Taşı Her Yöne 500 Dakika Kazan !

Salı, Mart 16, 2010 15:16
Kategori:Vodafone
Numaranı Vodafone’a Taşı Her Yöne 500 Dakika Kazan ! 3.3/5 (66%) 14 Oy

Numarasını Vodafone’a taşıyanlar heryöne 500 dakika kazanıyor..

Faturasız Her Yöne 500 Dakika Kampanyası

Son güncelleme ; 30 Haziran 2011 Perşembe

8 milyondan fazla numaranın taşındığı Vodafone, güvenilir kapsama kalitesi ve sunduğu avantajlı fiyatları ile numara taşımanın ikinci yılında da en çok tercih edilen operatör oldu.
Numarasını diğer bir operatörden Vodafone Faturasız Hat’a taşıyanlar “Her Yöne Bedava 500 Dakika” kampanyasıyla her yönü arayabilecekleri toplam 500 dakika kazanıyor!

Numarasıyla Vodafone’a geçen aboneler, hatları aktif olduktan sonraki 30 gün içinde “HERYONE” yazıp 7507‘ye mesaj atarak numara taşıma kampanyasına kayıt olabilecektir. Kampanyadan yararlanmaya başlamak için ise kayıt olduktan sonraki 30 gün içinde 20 TL ve üzeri yükleme yapılması gerekmektedir. 10 ay boyunca 30 günde bir 20 TL ve üzeri yükleyen aboneler aylık 50 dakika kazanarak toplamda 500 dakikayı 10 ayda kazanabilecektir.

***Kazanılan dakikalardan kalan süre *123#17# servisi ile sorgulanabilecektir.

ESASLAR

 • Hediye dakikaları kazanabilmek için abonenin Vodafone’a numarasını diğer operatörlerden taşıyarak yeni dahil olmuş olması ve Cep Özgür, Özgür Genç, Cep Fly,Hesabını Bilen Tarife ve Cep Çiftçi dışındaki faturasız hat tarifelerinden birini seçmesi gerekmektedir.
 • Numarasını diğer operatörlerden taşıyarak yeni dahil olmuş abonelerin kampanyadan faydalanabilmek için aktivasyonu izleyen ilk 30 gün içinde en az 20 TL Cep Lira yüklemesi gerekmektedir. İlk 30 gün içinde yükleme yapmayan abonelerimiz kampanyadan faydalanamayacaktır.
 • Numarasını diğer operatörlerden taşıyarak yeni dahil olmuş aboneler izleyen 10 ay boyunca 30 günde bir ilk 20 TL ve üstü yüklemelerinin karşılığı 30 gün geçerli 50 dakika kazanabilir. 30 gün içinde yapılan ikinci yüklemeye hediye dakika kazanımı olmayacaktır.
 • Hediye dakikalar 60 saniyelik periyotlarla kullanılabilecektir.
 • Hediye dakikalar sadece yurt içi ses görüşmelerini kapsayıp, yurt içindeki diğer GSM operatörlerini, ev/iş numaraları ile Vodafone abonelerini aramak için kullanılabilir, katma değerli servisler ve uluslararası aramalar için kullanılamaz.
 • Hediye 50 dakikanın kullanım önceliği bulunmaktadır.
 • Hediye dakikalar aboneye ait aktif kullanım sürelerini etkilemeyecektir ve üçüncü sahışlara transfer edilemeyecektir.
 • Bir GSM numarası sadece bir kere kampanyadan yararlanabilecektir.
 • Bir müşteri numarasına bağlı tüm abonelikler (GSM numaraları) aynı anda kampanyadan faydalanabilir.
 • Hattın iptal olması veya abonenin faturasız bir hattan faturalı bir hatta geçiş yapması halinde hediye dakikalar iptal edilecektir.
 • Vodafone kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Kampanya son başvuru tarihi 30 Haziran 2011′dir.

Mobil Numara Taşınabilirliği Hakkında Sık Sorulan Sorular;

Mobil Numara Taşınabilirliği nedir?
Mobil Numara Taşınabilirliği, kullanıcıların mevcut cep telefon numaralarını aynen koruyarak hizmet aldıkları operatörü değiştirebilmeleridir. Bu şekilde kullanıcılar operatörünü değiştirdiklerinde kullandıkları numara 10 hane olarak bütünüyle aynı kalacaktır.
Numara taşıma işleminden kimler yararlanabilir?
Bütün GSM aboneleri (faturalı ve kontörlü) Mobil Numara Taşınabilirliği uygulamasını kullanmak üzere başvuruda bulunabilir. Başvurular Numara Taşınabilirliği Yönetmeliğince belirlenen kurallar doğrultusunda incelendikten sonra Verici Operatör tarafından kabul ya da ret edilebilir.
Verici Operatör ya da Alıcı Operatör kimdir?
Verici Operatör, kendisinden Alıcı Operatör’e numara taşınan veya taşınma sürecinde olunan Operatörü, Alıcı Operatör ise, Verici Operatörden kendisine numara taşınan veya taşınma sürecinde olunan Operatörü ifade eder.
Port-in ve Port-out nedir?
Alıcı Operatör olduğumuzu düşünürsek, numaranın bize (Alıcı Operatöre) gelmesine yani Verici Operatör’den bize taşınmasına “port-in”, bizden (Alıcı Operatörden) numaranın Verici Operatör’e taşınmasına (gitmesine) “port-out” diyoruz.
Numara Taşınabilirliği Sistemi (NTS) nedir?
Taşınmış numaralar ile bu numaralara ilişkin operatör bilgilerinin tutulduğu ve numara taşınması sırasında operatörler arasında bilgi alışverişinde kullanılan ortak referans veri tabanı.
Merkezi Referans Veri Tabanı (MRVT) ile Numara Taşınabilirliği Sistemi (NTS) arasındaki fark nedir ?
İkisi de aynıdır. Merkezi Referans Veri Tabanı’nın (MRVT) ismi TK tarafından değiştirilerek Numara Taşınabilirliği Sistemi (NTS) olmuştur.
Numara taşıma işlemi başvuru anından itibaren azami ne kadar sürede tamamlanır?
Numara taşıma işlemi azami 6 gün içinde tamamlanacaktır. Ancak Alıcı ve Verici Operatörlerin kendilerine gelen talepleri, tanımlanmış azami sürelerden daha kısa zamanda işlemeleri halinde, taşıma işlemi 6 günden çok daha kısa sürede tamamlanabilir. 6 gün üst sınırdır.
Abone numara taşıma başvurusunu hangi operatöre yapmalıdır?
Abone talebini doğrudan numarasını taşımak istediği operatöre (alıcı operatör) iletmelidir.
Alıcı Operatör ve Verici Operatör kendilerine ulaşan talepleri azami ne kadar sürede Numara Taşınabilirliği Sistemine (NTS) iletmek ile yükümlüdür?
Alıcı Operatör, abone tarafından kendisine iletilen başvuru talebini en geç 2 gün içinde Numara Taşınabilirliği Sistemine (NTS) iletmekle yükümlüdür. Aynı şeklide, Verici Operatör de NTS üzerinden kendisine ulaşan başvuruya kabul/ret cevabını en geç 2 gün içinde Numara Taşınabilirliği Sistemine (NTS) iletmekle yükümlüdür.
Islak imza taşıma işlemi için gerekli midir?
Evet, abonenin ıslak imzası numara taşıma işlemini başlatmak için gereklidir.
Numara Taşıma süreci nasıl işler, abone numarasını nasıl diğer operatöre taşır?
Abone geçmek istediği Operatöre taşıma talebini yapar. Mevcut Operatörü (Verici Operatör) ile iletişime geçmesine gerek yoktur.

Alıcı Operatör abonenin talebini en geç 2 gün içinde Verici Operatöre gönderilmek üzere NTS’ye iletmekle yükümlüdür. Verici Operatör ise geçiş için onay ya da red cevabını en geç 2 gün içinde Alıcı Operatöre gönderilmek üzere NTS’ye iletmekle yükümlüdür.

Verici Operatör talebi onaylar ise:
- Onay mesajı taşıma tarih ve zamanını da içerir. Onay mesajının alınmasından sonra NTS diğer tüm operatörlere taşıma tarih ve zamanını yayın mesajıyla iletir.

- Taşıma zamanı, Verici Operatörün onay mesajından en erken 24 saat en geç 48 saat sonrasında olmalıdır.

- Taşıma zamanı, abonenin taşıma talep formunda belirlediği saat dilimi içersinde yer alan bir saat olmalıdır.

- Taşıma zamanı geldiğinde, Verici Operatör hattı deaktive ettikten sonra, alıcı operatöre deaktivasyon mesajını gönderir. Deaktivasyon mesajını alan Alıcı Operatör, hattı aktive eder. Numara aynı anda sadece bir operatörde aktif olur.

-Böylelikle en geç 6 gün içinde abonenin numarası taşınmış olur.

Verici Operatör talebi reddederse,
- Verici Operatörün Alıcı Operatöre gönderdiği red cevabı red gerekçesini de içerir. Alıcı Operatör red gerekçesini aboneye bildirmekle yükümlüdür.

Taşıma tarih ve saati nasıl belirlenir?
Abone, başvurusunu yaparken Başvuru Formunda taşıma işleminin gerçekleşmesini istediği saat dilimini belirtir.Saat dilimleri: 00:00-07:59 / 08:00-15:59 / 16:00-23:59.

Taşıma gün ve saatini Verici Operatör belirler. Verici Operatör, abonenin başvuru formunda tercih ettiği zaman dilimi içinde yer alan bir saat belirlemekle yükümlüdür. Verici Operatör, Numara Taşınabilirliği Sistemi (NTS) vasıtasıyla Alıcı Operatör’e gönderdiği mesaj içinde bu bilgiyi iletir. Bu bilginin gelmesi ile Numara Taşınabilirliği Sistemi (NTS) tüm operatörlere yayın mesajı yollayarak abonenin geçiş tarih/saatini bildirir.

Alıcı Operatörün Verici Operatörden gelen cevabı aboneye bildirme yükümlülüğü var mıdır? Var ise ne şekilde bildirim yapılır?
Evet vardır. Vodafone aboneye SMS göndererek bilgi verecektir. Kurumsal abonelerin Satış Temsilcilerine de SMS gönderilecektir.
Geçiş sırasında abone her iki operatörde de aktif olabilir mi?
Hayır. Numara aynı anda sadece bir operatörde aktif olabilir. Abonenin hattı Verici Operatörde deaktif olduktan sonra, Alıcı Operatörde aktif hale getirilir. Abone kendisine Alıcı Operatör tarafından teslim edilen yeni SİM kartını takarak yeni operatöründe konuşmaya başlar.
Geçiş yapılırken abonenin hattı kesilir mi?
Abone, numarasını taşıma sürecinde (azami 6 gün) kullanmaya devam eder. Sadece geçişin gerçekleşeceği sırada ortalama 15 dakikalık kısa bir kesinti olacaktır. Bunun sebebi ise geçişin gerçekleşeceği anda abonenin hattı Verici Operatör tarafından deaktif edilecek ve Alıcı Operatör’e deaktivasyon mesajı gidecektir. Deaktivasyon mesajını alan Alıcı Operatör, abonenin hattını aktive edecektir.
Abone diğer bir operatöre geçtikten sonra tekrar kendi operatörüne dönebilir mi?
Abonenin kaç kez taşıma yapabileceği konusunda bir sınırlama şu an için mevcut değildir. Abone istediği kadar numarasını taşıyabilir. Ancak TK gerekli görmesi halinde bir sınırlama getirebilir.
Numara taşıma talebi reddedilebilir mi? Sebepler nelerdir?
Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği uyarınca, talep sadece aşağıda belirtilen sebepler ile reddedilebilir. Verici Operatör, red gerekçesini Alıcı Operatöre bildirmekle yükümlüdür.
Taşınması istenen numaraya ait daha önceden başlatılmış ve devam eden taşıma işleminin olması
Numaranın başka bir aboneye ait olması
Numarasını taşımak isteyen abonenin kimlik bilgilerinin, kimlik bilgisini ispat edemeyecek nitelikte yanlış veya eksik olması
Numarasını taşımak isteyen abonenin, mevcut opr.den numarasının değiştirilmesi talebinin olması
Abonenin borçlu olması durumunda numara taşıma talebi reddedilebilir mi?
Hayır.Yönetmelikte belirtilen red gerekçeleri dışında herhangi bir sebepten taşıma talebi reddedilemez.
Eski borç hangi operatöre ödenecektir? Ödeme eski operatöre yapılacaksa yeni operatör online bu ödemeyi görebilecek midir?
Tahsilat süreci alacaklı operatörde devam edecektir. Yeni operatör bu ödemeyi görmeyecektir. Abonenin mevcut mali yükümlülüğü numara taşıma işlemi ile sona ermez, alacaklı operatörde devam eder.
Abone numara taşıma talebinin iptalini isteyebilir mi?
Taşıma zamanının diğer operatörlere duyurulmasından önce başvurmak kaydıyla Alıcı Operatöre başvurarak numara taşıma talebi iptal edilebilir.
Numarasını taşımak isteyen aboneden bir ücret talep edilecek mi?
Vodafone olarak şebekemize numarasını taşıyan abonelerden bir ücret almayacağız.

Kaynak;  Vodafone

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 3.249 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 23.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.
Etiketler , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yapılmış “Numaranı Vodafone’a Taşı Her Yöne 500 Dakika Kazan !”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. SanalAlemci » Blog Archive » Bu Kategorideki Konular; VODAFONE Diyor ki:

  Ağustos 2nd, 2011 at 05:54

  [...] Numaranı Vodafone’a Taşı Her Yöne 600 Dakika Kazan ! [...]

Yorum Yapabilirsiniz