NFC TEKNOLOJİSİ NEDİR? Nerelerde Kullanılır? - SanalAlemci

NFC TEKNOLOJİSİ NEDİR? Nerelerde Kullanılır?

Cumartesi, Aralık 1, 2018 17:04
NFC TEKNOLOJİSİ NEDİR? Nerelerde Kullanılır?
NFC TEKNOLOJİSİ NEDİR? Nerelerde Kullanılır? 4.7/5 (93%) 6 Oy

Türkçe’de Yakın Alan İletişimi olarak bilinen NFC, kablosuz iletişim alanıdır. Temassız ve kablosuz olarak veri iletimi sağlayan bu teknoloji günümüzde hemen her yerde kullanılmaktadır.

01-11-2018 Cumartesi

İstanbulluların kullandığı İstanbul Kart, yeni gelişen temassız ödeme işlemi ve kablosuz şarj özelliği günümüzde en çok kullanılan araçlardan biri. Hepsinin de temelinde NFC teknolojisi barınıyor.

NFC nedir? Nerelerde kullanılır? NFC hakkında

NERELERDE KULLANILIR

Akıllı telefonların hemen hepsinde bulunan bu teknoloji, Bluetooth ya da kızılötesi gibi çalışma prensibine sahip olsa da farklı teknolojilerdir.

NFC NEDİR VE NERELERDE KULLANILIR ÖĞREN

Bu teknolojinin gelecekte tüm akıllı telefonlara dahil olması beklenmektedir. Bluetooth’un aksine, NFC uyumlu bir cihaz ile pasif RFID (güç kaynağına ihtiyaç duymayan cihazlar) teknolojisinin yerleşik olduğu kredi kartı, poster, ambalaj ve fiziksel ürünler gibi geniş yelpazedeki nesneler etkileşime geçebilir.

Günümüzde bankaların temassız ödeme yöntemi olarak kullandığı NFC teknolojisi, seyahat kartları ve kablosuz veri/enerji transferi kullanımında uygulanmaktadır.
Kaynak: ensonhaber.com

Bir önceki yazımız olan AK Parti'de 20 ilin belediye başkan adayı daha belli oldu! İşte Detaylar.. başlıklı makalemizde AK Parti 31 mart 2019 belediye başkan adayları kim oldu öğren, AK Parti'nin 31 mart belediye başkan adayları kimler öğren ve İşte AK Parti'nin 31 Mart 2019 Belediye başkan adayları isimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 109 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.09.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz