Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) Diziden Ayrıldı ! - SanalAlemci

Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) Diziden Ayrıldı !

Cuma, Mayıs 31, 2013 14:21
Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) Diziden Ayrıldı !
Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) Diziden Ayrıldı ! 5/5 (99%) 88 Oy

Muhteşem Yüzyıl dizisi başrol oyuncusu Uzerli diziden resmen ayrıldı..

Muhteşem Yüzyıl’da Meryem Uzerli diziden neden ayrıldı?, Muhteşem Yüzyıl 100. bölüm sonrası Meryem uzerli diziden neden ayrılma kararı aldı?, Hürrem sultan’ın diziden ayrılma sebebi nedir, Meryem Uzerli gerçekten hasta mı?, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Yeni Hürrem Sultan kim olacak? Muhteşem Yüzyıl dizisinin kötü karekterde görünen fakat sevilen başrol oyuncusu Hürrem Sultan ‘Meryem Uzerli’ resmen diziden ayrıldı.

Muhteşem Yüzyıl Yeni (3.Sezon) Oyuncu Kadrosu Oyuncu Gerçek İsimleri (Tıklayınız)

Meryem’in diziye dönüp dönmeyeceğini herkes merak ediyor. Dün tüm detaylarıyla işin perde arkasını sette şöyle yaşandı:

Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcısı Timur Savcı yaklaşık 200 kişilik tüm set ekibini toplayarak bir toplantı yaptı.

Meryem Uzerli’nin ücrette anlaşamadığı için diziden ayrıldığı iddiası hakkında konuşan Savcı, ünlü oyuncuya ulaşamadığı için sorunu çözemediklerini söyledi. Timur Savcı’nın toplantıda söyledikleri şunlar:

Artık Meryem yok bundan sonra yola onsuz devam edeceğiz.

Para için yaptı bunu, sanki ona hak ettiği ücreti ödemiyormuşum gibi bir hava yaratıldı. Beni kamuoyu karşısında haksız duruma düşürdü.

Ne istediğini bilmiyorum, bilmem için konuşmamız lazımdı ama kendisine günlerce ulaşamadım, hâlâ da ulaşabilmiş değilim ama ben bu işi en kısa sürede çözmek istiyorum.

Hürrem Sultan Ninnileri Dinle ve İndir (Tıklayınız)

Bu kriz nedeniyle bir hafta erken bitireceğiz diziyi, Timur Savcı dizi çalışanlarıyla yaptığı toplantıda yaşanan krizi atlatabilmek için halen çözüm arayışında olduğunu söyledi.

Özellikle Savcı’nın son cümlesi sonrasında set çalışanlarının üzüldüğünü öğrendim çünkü herkes gelirini giderini bölüm sayısına göre yapıyor. Dizi bir hafta erken biteceği için set çalışanları Meryem’e kızgın durumda.

Dün Muhteşem Yüzyıl’la ilgili iki seçenek olduğunu yazmıştım, ‘Ya Meryem dönecek ya Hürrem yaşlanacak diye’ Timur Savcı’nın da köprüleri attığını söylemiştim.

Büyük bir olasılıkla Meryem dönemi kapandı Muhteşem Yüzyıl’da. Timur Savcı’yı biraz tanıyanlar Meryem’i geri almaktansa diziyi bitireceğini bilir zaten.

Senaristler şimdiden Hürrem’i yaşlandırıp yeni bir oyuncuya oynatma seçeneği üzerine çalışıyor.

Dün yaşlandırılmış Hürrem’i oynayacak oyuncuyla ilgili küçük bir ipucu vermiştim; Adının ‘e’ ile bittiğini söylemiştim sadece. Bugün açıkça yazayım:Bu isim ‘Vahide Gördüm’

Meryem Uzerli peki neden gitti?

Alman psikologlar 1 yıl, 1.5 yıl hapis yatmış insan psikolojisindesin diyorlar, Savaştan dönen biri gibi tanımlıyorlar Meryem’in ruh halini, Hastalığına yapımcı da dahil inanan da olmadı.

Meryem Uzerli bu tempoda çalışıyordu:

Her gün sabah 7,45′te alıyorlar, Kaçta yatarsa yatsın 7.45′te hazırdır Meryem, Tek bir gün aksatmadı, En erken akşam 20.00′de en geç 23.00′te dönebiliyordu evine.

Yemek mi yesin, dışarı mı çıksın, dinlensin mi? Yarın sabah 07.45′e kadar 8 sayfa ezber yapmak zorunda bir de. Türkçe’yi iki yıl önce öğrenmiş biri. Bu yüzden her sayfayı yazarak çalışıyor, ezber yapıyor, inanılır bir tempo değildi.

Haftanın kaç günü böyle çalışıyordu?

5 gün böyle çalışıyordu. İki gün izin günü vardı. Onda da reklam çekimleri, röportajlar. Pazar günü yeniden pazartesi rolüne çalışmak zorunda, Sonunda iflas etti bu beden, Şaka değil bu. Almanya’da doktorlar söylüyor, palavradan alınmış raporlar değil bunlar.

Meryem ne istedi?

Meryem’in istediği tek bir şey var: Para pul değil, hayatında denge istiyor. Normal saatlerde çalışsın, kendine ve hayatına zaman ayırabilsin. Mutlu olsun. Bunların hepsi hayatında bir denge içinde olsun. Meryem’in tek istediği bu. Bunu da burada bulamadı.

Elektronik Haber Ajansı’nın yakından takip edip sizlerle paylaştığı Muhteşem Yüzyıl dizi haberleri sonunda Meryem’in gidişine üzülüp ona katıldığımızı söyleyebiliriz, bu tempo ile kimse çalışamaz fakat alınan bilgiler doğrultusunda Meryem Uzerli’nin reklam ajansları ile anlaşması sanırım onu üzdü, reklam firmaları ile anlaşma yapmayıp sadece dizi çekimlerinde devam etseydi belki bu psikolojide olmazdı ama bilmediğimiz şeylerde var tabi aldığı ücret yeterli gelmediği için mi reklam fillerinde rol aldı? sonuç olarak sağlık ve mutluluk herşeyden önemli önyargılı bakıp kimseyi katletmenin manası olmamalı Türk halkını ekranlara kilitleyen Muhteşem Yüzyıl dizi oyuncuları, yönetmeni ve oyuncularınında olduğu kadroya teşekkür ediyor acil şifalar diliyoruz yeni sezonda tekrar görüşmek üzere…

Tekin Çetin Kaynak: www.e-haberajansi.com/muhtesem-yuzyil-dizisi-basrol-oyuncusu-uzerli-diziden-resmen-ayrildi-238623.html

Bir önceki yazımız olan TURKCELL Hazırkart ''GençTarife'' Avantaj Kart/30 TL ve Üstü başlıklı makalemizde ''GençTarife'' Avantaj Kart Avantajları Öğren, 30 TL ve Üstü yükleyip kazandığım hediye her yöne 2 saatin son süresi nedir? ve Avans TL’den 1.10 krş çekilirmi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 3.255 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 03.04.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

8 Yorum Yapılmış “Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) Diziden Ayrıldı !”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. Hürrem Sultan diziden ayrıldı mı? Diyor ki:

  Haziran 6th, 2013 at 15:17

  Hürrem Sultan Öldü Mü? Star Tv ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinin başrol oyuncularından Meryem Uzerli diziden ayrıldı mı? Dizinin yeni bölümlerinde neden yok diye soran kullanıcılarımız olabilir. Geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmelerden dolayı dizinin 100.bölümü yayınlanmamıştı.

  Hürrem gidince senaryo değişti! Dizide neler olacak?

  Yapımcısıyla restleşerek Almanya’ya giden Meryem Uzerli’nin dönmeme ihtimaline karşılık ikinci bir senaryo hazır edildi.

  Vatan’dan Özlem Ülkü’nün haberine göre; Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli geçen pazar akşamı apar topar gittiği Almanya’da sessizliğe büründü. Yapımcısıyla restleşerek soluğu Berlin’de ailesinin yanında alan Uzerli dizideki arkadaşlarıyla da irtibatını kesti. Cep telefonunu babası Hüseyin Uzerli’ye veren ünlü oyuncunun, İstanbul’a dönüp dönmeyeceği belirsizliğini koruyor. Baba Uzerli’nin arayanlara ‘Meryem tedavi görüyor. Ne zaman iyileşir bilmiyorum” dediği öğrenildi. Yapım şirketi TİMS ise her türlü olumsuzluğa karşılık önlemini şimdiden aldı. Meryem Uzerli’nin dönmeme ihtimaline karşılık ikinci bir senaryo hazır edildi.

  Amasya’ya gönderilecek

  Uzerli dönmezse Hürrem Sultan senaryo gereği oğlu Şehzade Mehmet ile Amasya sancağına gönderilecek. Dizi 3 bölüm sonra yani 19 Haziran’da sezon finali yapacak. Yapım şirketinin yeni sezon içinse Hürrem Sultan’ı canlandıracak başka bir oyuncu arayışı içine gireceği öne sürüldü.

  Kanuni kadar istiyor

  “Çok çalışıp az kazanıyorum” diyen Meryem Uzerli diziden haftalık 12 bin 500 Euro (30 bin TL) kazanıyor. Ünlü oyuncunun konaklama giderleri de yapım şirketi tarafından karşılanıyor. Ancak Uzerli’nin dizide Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç kadar ücret isteği iddia edildi. Ergenç bölüm başına 65 bin TL kazanıyor.

  songazetehaberleri.com/muhtesem-yuzyil-hurrem-sultan-meryem-uzerli-diziden-ayrildi-mi.html

 2. Meryem Uzerli diziden neden ayrıldı? Diyor ki:

  Haziran 6th, 2013 at 15:18

  Star Tv ekranlarında her çarşamba akşamı yayınlanan ve büyük bir beğeni ile izlenen Muhteşem Yüzyıl dizisinden Hürrem Sultan ayrıldı. Meryem Uzerli’nin yerine yeni Hürrem Sultan Kim Olacak merak konusu…

  Hürrem karakterini canlandıran Meryem Uzerli’nin yerine kimin geleceği konusunda görüşmeler başladı..

  3 sezondur Star TV’de büyük ilgiyle izlenen dizi Muhteşem Yüzyıl’da işler arapsaçına döndü. Meryem Uzerli’nin ’tükenmişlik sendromu’ sonrası yerine gelecek isim ile iligili bir iddia ortaya atıldı.

  İKİNCİ SENARYO

  Meryem Uzerli’nin dönmeme ihtimaline karşılık ikinci bir senaryo hazırlandı. Uzerli dönmezse Hürrem Sultan makyajla yaşlandırılarak senaryo gereği oğlu Şehzade Mehmet ile Amasya sancağına gönderilecek.

  HÜRREM’İN YAŞLI HALİNİ CANLANDIRACAK

  Dizi 3 bölüm sonra yani 19 Haziran’da sezon finali yapacak. Yapım şirketinin yeni sezon için Hürrem Sultan’ı canlandıracak başka bir oyuncu arayışı içine girdiği biliniyor. Timur Savcı’nın Hürrem Sultan’ın yeni sezonda yaşlılığını oynamak üzere usta oyuncu Vahide Gördüm’le görüştüğü konuşuluyor.

 3. Yeni Hürrem Sultan Hangisi Olacak? Diyor ki:

  Haziran 6th, 2013 at 15:19

  Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli’nin diziden ayrılması üzerine, bu rol için birçok farklı ismin söz konusu olmaya başladı.

  Meryem Uzerli, ülkemizde Hürrem Sultan karakteri ile adını hafızalara kazımayı başardı. Bu role tam anlamıyla yakışan ve oyunculuk yeteneği ile herkesi kendisine hayran bırakan ünlü oyuncu, yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle Almanya’dan dönmeme kararı aldı. Bu kararı ile yapım şirketini bir hayli zora sokan ünlü oyuncu, yapılan bütün ısrarlara, sunulan imtiyazlara rağmen hiçbir şekilde geri dönmeyi kabul etmedi. Anlaşmasını tek taraflı olarak fesheden Meryem Uzerli, dizinin de sallantıya girmesine neden oldu.

  Ünlü oyuncu ile Tims Yapım yollarını ayırdıktan sonra yeni Hürrem Sultan’ın kim olacağı çok merak edilmeye başlandı. İlk olarak gelecek sezon karşımıza çıkacak olan ismin Vahide Gördüm olacağı iddia edilmişti. Bu iddianın ortaya çıkmasında Tims Yapım sahibi Timur Savcı ve Vahide Gördüm’ün çok yakın arkadaş, aynı zamanda da komşu olmaları neden olmuş olabilir. Daha sonrasında ise bu rol için Hülya Avşar ve Sibel Can’ın adı geçmeye başladı. Özellikle birçok kişinin yapım şirketine mail atarak gelecek sezonda Hürrem Sultan’ın orta yaşlı hallerini canlandırmak için Hülya Avşar ve Sibel Can’ı uygun gördüklerini bildiren birçok kişini olduğu açıklandı. Yapım şirketinin açıklamalarına bakılırsa, Sibel Can Hülya Avşar’ı da geride bırakmış gibi gözüküyor.

  Müzik dünyasının sevilen isimlerinden olan Hülya Avşar ve Sibel Can, daha öncesinde farklı dizilerde de rol almışlardı. Özellikle Hülya Avşar’ın başarılı bir oyunculuk kariyeri var. Bunlar da düşünüldüğünde gelecek sezonda Hürrem Sultan karakterine can verecek olan ismin Hülya Avşar ya da Sibel Can olması muhtemel gözüküyor. Stargundem.com

 4. Hürrem Sultan Diziden Ayrılması ile ilgili ilk Açıklamasını yaptı ! Diyor ki:

  Haziran 6th, 2013 at 15:21

  Tükenmişlik Sendromu’ nedeniyle Almanya’ya giden, Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yolları ayrılan Meryem Uzerli, günler sonra sessizliğini bozdu.

  Sevgilisi Can Ateş ve yapımcısı Timur Savcı’nın açıklamalarından sonra güzel oyuncu da hayranlarına sosyal medya üzerinden yaşadığı zor anları anlattı.

  Muhteşem Yüzyıl’In Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli Facebook’tan şu açıklamayı yaptı:

  Sevgili arkadaşlar, ilk önce özür dilerim şimdi yazdığım için ve daha önce değil. Bugün ilk defa biraz daha iyiyim ve en ağır günlerden, tedavi ve duygusal anlamda geçti.

  Can yanımda ve o bana iyi geliyor, onunla hava almak, dolaşmak, yürüyüş yapmak benim için çok büyük bir hediye.

  Sizin bütün dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Bu bana çok yardımcı oldu ve oluyor ve Size sonsuz sevgi gönderiyorum.

  Bir sürü insanlar ne oldu bilmeden, beni yargılamadan, ama beni hissederek ve bilerek, kalbimi tanıyarak burada yazdılar. Ve o beni o kadar mutlu etti ki.

  Bu bir dönem. İnsanız… Güçlenerek çıkarım inşallah. Almanya’daki en iyi psikiyatrist profosörler de tedavi gördüğüm için, umudum var en kısa zamanda ayağa kalkmak. Şu anda tek hissettiğim şey, hayattayım.

  Sizin enerji ve temiz dualarınız icin çok çok çok teşekkür ediyorum!!!

  Beni (gerçekten ne oldu, nasılım diye ) soran mesajlar ve telefonlar için de çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten hepinize çok sarılıyorum ve öpüyorum. SAĞOLUN.

  Dinlenmem lazım, bu dönemde çok internetle de ilgilenmemem lazım, sizden sabır ve anlayış diliyorum Allah sizi korusun … Kalbim size karşı hep sevgi dolu… İYİKİ VARSINIZ

 5. Meryem Uzerli (Hürrem Sultan) ile yollar resmen ayrıldı! Diyor ki:

  Haziran 6th, 2013 at 15:24

  Türkiye Meryem Uzerli’nin (Hürrem) yakalandığı ‘tükenmişlik sendromunu’ konuşuyor… Peki nedir bu tükenmişlik sendromu? Nasıl ortaya çıkar, nasıl tedavi edilir?

  Vücutta aşırı yorgunluk hissi ve mutsuzluk gibi belirtilerle kendini gösteren bu sağlık sorunu, kişinin iş hayatında olduğu kadar, aile ve eş ile olan ilişkilerinde de çeşitli sıkıntılar yaşamasına neden oluyor.

  Emsey Hospital’dan Psikiyatr Uzm. Dr. Orhan Karaca, Tükenmişlik Sendromu ile ilgili bilgi verdi.

  TÜKENMİŞLİK SENDROMU NEDİR?

  Tükenmişlik Sendromu; iş hayatında aşırı yorgunluk, kronik zorlanma, monotonluk, yeteri kadar istirahat etmeme ve kişinin gösterdiği efora karşı beklediği verimi alamayışı sonrasında ortaya çıkar. Halsizlik, yorgunluk, motivasyon kaybı, isteksizlik, çaresizlik duygusu, tahammülsüzlük, sinirlilik, uyku ve iştah bozukluğu, vücut ağrıları gibi belirtiler sıklıkla görülür. Kişide tükenmişlik hissi yaratan bu durum; iş yaşamı ve kendi ruh sağlığı kadar, sosyal yaşam ve aile hayatı üzerine de olumsuz etki eder. Belli bir meslek grubunun hastalığı değildir, her meslek grubunda görülebilir.

  İş hayatında aşırı rekabetçi ortamın, kişilerin paylaşımlarının ve birbirlerine olan güvenlerinin az olması, adaletsizliğin var olduğu düşüncesi bu sağlık sorununa ortam hazırlar. Kişi yoğun motivasyon ve enerjiyle başladığı bir işte emeğinin karşılığını alamadığını düşündüğünde, tükenme hissi kendini göstermeye başlar. Kişinin, daha çok enerji harcayarak çok büyük değişimler sağlayacağını düşünmesi üzerindeki baskıyı artırır. Kişinin özel yaşamında ve sosyal hayatında, kendini rahatlatacak sosyal aktivite ve etkinliklere yer vermemesi, enerjisinin hızla düşmesine neden olur.

  KİŞİSEL ÖZELLİKLER BELİRLEYİCİ OLUYOR

  Psikiyatr Uzm. Dr. Orhan Karaca’ya göre, Tükenmişlik Sendromu’nda kişisel özellikler, bu sağlık sorunun gelişmesi ve ilerlemesinde belirleyici oluyor. Dr. Orhan Karaca konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle sürdürüyor:

  ”Mükemmeliyetçi kişilik yapısı, Tükenmişlik Sendromu’nda önemli bir risk faktörü olmasıyla dikkat çekmektedir. Her şeye yetişmeye çalışmak, işleri mükemmel yapmaya çalışmak, zamanla yarışmak, beklentileri yüksek tutmak, sarf edilen enerjinin beklentilerini karşılayamayacağını düşünmek, hayır diyemediğinden gerek işte gerekse özel yaşamında birçok yükü üstlenmek de tükenme hissinin baskın çıkmasında büyük pay sahibidir. Bu kişilerde mükemmeliyetçiliğin yanı sıra; aşırı özveri gösterme, idealistlik ve yaşadığı zorlukları derinleşmeden çözme becerisinin yetersizliği gibi durumlar da sıklıkla gözlenir.”

  NASIL ÖNLENEBİLİR?

  Mükemmeliyetçi yapı, kişinin kendini telkinle ve dikkatini başka yönlere dağıtarak büyük ölçüde kontrol edebileceği bir kişilik yapısıdır. Kişinin bazen her şeye yetemeyeceğini, her zaman her şeyin yolunda gidemeyebileceğini bilmesi, tükenmişlik duygu durumunu hayatından uzak tutabilmesi açısından büyük fayda sağlayacaktır. Kişilerin yüksek ve ulaşılması güç hedefler yerine daha ulaşılabilir hedefler koymaları, Tükenmişlik Sendromu’nu önleme konusunda önemli bir adımdır. Kişinin yaşadığı sorunda kendi payını değerlendirirken objektif olması, yaşadığı tükenmişlik sürecini aşmasına yardımcı olur.

  KİŞİ KENDİNE DAHA ÇOK ZAMAN AYIRMALI

  Kişinin kendi durumunun farkına varıp, kendine daha çok zaman ayırması gerekir. Yaşadığı zorlukları sisteme bağlamak ya da sorumlu bireyler aramak, sık rastlanan ve tükenmişliğin şiddetini arttıran durumlardır. Bu nedenle bu düşünce biçimlerinden uzak durulmalıdır. Hayatta iş ve özel yaşam arasında bir denge kurulması, işin gereğinden fazla zaman almamasına dikkat edilmesi gerekir. İş ortamında iletişimin geliştirilmesi, paylaşımların artması, sorumluluğun bölüşülmesi, eskiden keyif alınan etkinliklerin yeniden yapılmaya başlanması ve yeni etkinlikler keşfedilmesi sürecin aşılmasında önemli yer tutar. Ayrıca, bu sorunu yaşayan kişiler bazen yardım almak istemeyecek kadar çaresiz hissedebilirler. Böyle durumlarda, kişinin yakınlarına da önemli sorumluluklar düşer. Kişi, profesyonel yardım almaya ikna edilmelidir.

  TÜKENMİŞLİK SENDROMU NEDİR? Detaylı Bilgiler İçin Tıklayınız

 6. Muhteşem Yüzyıl Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu Karakterleri İsimleri (2012-2013) - SanalAlemci Diyor ki:

  Haziran 6th, 2013 at 16:05

  [...] Mustafa Paşa gerçek adı: Murat Şahan Diğer yeni oyuncular eklenecek konu güncellenecektir..HÜRREM SULTAN (MERYEM UZERLİ) DİZİDEN AYRILDI ! DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ..Sultan Süleyman’ın Süt Annesi ”Afife Hatun” gerçek adı: Sabina Ajrula Toziya [...]

 7. Tükenmişlik Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir, Nasıl Önlenir? - SanalAlemci Diyor ki:

  Haziran 6th, 2013 at 16:35

  [...] Nasıl Önlenir? Tükenmişlik Sendromu tedavisi ve Tükenmişlik Sendromu hakkında bilgiler..Türkiye Meryem Uzerli’nin (Hürrem) yakalandığı ‘tükenmişlik sendromunu’nu konuşuyor… Peki nedir bu tükenmişlik sendromu? Nasıl ortaya çıkar, nasıl tedavi [...]

 8. sena Diyor ki:

  Haziran 13th, 2013 at 17:02

  muhteşem yüzyıl da yeni hürrem sultan vahide gördüm olmuş ! bana kalırsa biran önce final yapsınlar b.kunu çıkarmadan

Yorum Yapabilirsiniz