Muhteşem Yüzyıl’a Bomba Transfer! Memati (Gürkan Uygun) M.Yüzyıl’da! - SanalAlemci

Muhteşem Yüzyıl’a Bomba Transfer! Memati (Gürkan Uygun) M.Yüzyıl’da!

Çarşamba, Mart 27, 2013 14:46
Muhteşem Yüzyıl’a Bomba Transfer! Memati (Gürkan Uygun) M.Yüzyıl’da!
Muhteşem Yüzyıl’a Bomba Transfer! Memati (Gürkan Uygun) M.Yüzyıl’da! 4.7/5 (94%) 10 Oy

Muhteşem Yüzyıl’da Memati sürprizi
(27-03-2013 Çarşamba)
10 yıl boyunca Memati karakterini canlandırdığı ‘Kurtlar Vadisi Pusu’dan ayrılan Gürkan Uygun, Mimar Sinan rolüyle ‘Muhteşem Yüzyıl’a transfer oldu.

TV dünyasında çok konuşulacak bomba transfer… 10 yıl boyunca “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde Memati karakterine hayat veren Gürkan Uygun, “Muhteşem Yüzyıl”ın kadrosuna katıldı. Uygun 3 yıldır Türkiye’nin en çok izlenen dizisi olan “Muhteşem Yüzyıl”da Osmanlı padişahları I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan karakterini canlandıracak. Dizide Mimar Sinan’ı oynaması için Şener Şen başta olmak üzere sinema ve tiyatro dünyasının çok ünlü isimlerine teklif gittiği konuşulmuştu. Kimin canlandıracağı merak konusu olan rol, Gürkan Uygun’a kısmet oldu.

Birkaç gün önce görüşmeye giden Uygun ile yapım şirketi Tim’s Productions arasında hemen anlaşma sağlandı. Uygun’un ilk sahnelerinin çekimleri dün Ayazağa’da ormanlık alana kurulan platoda yapıldı.

Muhteşem Yüzyıl Yeni Oyuncu Kadrosu Dizinin Müzikleri – Tıklayınız

İlk sahnesinde köprü yaptı

Uygun ilk sahnelerinde köprü yapımı için proje çizdi. Keyfinin oldukça yerinde olduğu konuşulan Uygun, “Kurtlar Vadisi”ndeki 10 yıllık macerasını neden sonlandırdığını da “Tabii ki bu kararı vermek benim için hiç kolay olmadı, geride bırakılmış bir 10 sene var. Ancak olması gereken buydu. Memati karakterinden sıkılmadım ama yoruldum, heyecanımı kaybettim.

Zaten diziyi bırakmayı iki yıldır düşünüyordum. Artık farklı roller, yeni projelerin heyecanını yaşamak istedim” sözleriyle açıklamıştı. Uygun diziyi bıraktıktan sonra önce “Hititya Madalyonun Sırrı” isimli çocuk filmi, ardından da “Çanakkale Yolun Sonu” isimli tarihi filmde kamera karşına geçmişti. Mynet

Muhteşem Yüzyıl’da Muhteşem Benzerlikler! Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan TURKCELL Hazırkart ''GençTarife'' Avantaj Kart/30 TL ve Üstü başlıklı makalemizde ''GençTarife'' Avantaj Kart Avantajları Öğren, 30 TL ve Üstü yükleyip kazandığım hediye her yöne 2 saatin son süresi nedir? ve Avans TL’den 1.10 krş çekilirmi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 476 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 31.10.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış “Muhteşem Yüzyıl’a Bomba Transfer! Memati (Gürkan Uygun) M.Yüzyıl’da!”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. serap Diyor ki:

  Nisan 1st, 2013 at 15:49

  fragmanı izledim mematiyi muhteşem yüzyılda görmek tuhaf geldi :D

 2. Mematiyi tanımıyorum.. Diyor ki:

  Nisan 2nd, 2013 at 11:57

  Kurtlar Vadisi Pusu dizisinden ayrıldıktan sonra bir çok sinema filminde rol alan Gürkan Uygun Muhteşem Yüzyıl dizisine katılmıştı.

  Dizide Hürrem Sultan karakteriyle büyük beğeni toplayan Meryem Uzerli diziye yeni katılan Gürkan Uygun’u tanımadığını söyledi. Uzerli yaptığı açıklamada Gürkan Uygun için: “Öyle bir adamı tanımıyorum. Hayırlısı olsun, tanışırız” dedi. Mynet

Yorum Yapabilirsiniz