Mescidi Aksâ Gerçeği ! (Mutlaka Okuyunuz) - SanalAlemci

Mescidi Aksâ Gerçeği ! (Mutlaka Okuyunuz)

Çarşamba, Mayıs 8, 2013 12:17
Mescidi Aksâ Gerçeği ! (Mutlaka Okuyunuz)
Mescidi Aksâ Gerçeği ! (Mutlaka Okuyunuz) 4.7/5 (94%) 21 Oy

Mescid-i Aksâ (El Aksâ) Camii ve Kubbet’us Sahrâ, Hz. Ömer Camii Hakkında bilmediğimiz merak edilenler,Mescidi Aksâ ve Kubbetüs Sahra’nın gerçek yerleri resimler fotoğraflar..

Hiç Fark Ettiniz mi?

Ne zaman, “Mescid-i Aksa (El Aksa Camii)” Hakkında Yerli ya da yabancı medyada bir haber çıksa “Kubbetu’s Sahra” Resmi belirir! Bunun sebebi, toplumsal bilgisizlik meydana getirmek. Arkasında yatan ise; bir İsrail Planı!
mescidi aksa ve kubbetus sahra

Siyonist kaynaklar bu resimleri çok ucuza hatta bedavaya bütün dünyaya pazarlıyorlar..

Müslümanlar bu resimleri evlerinde ve ofislerinde Mescid-i Aksa’nın resmi olduğunu düşünerek astıkları için yeni nesiller iki mescid arasındaki farkı ayırd edemeyeceklerdir..

kudüsteki mescidi aksa resimleri fotoğraflar

Hatta günümüzde Müslümanlar bu iki mescidi ve aralarındaki farkı unutmuş hale gelmiştir. İsrail, Mescid’i Aksa’nın resmini Müslümanların hafızalarından çıkarmak istemektedir.

Böylece En büyük hedefleri olan Mescid-i Aksa’yı yıktıkları ve yerine kendi tapınaklarını yaptıkları zaman Müslümanların tepkisini çekmemeyi başarmaya çalışıyorlar.

Müslümanların, Kubbetüs-Sahra Yerinde durdukça Mescid-i Aksa’nın yerinde olmadığını düşünmemelerini sağlamaya çalışıyorlar.

Ne plan ama!

AYRICA, MESCİD-İ AKSA İLE EL AKSA CAMİİ, ASLINDA AYNI MABEDİN İSMİDİR; ANCAK GEREK MEDYADA GEREKSE ÇOĞU KAYNAKTA BU MABEDDEN FARKLI İSİMLER İLE BAHSEDİLMESİ DE BİR ÇARPITMA OLARAK DİKKAT ÇEKİCİDİR.

Tüm Müslümanlar bu çarpıtmalardan haberdar olmalı ve diğer insanları Mescid-i Aksa hakkında bilgilendirmelidir.

Kubbetu’s-Sahra, diğer adıyla Hz. Ömer Camisi. Kubbetu’s-Sahra, Resulullah (s.a.v.)’ın miraca çıkarken bastığına inanılan kayanın üzerine inşa edilmiştir. Sahra kelimesi de kaya anlamına gelir ve Kubbetu’s-Sahra isimlendirmesi bu kayaya binaen verilmiştir.

Ancak Türkiye’de hala birçokları tarafından Mescidi Aksa olarak bilinen mabed işte bu mabeddir.

Gerçekte Mescidi Aksa, Kubbetu’s-Sahra’nın kıble tarafında bulunan daha büyük ve geniş bir mabeddir.

PEKİ BU PLANIN SEBEBİ VE AMACI NE?

YAHUDİLER BUGÜNKÜ MESCİDİ AKSA’NIN YERİNDE DAHA ÖNCE, SÜLEYMAN HEYKELİ, DİĞER ADIYLA SİYON MABEDİ ADINI VERDİKLERİ BİR MABEDİN BULUNDUĞUNU VE BU MABEDDEN BUGÜN GERİYE KALAN TEK ŞEYİN AĞLAMA DUVARI ADINI VERDİKLERİ DUVAR OLDUĞUNU İLERİ SÜRMEKTEDİRLER.

israil ağlama duvarı resim fotoğraf

BU YÜZDEN YAHUDİLER MESCİDİ AKSA‘YI YIKARAK DAHA ÖNCE YERİNDE BULUNDUĞUNU İLERİ SÜRDÜKLERİ SİYON MABEDİ’Nİ İNŞA ETMEYİ AMAÇLAMAKTADIRLAR.

1969 YILINDA YAHUDİLER TARAFINDAN YAKILAN ANCAK YIKILAMAYAN MESCİD-İ AKSA’YI YIKMA PLANLARI DEVAM ETMEKTEDİR.

İKİNCİ İNTİFADA YA DA EL AKSA İNTİFADASI DA, KATİL ŞARON’UN MESCİD-İ AKSA (EL AKSA CAMİİ) ALTINDA AÇILAN TÜNELLERİ ZİYARET ETMESİ İLE BAŞLAMIŞTIR.

ÇÜNKÜ FİLİSTİNLİLER ÇOK İYİ BİLMEKTEDİRLER Kİ, İSRAİL YÖNETİMİ BU TÜNELLERİ MESCİD-İ AKSA’YI YIKMAK İÇİN AÇMAKTADIR. MESCİD-İ AKSA’NIN TAMİR EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYEN İSRAİL YÖNETİMİ, ALTINI KAZDIĞI MESCİD’İ AKSA’NIN KENDİ KENDİNE (?) YIKILMASINI SAĞLAMAYA ÇALIŞMAKTADIR.

Ne Yapabiliriz?

Bu bilgileri diger bütün Müslüman kardeşlerimizle paylaşıp onları bilgilendirebiliriz.

İşte Gerçek Mescid-i Aksa Resimleri :

Mescidi Aksa resimleri

Mescidi Aksa fotoğrafları

Mescidi Aksa'nın gerçek yeri resimler

kudüs mescidi aksa resimler

israil kudus mescidi aksa

kudüsteki mescidi aksa resimleri fotoğraflar

kudüsteki mescidi aksa resimleri fotoğraflar

Mescidi Aksa’nın İslâm’daki müstesna yerinin sebebi Resulullah (s.a.s.)’in mirac mekânı olmasıdır. Yüce Allah, İsrâ suresinin birinci âyetinde Mescidi Aksa’yı adıyla anarak şöyle buyurur: “Kulunu, kendisine birtakım ayetlerimizi göstermek için bir gece Mescidi Haram’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa’ya yürütenin şanı pek yücedir. Şüphesiz o duyandır, görendir.”

KUBBETU’S SAHRA ( Hz. Ömer Camii )

Kubbetüs sahra cami

Kubbetu’s-Sahra, diğer adıyla Hz. Ömer Camisi. Kubbetu’s-Sahra, Resulullah (s.a.s.)’ın miraca çıkarken bastığına inanılan kayanın üzerine inşa edilmiştir. Sahra kelimesi de kaya anlamına gelir ve Kubbetu’s-Sahra isimlendirmesi bu kayaya binaen verilmiştir. Ancak Türkiye’de hala birçokları tarafından Mescidi Aksa olarak bilinen mabed işte bu mabeddir. Gerçekte Mescidi Aksa, Kubbetu’s-Sahra’nın kıble tarafında bulunan daha büyük ve geniş bir mabeddir. (Alıntıdır)

Bir önceki yazımız olan Sitemize; ''Benzer Konular'' Eklentisi Eklenmiştir başlıklı makalemizde benzer konular, benzer konular eklentisi wordpress ve benzer yazılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 2.601 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 16.01.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

3 Yorum Yapılmış “Mescidi Aksâ Gerçeği ! (Mutlaka Okuyunuz)”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. Mescid-i Aksa'nın gerçek yeri ! Diyor ki:

  Mayıs 8th, 2013 at 12:33

  Günümüzde birçok kişi tarafından Mescid-i Aksa olduğu sanılan yapı, aslında gerçek Mescid-i Aksa’nın hemen yakınında yer alan Kubbet-üs Sahra’dır.

  Mescid-i Aksa: Aksa kelimesi “en uzak” anlamındadır. Mescid-i Aksa da Mekke’ye olan uzaklığından dolayı böyle adlandırılmıştır. (Yani, “en uzak mescid” demektir.)

  Harem-i Şerif yapılarının içerisinde Hz. Süleyman mabedinden kalan batı duvarına bitişik olan dörtgen şeklindeki bu cami, M.S. 638 yılında Hz. Ömer (r.a) döneminde Kudüs fethedildikten sonra inşa edilmiştir.

  Mescid-i Aksa daha sonra Emevi halifelerinden Abdülmelik bin Mervan zamanında genişletilmiştir.

  Mescid-i Aksa daha sonra Emevi halifelerinden Abdülmelik bin Mervan zamanında genişletilmiştir.

  Bir dönem Kubbet-üs Sahra’yı ele geçiren Haçlılar, burayı kiliseye çevirmişlerdir.

  Daha sonra Selahaddin Eyyubi, Kudüs’ü fethettikten sonra burayı kilise olmaktan çıkararak, cami olarak ziyarete açmıştır.

  Bugünkü görünümüne ise Osmanlı padişahları tarafından birçok kez yapılan tamirat ve eklemelerle kavuşturulmuştur.

  Ayrıca Kudüs’te Hz. Ömer Camii ismiyle bilinen bir mescit vardır ve Kubbet-üs Sahra da genellikle bu mescid ile karıştırılır.Oysaki bu mescit, Harem-i Şerif’in dışında, 500 metre daha batıda yer almaktadır. Kaynak: internethaber

 2. Mescid-i Aksa Neresi? Diyor ki:

  Mayıs 8th, 2013 at 12:44

  Bilindiği gibi kamuoyunda şöyle bir kanaat var: “Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine Süleyman Mabedi’ni inşa etme hülyası ile yanıp tutuşan İsrail, İslam dünyasından gelecek tepkileri azaltmak düşüncesiyle Mescid-i Aksa fotoğrafı diye Kubbet-üs Sahra fotoğraflarını piyasaya sürüyor. Böylece Müslümanların zihnindeki Mescid-i Aksa algısını değiştirmeye çalışıyor. Kimileri de bilerek veya bilmeyerek İsrail’in bu planına katkıda bulunuyor.”

  mescidi aksa kubbetul sahra

  Evet Mescid-i Aksa ve Kubbet-üs Sahra mescitlerinin karıştırıldığı bir vakıa. İsrail’in Mescid-i Aksa üzerindeki hayalleri de herkesin malumu. Gerçekten de Mescid-i Aksa çok ciddi bir tehdit altında. Sadece Aksa değil aslında tüm Kudüs tehdit altında. Hızla Yahudileştirilen bir şehir Kudüs. Bizde Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerindeki bu tehlikeye elimizden geldiğince dikkat çekmeye çalışıyoruz.

  Ancak Mescid-i Aksa ve Kubbet-üs Sahra fotoğrafları üzerinden yürütülen bu komplocu yaklaşımın çok da doğru olmadığı kanaatindeyiz. Çünkü Kubbet-üs Sahra, Mescidi Aksa’nın bir parçasıdır. Bir başka deyişle Mescid-i Aksa’nın müştemilatı, Kubbetüs-Sahra’nın da dahil olduğu bir çok yapıyı kapsamaktadır. Bu gerçek Kudüs üzerine bilimsel çalışmalarıyla tanınan tarihçiler tarafından da vurgulanmaktadır. Mesela Dr. Yusuf Sait En Netşe, “Mescid-i Aksa neresidir” sorusuna; “içerisinde Kubbet-üs Sahra`nın da bulunduğu ve El Aksa Camii`ni de kapsayan 145 dönümlük alan” cevabını vermektedir.

  Yani, Kubbetüs Sahra, üzerine titrediğimiz Mescid-i Aksa’dan daha önemsiz, çok farklı bir yerde öylesine bir mescit değildir! Aksa Camii ile aynı avluyu paylaşan bir mescittir. Allah korusun, İsrail Mescid-i Aksa’ya yönelik emeline nail olacak olursa Kubbet-üs Sahra’yı orada bırakacak değildir.

  Sonra komplocu yaklaşım doğru olsa bu konuda en hassas çevrelerin başında gelen Hamas, kendi yayın organı olan El-Aksa televizyonunun logosunu Kubbet-üs Sahra yapmazdı.

  Neden Kubbet-üs Sahra fotoğrafı daha çok kullanılıyor öyleyse? Bu soruya da şu söylenebilir: Görsel olarak daha görkemli olduğundan Kubbet-üs Sahra fotoğrafları daha çok revaç bulmuş olabilir.

  Sonuç olarak Kubbet-üs Sahra bir anlamda Mescid-i Aksa’dır, yarım elmanın diğer yarısı gibi, her iki mescit de Kudüs’ün en önemli simgeleridir ve her ikisi de bizim için azizdir. Kaynak: gencdergisi

 3. Bu Gece MİRAÇ Kandili ! (05-06-2013 Çrş) Kandiliniz Kutlu Olsun ! - SanalAlemci Diyor ki:

  Haziran 5th, 2013 at 10:43

  [...] gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.” [...]

Yorum Yapabilirsiniz