10 Şubat 2016- MEB 30 BİN ÖĞRETMEN ATAMALARI sonuçları sorgula öğren - SanalAlemci

10 Şubat 2016- MEB 30 BİN ÖĞRETMEN ATAMALARI sonuçları sorgula öğren

Çarşamba, Şubat 10, 2016 17:56
10 Şubat 2016- MEB 30 BİN ÖĞRETMEN ATAMALARI sonuçları sorgula öğren
10 Şubat 2016- MEB 30 BİN ÖĞRETMEN ATAMALARI sonuçları sorgula öğren 5/5 (100%) 11 Oy

MEB şubat 2016 30 Bin öğretmen atama (İlk atama) sonuçları, 10 Şubat 2016 Çarşamba – 30 Bin öğretmen atama sonuçları sorgula öğren,

Milli Eğitim Bakanlığınca 104 branşa 30 bin kadro için öğretmen ataması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

10 Şubat 2016 Çarşamba
Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen ataması için MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törene katıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bakanlık bürokratları, öğretmen adayları ve aileleri de iştirak etti.

MEB 30 BİN ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ (2016 ŞUBAT İLK ATAMA SONUÇLARI)

‘Atama butonu’na Erdoğan bastı

Kura için gerekli olan numaranın 3 rakamını söyleyen Erdoğan, daha sonra Bakan Avcı ile salondaki adaylardan kura için rakam bildirmelerini istedi. Kura numarasının “357145932″ olarak belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama butonuna “Ya Allah Bismillah” diyerek bastı.

Atama heyecanını öğretmen adayları ile paylaşan Erdoğan, atanan bazı öğretmen adaylarının ismini de söyleyerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Elektronik ortamda kura numarasına göre yapılan atama sonucunda, salondaki ekranda atandıkları illeri ve okulları gören adaylar, sevinç çığlıkları attı ve mutluluklarını yakınlarına sarılarak yaşadı.

Tercihler 15-18 Şubat’ta yapılacak

MEB, ilk atama kapsamında 29 bin 620, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 300, milli sporcu ataması kapsamında ise 80 öğretmen olmak üzere 30 bin kadro ayırdığını duyurmuştu. Bu kadrolar için 121 bin 233 aday öğretmen başvuruda bulundu.

İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atananlar, 15-18 Şubat’ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.

“780 bin kilometrekare ile bu topraklar bizim vatanımız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, 2002 yılında 543 bin 896 öğretmenin görev yaptığını anımsatarak, bugün 923 bin 133 öğretmen sayısına ulaşılmasının nereden nereye gelindiğini gösterdiğine dikkati çekti.

Erdoğan, “Bugünkü atamayla öğretmen eksiğimizi tamamen ortadan kaldırma yolunda önemli bir adım daha attık. Artık bundan sonra eğitimin kalitesini yükseltmeye odaklanmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Erdoğan, “Kurada Güneydoğu’ya, Doğu’ya çıktı. Hemen Batı’ya nasıl gelirim?’ Bunun telaşı içine kapılanlar varsa yine yanlış, olmaz. Biz şuna inanacağız. 780 bin kilometrekare ile bu topraklar bizim vatanımızdır. Sıkıntılı yerler var, doğru. İşte bak o sıkıntılı yerlerde şu anda bu kadar şehitler veriyoruz değil mi? Niye veriyoruz, bu toprakları yeninden vatan yapabilmek için veriyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Erdoğan, ataması yapılacak öğretmen adaylarını tebrik etti.

Şubat ayı ilk atama başvurularının 8 Şubat 2016 Pazartesi günü sona ermesinin ardından adaylar merakla öğretmen atamaları sonuçlarını beklemeye başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada atama başvurularının sona ermesinin ardından sonuçların 11 Şubat 2016 Perşembe günü açıklanacağı duyurulmuştu. Peki, atama sonuçlarının açıklanmasının ardından 2. aşama başvuruları ne zaman başlayacak? Atanan öğretmenlerin stajları ne zaman başlayacak? Tüm detaylar haberimizde…

30 bin öğretmen atamasında yolu yarılayan adayların artık atama sonuçlarını beklemesi gerekmekte. 11 Şubat tarihinde açıklanacağı bilgisi verilen atama sonuçlarının ardından atanan öğretmenler 2. aşama tercihlerini yapacaklar. Adaylar atama sonuçlarını duyurulan tarihte ‘http://ikgm.meb.gov.tr internet’ web sitesi üzerinden sorgulayabilecekler.

ATAMA SONRASINDA NELER YAPILMALI?
Atama sonuçlarının açıklanmasının ardından atanan öğretmenler, 2. aşama tercihlerini yaparak aday öğretmen olarak nerede görev yapmak istediklerini belirleyecekler. Adayların 10 il seçme hakkı olacak ve bu tercihlerin sonuçları ise 19 Şubat tarihinde açıklanacak. Adaylar daha sonra görev yerlerine yerleştirilecek ve aday öğretmen olarak görevlerine başlayacaklar. Atama sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların belirttikleri e-posta adresine gönderilen göreve başlama zamanını ve diğer detayları içeren tebligat 5 gün sonra yapılmış sayılacak. Adayların bu tarihe kadar belirtilen merkezde göreve başlaması gerekmektedir.

Öğretmen olarak ataması yapılan adaylardan göreve başlama işlemi esnasında bazı belgeler istenecek. O belgeler ise şunlar olacak;

- Başvuru esnasında isteneceği belirtilen belgeler,

- Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (2 adet),

- Mal bildirimi (il milli eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),

- Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

- Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına

dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,

- Milli sporcular, yukarıdaki belgelerin yanında elektronik ortamda beyan ettikleri milli sporcu belgesi/belgeleri veya kurumca onaylı örneği,

- Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

- Diğer kamu kurumlarında görev yapmakta olanlardan yetkililerce onaylanmış muvafakat belgesi.

GÖREVE BAŞLAMAYAN ADAYLAR HAKKINDA NASIL BİR İŞLEM YAPILIR?
Atanan, ancak belirtilen tarihte göreve başlamayan adayların atamaları iptal edilmektedir. Öte yandan bu durumda olan adaylar atandıkları tarihten itibaren 1 yıl geçmeden atanmak için tekrar başvuru yapamayacaktır.

ADAY ÖĞRETMENLİK NE DEMEK?
Atanan öğretmenler, Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan yeni değişikliğe göre aday öğretmen olarak adlandırılacak. Buna göre atanan öğretmenler atandıkları merkezde 4 ay boyunca kıdemli öğretmenlerin yanında staj alacak.

Stajın ardından başarılı olan aday öğretmenler MEB tarafından 19 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’na girecek. Aday öğretmenler sınavın ardından mülakata alınacak ve aday öğretmenler arasından başarılı olanlar seçilecek.

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre aday öğretmenlik süresi 4 ayı oryantasyon eğitimi olmak üzere toplamda 1 sene sürecek.

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 260 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 15.11.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz