Mahmutbey-Mecidiyeköy-Kabataş’a vatmansız metro ! - SanalAlemci

Mahmutbey-Mecidiyeköy-Kabataş’a vatmansız metro !

Cuma, Mayıs 29, 2015 21:04
Mahmutbey-Mecidiyeköy-Kabataş’a vatmansız metro !
Mahmutbey-Mecidiyeköy-Kabataş’a vatmansız metro ! 4.8/5 (96%) 32 Oy

İBB tarafından inşaatına devam edilen Mahmutbey-Mecidiyeköy-Kabataş Metrosu için vatmansız çalışabilen tren setleri alınacak.

29 05 2015 Cuma
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden 22 istasyonlu, 25 kilometre uzunluğunda olacak Mahmutbey-Mecidiyeköy-Kabataş Metrosu’na 300 vagonlu tren seti alımı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ağustos’ta ihaleye çıkacak.
MERKEZDEN KUMANDA EDİLECEK

İhale şartnamesine göre, trenler, ‘tren üstü kontrol sistemi’ adı verilen teknolojiyle donatılacak. Bu sayede trenler, sürücüsü olmadan, bir merkezden kumanda edilerek çalışabilecek. Trenler depodan istasyonlara gelecek, kapıları otomatik olarak açıp yolcu alarak yoluna devam edecek.
10 YIL GARANTİLİ OLACAK

Acil durumlarda frenleme, en yakın istasyonda durma, kapıları açma ve yangın sistemlerini devreye geçirme gibi teknolojik özelliklere sahip olacak. Şartnameye göre, tren setleri en fazla 90 kilometre hız yapacak. En az 30 yıl kullanım ömrü öngörülen tren setleri, 10 yıl garantili ve yangına karşı alev almayan malzemeden yapılacak. Kaynak; ensonhaber

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş-Kabataş metrosunun temeli atıldı (21-05-2015 Prş) İşte Detaylar.. başlıklı makalemizde Beşiktaş kabataş metro hattı detaylar mayıs 2015, Beşiktaş Kabataş metro inşaatı görüntüleri resimler ve Kabataş-Beşiktaş-Darphane-Mecidiyeköy güzergahında 4 istasyonla hizmet verecek 6 hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 422 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 16.05.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz