Köprüde bir dönem sona eriyor.. - SanalAlemci

Köprüde bir dönem sona eriyor..

Çarşamba, Ağustos 29, 2012 9:22
Köprüde bir dönem sona eriyor..
Derecelendir

KGS yani “Kartlı Geçiş Sistemi” yakında sona erecek. Trafik akışını yavaşlatan KGS’nin yerini HGS, yani Hızlı Geçiş Sistemi alacak.

Yeni sistem, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyuna tanıtılacak. Türkiye’de yaklaşık 8 milyon KGS kullanıcısı bulunuyor.

Ancak KGS satış ve dolum merkezlerinin sadece belli noktalarda olması, sürücülerin zorluk yaşatıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü ve PTT’nin birlikte hazırladığı yeni sistem KGS devri tamamen kapanacak.

KGS, Yerine HGS

Yeni sistemin adı, HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi..

Trafik akışını oldukça yavaşlatan kartlı geçiş sisteminin yerini hızlı geçiş sistemi alacak. Bundan böyle sürücüler araçlarının önüne yapıştırdıkları etiketler sayesinde gişelerden rahatlıkla geçiş yapabilecek. Beş liraya satılması planlanan etiketler PTT şubelerinden temin edilebilecek. Sistemin en büyük avantajı ise vatandaşların HGS’leri benzin istasyonları, marketler hatta bakkallarda bile doldurabilecek olması. Hızlı Geçiş Sistemi, fiyatları nispeten yüksek bulunan OGS’ye de rakip olacak. Yeni sistem Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyuna tanıtılacak. Mynet

Bir önceki yazımız olan 'Okulları imam hatip yapma şansı yakaladık' başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Toplam Okunma: 95 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 26.09.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz