Köprü ve otoyol geçiş ücretleri bu yıl da değişmeyecek.. - SanalAlemci

Köprü ve otoyol geçiş ücretleri bu yıl da değişmeyecek..

Pazar, Mart 8, 2015 14:17
Köprü ve otoyol geçiş ücretleri bu yıl da değişmeyecek..
Köprü ve otoyol geçiş ücretleri bu yıl da değişmeyecek.. 4.6/5 (92%) 5 Oy

Köprü ve otoyollarda geçiş ücretlerine bu yıl da zam yapılmadı.

AA- 08 Mart 2015

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köprü ve otoyolların geçiş ücretlerinin “fiyat güncellemesi” denilen bir sistemle belirli kriterleri baz alarak belirlendiğini kaydetti.
ÜCRETLERE 3 YILDIR ZAM YAPILMADI

Son üç yıldır enflasyon oranlarının düşük olması nedeniyle köprü ve otoyol geçiş ücretlerine artış yapılmadığını anlatan Turhan, söz konusu ücretlerin en son 2012 yılında güncellendiğini anımsattı.
ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA GÜNCELLENECEK

Gelecek yıllarda köprü ve otoyol ücretlerinin güncellenmesi gerektiğini dile getiren Turhan, “Bu yıl da fiyatlar aynı kalacak. Enflasyonun düşük seyretmesi fiyatların aynı kalmasında önemli bir etken ama önümüzdeki yıllarda güncelleme yapılması gerekir. Şu anda böyle bir şey yok” diye konuştu.

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde, araç boyutuna göre, 4,25 lira ile 32,25 lira arasında geçiş ücreti tarifesi uygulanıyor. Otoyol gişelerinde ise 1. sınıf araçlar için geçiş ücreti 2,25 lira ile 15 lira arasında değişiyor. ensonhaber

Bir önceki yazımız olan Kendi işini kuracak engelliye 36 bin liralık hibe desteği ! (07 Mart 2015) başlıklı makalemizde Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı engellilere hibe desteği müjdesinin ayrıntıları, iş kurmak isteyen engelli vatandaşlara 36 bin liralık hibe desteği yapılacak! ve Kendi işini kuran engelliye 36 bin lira hibe edilecek! 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 155 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 14.07.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz