KOÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ - SanalAlemci

KOÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Pazartesi, Mayıs 3, 2010 16:53
KOÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ 4/5 (80%) 8 Oy

Koç Burcu’nun Özellikleri Hakkında Bilgiler..

Koç Burcu, Zodyak’ ın ilk burcudur, bu nedenle yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Koç insanı doğal, iç güdüsel, taze, saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır. Böylece, bir yapı meselesi olarak, birlikte olduğu insanları yoran çekingenlik de ona yabancıdır. Hayat onlar için heyecanlı bir macera anlamındadır. Her şeyden önce hayatın sunduklarını yakalamak ve her yönüyle hayatın tadını çıkarmak isterler.

Bazıları Koçta tipik egoistlik özelliklerinin bulunduğunu düşünürler, çünkü o, başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeye çalışmaz. Başkalarının, onu bildiğinden şaşırtmasına izin vermez. Koç, yaşamın her anında daimi bir meydan okuma görür. Koç insanı kendisini, cesareti, bireysel inisiyatifi ve enerjisi ile gösterir. Diğer yandan bunlar onun doğuştan gelen önderlik özellikleridir. Bunlar, yalnız hareket etme olarak da anlaşılabilir, aslında Koç her koşulda çok rahat yaşayabilir.

Koç insanı anlık tepkiler gösterir, bütün cesareti, enerji ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır. Bu nedenle hiçbir şeyden çözülmemiş sorunlar kadar nefret etmez. Uzun süre çabalaması gerektiğinde sık sık tahammülünü kaybeder. Böylece, aslında uğrunda bütün gücünü harcadığı bir şeye, gerçekten ulaşmak istemediği izlenimi yaratır.

Son karar adımını atmakta tereddüt eder. Büyük amaçları, Koçu gerçekte sadece global olarak ilgilendirir. Küçük detaylar, ufak tefek noktalar ona dehşet verir.

Koçlar, “ıvır zıvır” ile uğraşmayı başkalarına bırakır ve ayının postu paylaşılmadan yeniden ava çıkarlar. Devamlı yenilik peşinde olma dürtüsünü hayat boyu bastıramazlar, aksi halde kişiliklerini kaybederler. Açıklık ve dürüstlükleriyle ara sıra diğer insanları yaralarlar. Aslında yaralama düşüncesi akıllarından bile geçmez. Koç insanları, bazılarının bakış açısına göre kader tarafından korunurlar. Çünkü, kozmik sistemimizde hayat veren ve hayatı koruyan Güneş, en büyük etkisini bu burçta gösterir.

Koç doğallığını, kendine hiçbir sınır koymamasına ve koydurmamasına borçludur. Koç insanları, küstahlık içeren davranışlar gösteren kişileri, açık ve arkadaş canlısı olmasına rağmen yanına yaklaştırmaz; bunlar pek küstahlık sayılmasa da koçun yanına yaklaşıp kartlarına bakmayı cesaret eden bir kişi, mantığının soğukluğunu ve keskinliğini hisseder, sınır dışına sürülür.

Kendisini sınırlanmış ve başarısı engellenmiş hissettiği anda. Koçun içindeki savaşçı tabiat, birdenbire canlanır. Diğer yandan Koç toleranslı ve birine analık edebileceği zaman yardımseverdir. Bir Koça bir şeyi beğendirmeye çalışmak, zor ve yorucu bir iştir. Bununla birlikte Koçun yardımseverliğini reddettiğiniz de, karşınızda yaralanmış ve hayal kırıklığına uğramış bir insan bulursunuz. Çünkü aldırmaz görünmesine rağmen, o aşırı derecede hassas ve duygusaldır. Paylaşma veya yardım teklifinin reddi durumunda tepkisi, depresif bir halde içe dönme olabilir, fakat kendini ilkel bir öfke ve kızgın bir hava içine de sokar. Ama bu durumdan çabuk kurtulur. Yeni bir yardım önerisi sunar, böylece Koçların yeni bir özelliği ortaya çıkar: Hastalık derecesinde sabırsızlık.

Koç insanları, genelde dış görünüşten de kolayca tanınabilirler. Çalı gibi, burunlarına kadar uzanan kaşları ve bariz yüz hatlarıyla bir Koçu düşünmek için, fantaziye fazla ihtiyaç yoktur.

Gerçekten de Zodyak’taki Koçların, kavga meraklısı koçlarla çok o tak noktaları vardır. Başlarını eğer ve hiçbir uyarıda bulunmadan saldırırlar. Kesinlikle etkili olan bu taktiğin bazen acı verdiğini, özellikle de başlarının çok yandığını dikkate almazlar. Zaten alsalardı, Koç olamazlardı. Koç, er ya da geç yüzünden veya kafasından yaralanırsa şaşırmayın. Onun dış görünüşü, yukarıda anlatıldığı gibi saldırıya hazır bir koç gibidir; baş önde, tıpkı bir yayın kirişi gibi gergin…

Bir önceki yazımız olan BURÇLAR NASIL ÖZÜR DİLER ? başlıklı makalemizde Akrep burcu nasıl özür diler, Akrep burcundan olanlar nasıl özür diler ve Aslan burcu nasıl özür diler hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 1.892 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 26.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış “KOÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. TÜM BURÇLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ - SanalAlemci » TÜM BURÇLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ Diyor ki:

  Şubat 26th, 2013 at 11:36

  [...] Burçların Genel Özelliklerini Okumak İçin İlgili Link Üzerine Tıklayınız KOÇ  BURCU GENEL ÖZELLİKLERİBOĞA BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ İKİZLER BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ YENGEÇ BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ[...]

 2. Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir Diyor ki:

  Mart 4th, 2013 at 18:00

  Burç Grubu: Ateş
  Günü: Salı
  Sayısı: 1, 9
  Taşı: Yakut
  Rengi: Kırmızı
  Çiçeği: Hanımeli
  Kokusu: Itır

  Koç Burcunun Özellikleri :

  Hareketli girişkendir. Espri yetenekleri gelişmiştir. Topum içerisinde cazibe ve farklılığı ile öne çıkarlar.
  Hırslıdır, idealleri peşinde çok azimli davranır. Aklına koyduklarını hedefte her türlü yolda ilerleyip ulaşmak isterler.
  Zaman planlamasını çok iyi yaparlar. Programlıdırlar.
  İçten ve samimi olmakla beraber hep bir tedirgin yaklaşımları vardır. Bir arkadaşlıkta bile hep kötü senaryoyu düşünürler.
  Kendini son derece fazla ama yerinde eleştirebilmektedir.
  Dostlarına, arkadaşlarına ya da ilişki yaşadığı kişiye karşı son derece fedakârdır.
  Duygusaldır, hassastır, kırılgandır. Mükemmeliyetçidir.
  Durmak ona göre değil, sürekli aktif olmak ister bu sebepten spor yapmak, sosyal aktiviteleri çok sever.
  Koç burcunun özellikleri arasında kendine güveninin çok fazla olması yer alır. Koçlar, toplum içinde fark yaratır. Otoriterdir ve liderlik yapmayı sever. Bazen fazla egoist olabilir.
  Koç Erkeği ve Koç Kadını özgürlüğüne çok düşkündür. Bencildir. Bir yerde profesyonel çalışmak yerine, kendi işlerini kurup serbest iş hayatı onlara daha uygundur.

Yorum Yapabilirsiniz