KGS dönemi bitti ! KGS dönemi yerini HGS’ye devretti.. - SanalAlemci

KGS dönemi bitti ! KGS dönemi yerini HGS’ye devretti..

Cuma, Şubat 1, 2013 10:44
KGS dönemi bitti ! KGS dönemi yerini HGS’ye devretti..
Derecelendir

Otoyol ve köprü geçişlerinde KGS dönemi bu gece 24.00 itibariyle sona erdi. Uyarılara rağmen hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler KGS ve HGS’den kaçak geçmek zorunda kaldı.
01 Şubat 2013

İSTANBUL (İHA) İstanbul’da otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS), bu gece 24.00 itibariyle sona erdi. Trafikte seyredecek olan araç sahipleri bundan böyle KGS yerine HGS’yi kullanacak. HGS, KGS’den farklı olarak gişelerden durmaksızın geçmeye imkan sağlıyor.

Ancak uyarıları dikkate almayan ve unutan bazı sürücüler HGS ve KGS’lerden kaçak geçmek zorunda kaldı. Bazı sürücüler uygulamaya dakikalar kala son kez KGS ile geçiş yaparken bazı sürücüler ise kaçak geçiş yapmak zorunda kaldıkları için mağdur olduklarını ifade ettiler.

Uygulamanın hayırlı olmasını dileyen bir sürücü, “İnşallah hayırlı olur. Önemli olan insanların mağdur olmaması” dedi. Elindeki KGS kartları ile mağdur olduğunu ifade eden bir sürücü, “Şuanda elimde iki tane KGS kartım var. Mağdurum geçemiyorum şuan” diye konuştu.

Kaçak geçmek zorunda kalan bir başka sürücü ise, “Son kez geçiş yapıyorum buradan. HGS alamadım, haliyle kaçak geçiceyiz” diye konuştu.

Öte yandan, uygulamanın sonlandırılmasıyla birlikte otoyol ve gişelerdeki KGS tabelalarının söküldüğü gözlendi. Mynet

Bir önceki yazımız olan Turkcell -1'e 5 Veren Genç Nar Kampanyası Detayları başlıklı makalemizde 1’e 5 Veren Genç Nar Kampanyası nedir? Nar kampanya detayları 2011, Aynı ay içinde birden çok kez Genç Nar paketi alabilir miyim? ve Genç Nar Bakiye ve Bitiş Tarihi Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 171 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 19.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz