İstenmeyen mesaja 25 bin lira ceza ! İşte detaylar.. - SanalAlemci

İstenmeyen mesaja 25 bin lira ceza ! İşte detaylar..

Pazar, Kasım 23, 2014 16:30
İstenmeyen mesaja 25 bin lira ceza ! İşte detaylar..
İstenmeyen mesaja 25 bin lira ceza ! İşte detaylar.. 4.2/5 (84%) 9 Oy

Bakan Canikli, aldatıcı ve yanıltıcı mesaj atan firmalara ceza kesileceğini bildirdi ve ilk ceza 25 bin lira olarak kesildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, bankalarca yapılan kesintilerin geri alınmasında aracı olunacağı yönünde cep telefonlarına mesajlar gönderdiği tespit edilen bir firma hakkında Reklam Kurulu’nun 25 bin TL ceza kestiğini açıkladı.
ALDATICI VE YANILTICI MESAJLAR

Canikli, tüketici çıkarlarını korumak amacıyla 4 banka hakkında da bakanlıkça başlatılan incelemelerin sürdüğünü söyledi. Canikli, kısa mesajlar aracılığıyla, tüketici kredisi,konut finansmanı sözleşmelerine yönelik bankalar tarafından tahsil edilen kredi kartı aidatı, dosya masrafı, ipotek fek ücreti gibi isimler altında alınan masrafların geri alınabileceğine ilişkin danışmanlık hizmeti sunulduğu yönünde izlenim uyandıran, aldatıcı ve yanıltıcı tanıtımlar yapıldığını söyledi.
KİŞİSEL BİLGİLER İSTENİYOR

Bu tanıtımların Reklam Kurulu’nca incelemeye alındığını belirten Bakan Canikli, şunları söyledi:

“Tanıtımlarda tüketicilerin çeşitli danışma hatlarına yönlendirildiği ya da bu hatlardan arandığı, kişisel verilerin istenildildiği görülmüştür. Bu şekilde telefonlara kısa mesaj gönderdiği tespit edilen bir firma hakkında Reklam Kurulu 25 bin TL idari para ve reklamları durdurma cezası verdi.”
Kaynak: www.ensonhaber.com/istenmeyen-mesaja-25-bin-lira-ceza-2014-11-23.html

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 338 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 22.10.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz