İşte Yeni,Çipli Kimliklerin Kullanılacağı Tarih.. - SanalAlemci

İşte Yeni,Çipli Kimliklerin Kullanılacağı Tarih..

Cumartesi, Kasım 2, 2013 16:34
İşte Yeni,Çipli Kimliklerin Kullanılacağı Tarih..
İşte Yeni,Çipli Kimliklerin Kullanılacağı Tarih.. 4.5/5 (90%) 8 Oy

İçişleri Bakanı Muammer Güler, uluslararası standartlara uygun çipli ve çok gelişmiş güvenlik ögelerini içeren kimlik kartlarının 3 yıl içerisinde bütün vatandaşlara verileceğini söyledi

Bakan Güler, Bakanlığının yürüttüğü önemli projeler arasında yer alan çipli nüfus cüzdanının, uluslararası standartlara uygun ve çok gelişmiş güvenlik ögelerini içeren kimlik kartları olduğunu söyledi.

Türkiye’deki bütün nüfus kimlik kartlarını 3 yılda değiştirmeyi planladıklarını anlatan Güler, “2014′ten itibaren başlayacak, 3′te biri 2014, 3′te biri 2015 ve 2016 olmak üzere her yıl 25-30 milyon aralığında, yeni ürettiğimiz nüfus cüzdanlarını dağıtmış olacağız” dedi.

Güler, Nüfus Kanunu’nda uluslararası standartları öngören bir değişikliğe gidilmesinin planlandığını dile getirerek, çalışmaları en kısa zamanda tamamlayıp, Bakanlar Kuruluna sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Yeni sürücü belgeleri Bakan Güler, sürücü belgelerinin de şekil, içerik ve güvenlik unsurları açısından AB kriterlerine uygun hale getirildiğini anlattı.

Sürücü belgelerinin tek merkezden basımı için Gölbaşı’ndaki Emniyet Genel Müdürlüğü tesislerinde bir baskı merkezi oluşturulduğunu dile getiren Güler, “Bastırılan hüviyetler, aynı zamanda barkod niteliği de taşıyacak, bunlarda çip yok, barkod var. Bunlar kimliklendirilerek şahısların adreslerine gönderilecek” diye konuştu. Mynet

Bir önceki yazımız olan Emekli Öğretmen Bir Telefonla 350 Bin TL Dolandırıldı ! İşte detaylar.. başlıklı makalemizde Tele- Dolandırıcılar bakın kimleri dolandırmış!, Telefonda dolandırılan 350 Bin TL kaptıran emekli öğretmen - Kırıkkale ve Telefonla Profesörü Emekli Öğretmeni nasıl dolandırdılar? İşte haberin detayları.. hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 260 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.10.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz