İşte, 2013 Yılında Aramızdan Ayrılan Ünlü İsimler… - SanalAlemci

İşte, 2013 Yılında Aramızdan Ayrılan Ünlü İsimler…

Perşembe, Aralık 26, 2013 16:43
İşte, 2013 Yılında Aramızdan Ayrılan Ünlü İsimler…
İşte, 2013 Yılında Aramızdan Ayrılan Ünlü İsimler… 4.7/5 (93%) 12 Oy

Sanat, sinema, medya ve bilime uzun yıllar emek veren, Türkiye’nin önemli değerleri bu yıl hayata veda etti..

Sanat, sinema, medya ve bilime uzun yıllar emek veren, Türkiye’nin önemli değerleri bu yıl hayata veda etti. AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, gazeteciliğin duayenlerinden Mehmet Ali Birand’ın ölümüyle başlayan “yaprak dökümü yılı” gazeteci Savaş Ay ile yazarlar Nevzat Kösoğlu, Turgut Özakman, şarkıcı Müslüm Gürses ve Adnan Şenses’in vefatıyla sürdü. Tiyatro ve sinema dünyasında da esen sonbahar rüzgarı, Tuncel Kurtiz ile mizahın kilometre taşlarından Nejat Uygur’u da sevenlerinden ayırdı.

USTA KALEMLERDEN VEDA

Gazeteci, yazarlar Mehmet Ali Birand ve Savaş Ay, akademisyen Prof. Dr. Toktamış Ateş, kamuoyunda ”Deprem Dede” olarak bilinen Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, “Şu Çılgın Türkler” kitabının yazarı Turgut Özakman, İsmet Kür, Mustafa Miyasoğlu, Aytunç Altındal, Türk kültür ve düşünce hayatının önde gelen isimlerinden yazar, fikir adamı Nevzat Kösoğlu ve “Ağır Roman” kitabını kaleme alan Metin Kaçan ile şair Sedat Umran yaşamını yitirdi.
MÜZİK DÜNYASININ KAYIPLARI

Müslüm Gürses, yoksul bir ailenin çocuğu olarak başladığı hayat serüveninin sonunda kendisine, ”Müslüm Baba” diye seslenen çok sayıda sevenini gözü yaşlı bıraktı. ”Sev kardeşim”, ”Hayat bayram olsa” gibi şarkılarla tanınan şarkıcı Şenay Yüzbaşıoğlu, plaklarıyla çok sayıda ödül kazanan Ferdi Özbeğen, Türk Sanat Müziği sanatçısı Nigar Uluerer ve Adnan Şenses 2013′ün veda edenleri arasında yer aldı.
TİYATRO VE BEYAZ PERDENİN KAYIPLARI

İsveç’te ”Onursal ödül”e layık görülen Türkmen tiyatrocu İsmet Hürmüzlü, 200′ü aşkın sinema filminde rol alan Alev Sururi, Osman Gidişoğlu, ”Kaynanalar” dizisindeki ”Nuri Kantar” tiplemesiyle ün kazanan Tekin Akmansoy, Metin Serezli, Dinçer Çekmez ve Macide Tanır vefat etti. Yıl boyunca ölüm haberlerine yenileri eklendi. 48. Altın Portakal Film Festivali’nde “Yaşam Boyu Onur Ödülü” alan “Ramiz Dayı” Tuncel Kurtiz, Tomris Oğuzalp, Zafer Önen, Tuncay Özinel ve Türk mizahının önde gelen isimleri arasında gösterilen Nejat Uygur da sevenlerini gözü yaşlı bıraktı. Türkiye’nin ilk balerini Kaya İlhan ve dünya çapında tanınan ressam Burhan Doğançay 2013′te vefat eden diğer isimler oldu. Yazı kaynağı; ensonhaber

Bir önceki yazımız olan Banka hesaplarında kalan kuruşlara dikkat! Kuruşlara bile faiz geliyor ! başlıklı makalemizde Banka hesabında kalan 0.41 kuruş 4 yıl sonra 120 TL oldu ! ve Bankalara kuruş borç bırakmayın! işte detaylar hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 317 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 20.10.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “İşte, 2013 Yılında Aramızdan Ayrılan Ünlü İsimler…”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. yavuz Diyor ki:

    Aralık 27th, 2013 at 08:57

    şimdi ünlüler 2013 ün bir an önce bitmesi için dua ediyordur :D

Yorum Yapabilirsiniz