İstanbullular DİKKAT! 5 Kasım’dan itibaren… - SanalAlemci

İstanbullular DİKKAT! 5 Kasım’dan itibaren…

Cuma, Kasım 2, 2012 18:14
İstanbullular DİKKAT! 5 Kasım’dan itibaren…
Derecelendir

Taksim’de trafiğin yeraltına alınma çalışmaları sırasında toplu ulaşım güzergahı açıklandı. İşte İBB’den yapılan açıklama…

Yapımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 5 Kasım 2012 Pazartesi günü başlayacak olan Taksim Meydanı Düzenleme çalışmaları sebebiyle Taksim Meydanında İETT Otobüsü ve Taksi-Dolmuşların bekleme ve yolcu aktarma düzeni aşağıdaki şekilde olacaktır:

Toplu Ulaşım Araçlarının Taksim Meydanı Yeni Güzergahları
- Taksim Meydanındaki çalışmalar sırasında ve sonrasında Taksim’deki Metro ve Füniküler’in erişiminde ve çalışmasında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

- Taksim Meydanındaki çalışmalar sırasında; Şişhane yönünden gelip, son durağı Taksim olan hatlarda İETT Otobüsleri, Tarlabaşı Bulvarı’nda çalışmaların başladığı bölgeye gelmeden yolcularını indirip U dönüşü yaparak tekrar Şişhane yönüne döneceklerdir.

- Mete Caddesi – Taksim Meydanı’na gelip aynı güzergahtan geri döneceklerdir.

- Harbiye yönüne gidecek otobüsler; Tarlabaşı Bulvarı – Taksim Meydanı – Mete Caddesi-Asker Ocağı Caddesi (Divan Oteli önü) üzerinden Harbiye yönüne gideceklerdir

- Tarlabaşı yönüne gidecekler ise Abdülhak Hâmit Caddesi (Elektrik eski İdaresinin bulunduğu yol) üzerinden Şişhane yönüne devam edeceklerdir.

- Taksi-Dolmuşlar halen kullanılan bekleme yerlerinin 100 metre kadar gerisinde konuşlanarak, İETT Otobüsleri gibi, Geçici Trafik Güzergahını kullanacaklardır.

- Taksim Meydan Düzenlemesi çalışmaları tamamlandıktan sonra ise;

- Taksim Meydanına artık hiçbir otobüs giremeyecektir.

- Taksimde durak yapan transit geçen hatların hepsi Tarlabaşı Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi’ni kullanacaktır. Bu sebeple araç altgeçidi içinde 2 şeritli olmak üzere otobüs durakları inşa edilecektir.

- Otobüsler Tarlabaşı Bulvarı üzerinde yolcu indirme-bindirme yaparak geri dönecekler,

- Harbiye yönüne gidecekler, yapımına başlanacak olan tünelin altgeçidini ve altgeçitteki otobüs duraklarını kullanarak Taksim Meydanına ulaşabileceklerdir.

- Harbiye yönünden gelen araçlar da Divan Oteli önündeki kavşakta indi bindi yaptıktan sonra, yeni yapılacak U dönüşünden geri döneceklerdir. Diğer toplu ulaşım araçları da aynı şekilde çalışacaktır.

- Tünel altgeçidinde otobüsten inen yolcular Taksim Metrosu ve Füniküler’e direkt olarak bağlanabilecektir.

- Daha önce son durağı Taksim olan hatların düzenleme sonrası son durakları Tarlabaşı olacaktır.

- Taksim Meydanı’nda trafiğin yeraltına alınması çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca hayata geçirilmektedir. (Mynet)

Bir önceki yazımız olan Dikkat! Saatler 1 saat geri alındı! (28 Ekim 2012 Pazar) başlıklı makalemizde 2012 de saatler nezaman geri alınıyor? (Alındı), saatler bir saat geri alındı mı öğren -28 ekim 2012 ve saatler geri alındı haberi 28 ekim 2012 pazar hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 205 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 21.01.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz