İstanbul’da ”Alev Kartalı” Yangın Helikopteri Videosu İzle - SanalAlemci

İstanbul’da ”Alev Kartalı” Yangın Helikopteri Videosu İzle

Perşembe, Ocak 9, 2014 9:38
İstanbul’da ”Alev Kartalı” Yangın Helikopteri Videosu İzle
İstanbul’da ”Alev Kartalı” Yangın Helikopteri Videosu İzle 4.8/5 (95%) 21 Oy

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, itfaiye teşkilatını dünya standartlarına taşımaya devam ediyor..

08 Ocak 2014 Perşembe

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla 2004 yılından günümüze çağ atlayan İstanbul İtfaiyesi şimdi de Türkiye’de bir ilk olan ‘Alev Kartalı’ olarak adlandırılan doğal afet ve yangın müdahale helikopterini hizmete aldı. Haliç’te düzenlenen nefes kesen tatbikatta helikopterin hareket kabiliyetini basın mensupları ile birlikte izleyen İBB Başkanı Kadir Topbaş, “New York itfaiyesi ile eş değer bir itfaiye ekibi ortaya çıktı” dedi.

İşte, ”Alev Kartalı” İsimli Yangın ve Doğal Afet Helikopteri’nin Teknik Özellikleri ve Videosu;

ORMAN YANGINLARINDA KULLANILACAK

Helikopter özellikle orman ve gökdelen yangınlarında etkin olarak kullanılacak. Dünyanın birçok ülkesinde kullanılan, yangın söndürme, kurtarma, nakliye, ağır yük taşıma gibi hizmetlerle kullanılabilen son teknoloji ile donatılmış helikopter Türkiye’nin ihtiyaç duyulan her bölgesinde hizmet verecek.
ALEV KARTALI TÜM DÜNYADA KULLANILIYOR

Hizmete alınan ‘Alev Kartalı’ doğal afet ve yangın helikopteri; A.B.D Orman Hizmetleri, İtalya Orman Bakanlığı, Kore Orman Hizmetleri, Yunanistan, Los Angeles, Florida ve Avustralya İtfaiyeleri ile Fransa, Meksika, Kanada, Malezya’da kullanılıyor.
HELİKOPTERİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

-Helikopter, orman yangınlarıyla mücadelede etkin kullanılabildiği gibi yüksek katlı bina yangınlarında 50 metreye kadar su veya köpük sıkabilme özelliğine sahip üretildi.

-Gece görüş teknolojisi ve gece uçuşu

-Yangın söndürme (Orman, Sanayi yangınları çok katlı binalar olmak üzere tüm yangınlar )

-Afetlerde kurtarma ve enkaz kaldırma

-Ağır yük taşıma ( personel, tıbbi konteynır, komuta merkezi nakli, tarımsal uygulama ) 2 saat 15 dakika havada kalabilme,

-Her yere konuşlanma192 km hıza ulaşabilmesi

-10.000 lt su hacimli depo 35 – 40 saniyede 10.000 lt su dolumu

-Yangınlarda yüksek katlı binalardan tahliye ve doğal afetlerde 30 kişi kurtarma kapasitesinin yanında 11.250 kg ağırlık kaldırma özelliği de bulunuyor. Kaynak: ensonhaber.com

Bir önceki yazımız olan KPS Nedir ? Kimlik Paylaşım Sistemi; (KPS) Hakkında başlıklı makalemizde Kimlik Kps, Kimlik Paylaşım Sistemi ve Kimlik Paylaşım Sistemi KPS hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 211 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 09.07.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “İstanbul’da ”Alev Kartalı” Yangın Helikopteri Videosu İzle”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. Kadir Diyor ki:

    Ocak 9th, 2014 at 17:41

    helal olsun Kadir Topbaş’a bravo çalışıyo adam hakkını veriyor görevinin. mustafa sarıgül ise chp nin balonudur ! Kadir Topbaş o balonu patlatacak 30 mart ta :D alacak boyunun ölçüsünü :D

Yorum Yapabilirsiniz