İstanbul Levent-Hisarüstü arasına Mini Metro yapılacak ! - SanalAlemci

İstanbul Levent-Hisarüstü arasına Mini Metro yapılacak !

Cumartesi, Ocak 25, 2014 15:02
İstanbul Levent-Hisarüstü arasına Mini Metro yapılacak !
İstanbul Levent-Hisarüstü arasına Mini Metro yapılacak ! 4.5/5 (91%) 15 Oy

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ortak çalışması olan Levent-Hisarüstü arasında yapılan “mini metro” ana metro hattına bağlantısı için makas çalışması yapılacak. 25 Ocak 2014 Cumartesi

Levent-Hisarüstü arasına mini metro
ŞUBAT AYI İÇERSİNDE İLK TEST SÜRÜŞÜ

İstanbul’un metro sistemi Levent-Hisarüstü Mini Metro Hattı’nda Şubat ayı içerisinde, ilk test sürüşünün yapılması planlanıyor. 25 Ocak 2014 – 1 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak makas çalışması için önlemler alındı.
MAKAS ÇALIŞMASI İÇİN ALINAN ÖNLEMLER

Makas çalışması için alınan önlemler, “Metro Hattı 4. Levent İstasyonu’nda tek peron işletmesi yapılacak. Mevcutta 3 dakika 55 saniye olan sefer aralığı, en az 5 dakika 30 saniye olacak ve yoğunluğa bağlı olarak değişken sefer aralıkları olabilecek. Hatta yolcu yoğunluğunun azaltılması için, sekizli vagon setleri kullanılacak. 4. Levent peron bölgesinde yolculara yardımcı olmak için yeterli sayıda ve sürekli personel bulundurulacak.” şeklinde yayınlandı.

İstanbul Levent-Hisarüstü mini metro

LEVENT-HİSARÜSTÜ ARASI 6 DAKİKA

Mini metroyla Boğaziçi Üniversitesi’ni de barındıran bölgede Levent’ten Hisarüstü’ne 6 dakikada ulaşılacak. Projeyle Levent-Etiler güzergahının yükünü çeken Nisbetiye Caddesi’nin de trafik yoğunluğunun düşürülmesi hedefleniyor.
TEORİK İŞLETME HIZI 80 KM/SA

Dört istasyonun bulunacağı hatta 2 adet 4′lü dizi tren işletmesiyle başlanıp ihtiyaca göre 3 trene çıkılabilecek. Ana hat üzerindeki maksimum teorik işletme hızının da 80 km/sa olarak öngörülüyor. Hat Levent, Akmerkez, Etiler ve Hisarüstü bölgeleri yolcularının konforlu bir şekilde Levent İstasyonu’na taşınmasını sağlayacak.
MİNİ METRO HATTI’NA DAİR TEMEL BİLGİLER

Levent-Hisarüstü Mini Metro Hattı’na dair bazı temel bilgiler şu şekilde;

“Yolcu/saat kapasitesi:8100, Hat uzunluğu: 3 bin 300 m, İstasyon sayısı: 4 adet, İstasyon isimleri: Levent, Akmerkez, Etiler ve Hisarüstü, Aktarma istasyonu: Levent, Yolculuk süresi: 6 dakika, Tren Sayısı: 2 (3 trene çıkabilecek), Sefer aralığı: 4 dakika (240 sn), Tünel kazı metodu: Yeni Avusturya Tünel Açma Metodu (NATM), Tünel derinliği: -25m, Hat sayısı: Tek tüp.”

Kaynak: www.ensonhaber.com/istanbul-levent-hisarustu-arasina-mini-metro-yapilacak-2014-01-25.html

Bir önceki yazımız olan Karne kâbusunu kolay atlatmanın yolları ! 5 Önemli Uyarı... başlıklı makalemizde Çocuğunuzun karnesi zayıf ise ne yapmalısınız?, Karne kabusunu kolay atlatmak için 5 önemli öneri! ve karnesi kötü olan çocuğa nasıl yaklaşmalıyız hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 216 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 23.06.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz