İranlı Aref’in Müthiş Sırrı Çabuk Çözüldü! - SanalAlemci

İranlı Aref’in Müthiş Sırrı Çabuk Çözüldü!

Salı, Şubat 22, 2011 6:30
Derecelendir

‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına damga vuran İranlı Aref Ghafouri’nin, bu akıl almaz gösteriyi nasıl gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
İranlı İlizyonist Aref'in müthiş sırrı çözüldü!
Aref’in bu müthiş gösteriyi yapmasını sağlayan, ünlü sihirbaz Dick Zimmerman’a ödül kazandıran bir aletti… ‘Master Prediction’ isimli bu cihaz sayesinde sihirbazlar, oyunculuk yeteneklerini de ekleyerek müthiş gösterilere imza atıyor. Cihaz aslında birçok profesyonel sihirbaz için ucuz bile sayılabilir.

Fiyatı 3 bin 795 dolar olan bu cihaz sayesinde fiziksel bir temas olmaksızın istenen kelimeler kayıt edilip rulo kağıda dökülüyor.

>> İŞTE AREF’İN GÖSTERİSİ – VİDEO

Yetenek Sizsiniz’in jüri üyelerinden el ele tutuşmalarını istedi. Önce Acun’dan gözlerini kapatıp kendini bir tatil beldesinde hayal etmesini rica etti. Acun’a kendini nerede hayal ettiğini sordu; Acun BARBADOS dedi…

Sonra Hülya Avşar’a gözlerini kapatıp kendini bir uçakta hayal etmesini istedi. Uçaktaki koltuk numarasının ne olduğunu sordu; Hülya Avşar 11 E yanıtını verdi.

İranlı Aref Ghafouri’nin Gösterisinde Kullandığı O Cihaz !
İranlı Aref'in gösteride kullandığı kutu-cihaz

Ali Taran’dan ise elinde uçak bileti olduğunu hayal edip, biletteki uçuş saatini söylemesini istedi. Ali Taran 14.42 dedi..

Ardından bir izleyiciye bir gazete verdi. Gazetenin bir sayfasını seçip parçalamasını istedi. Gazete küçük parçalara ayrılınca bir parça seçtirdi. O parçadan da bir kelime tutmasını istedi.

AKILLARI BAŞLARINDAN GİTTİ

Ardından gösterinin başından itibaren tavanda asılı olan kilitli kutuyu indirdi. Kutudan bir rulo kağıt çıkardı. Kağıdı açtıkça stüdyodan şaşkınlık nidaları yükseldi. Kağıtta BARBADOS… 11 E…… 14.52…. yazıyordu. Ali Taran benimkini yanlış bildi dedi, o anda kağıdın devamını açtı. Şöyle yazıyordu: UÇAĞINIZ 10 DAKİKA RÖTARLI KALKTI…. Yani 14.42′yi de bilmişti.

CD ŞOVU OLAYI BİTİRDİ

Sıra gazete kağıdında yazan yazıyı bilmeye kalmıştı. Aref, açtığı kağıtta bu kelime için KONUT tahmininde bulundu. Ancak izleyici doğru yanıt değil dedi. Bunun üzerine Aref, Acun’a yayının başında verdiği zarfı açtırdı. Acun’un açtığı zarftan bir CD çıktı.

Yanlış yaptığı taktirde bu CD’nin yayınlanacağını söylemişti. CD yayına verildiğinde stüdyodakiler ayağa fırlayıp alkışlamaya başladılar. Çünkü o CD’de Aref diyordu ki: Bu CD’yi izlediğinize göre yanlış yapmışım demektir. Ne yapabilirim KADERİ değiştirebilir miyim? Önünde de yerde KADER yazıyordu. Bu kelime gazetede yazan kelimeydi.

Acun “Ben dünyanın hiç bir yerinde böyle bir şey izlemedim” derken, Ali Taran Aref’in yeteneğinden ürkmüştü. Hülya Avşar ise hala şaşkın şaşkın genç öğrenciyi izliyordu.
Habertürk

Bir önceki yazımız olan Doğalgaz Tasarruf Yöntemleri ! başlıklı makalemizde Doğalgaz faturası az gelsin istiyorsanız okuyunuz, Doğalgaz faturası çok geliyor diyenler için önemli bilgiler ve Doğalgaz kullananlar için tasarruf yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 242 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 01.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz