Havalimanlarında yeni dönem başlıyor. - SanalAlemci

Havalimanlarında yeni dönem başlıyor.

Pazartesi, Haziran 9, 2014 0:39
Havalimanlarında yeni dönem başlıyor.
Havalimanlarında yeni dönem başlıyor. 5/5 (100%) 6 Oy

TAV CEO’su Sani Şener, geçişlerin parmak iziyle yapılacağını söyledi.

TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, havalimanları kontrol noktalarındaki yoğunluğu azaltmak amacıyla parmak izi kontrolüyle geçiş ve ilk girişlerdeki x-ray’lerin kaldırılması konusunda izinlerin çıktığını, çok yakında deneme çalışmalarının başlayacağını ve uygulamaya geçileceğini belirtti.

TAV Grubu’nun vizyon ve misyonunun değerlendirildiği toplantıda konuşan Şener, global ölçekte ortakları olmasına rağmen şimdiye kadar Türkiye ve Türkiye’ye yakın bölgelerde iş yaptıklarını anlattı.

Türkiye’de ticari filonun 2000 yılında 162 iken bugün 385′e, sektörde çalışanların 65 binden 167 bine çıktığını, iç hat uçuş noktasının 26′dan 52′ye, dış hat uçuş noktasının da 60′tan 236′ya çıktığını anımsatan Şener, “Ulaştırma Bakanlığının liberalleştirme politikası ve yerde havalimanlarıyla ilgili özelleştirme politikası bu işin önünü açmıştır” dedi.

Bir önceki yazımız olan 60 yıllık hasret sarıyahşi köprüsü ile bitiyor başlıklı makalemizde Aksaray, hirfanlı barajı ve kırşehir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 135 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 19.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.
Etiketler , ,

Yorum Yapabilirsiniz