Hangi Kan Grubunun IQ’su Daha Yüksek? Kan Grubuna Göre IQ Seviyeleri - SanalAlemci

Hangi Kan Grubunun IQ’su Daha Yüksek? Kan Grubuna Göre IQ Seviyeleri

Cumartesi, Mart 16, 2013 18:29
Hangi Kan Grubunun IQ’su Daha Yüksek? Kan Grubuna Göre IQ Seviyeleri
Hangi Kan Grubunun IQ’su Daha Yüksek? Kan Grubuna Göre IQ Seviyeleri 3.9/5 (78%) 11 Oy

Uzmanlar, kan grubunun kişinin karakterini ve hastalık risklerini belirleyen önemli bir faktör olduğunu ifade ediyor.Araştırmalar A grubunda kanser, 0 grubunda ülser, B ve AB gruplarında daha çok ishal görüldüğünü ortaya koyuyor.

Bazı Japon şirketler kan grubuna bakarak eleman seçerken, araştırmalar 0 grubu kana sahip kişilerin diğer gruplara oranla daha çekimser olduğunu gösteriyor

Yapılan araştırmalar kan gruplarının, kişinin karakterini ve hastalık risklerini belirleyen önemli bir faktör olduğunu gösteriyor.

Kan Gruplarına Göre Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur? Tıklayınız

Bilinen 8 kan grubu olduğunu ifade eden Memorial Şişli Hastanesi Klinik Laboratuvarlar Koordinatörü Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Kenan Keskin, kan gruplarının yüzde 40’a yakınının A, yüzde 30’a yakınının da B grubu olduğunu söylüyor.

Keskin “Rh (-) kan grupları yüzde 1213 civarında. Bunlar arasında A Rh (-) kan grubuna sahip olma oranı yüzde 5, AB Rh (-) kan grubu ise yüzde 1. 0 grubu Rh (-) kan grubuna sahip kişilerin nüfusa oranı ise yüzde 3 4” diyor.

0 Grubu Çekimser
A ve B, karakter olarak baskın kan grupları olarak bilinirken 0 grubunun çekimser olduğu belirtiliyor. Negatif (-) kan gruplarının oranının daha az olmasının nedeninin, Rh faktörünün baskın bir karakter olmasından kaynaklandığına dikkat çeken Keskin, “Bireyde aynı özelliği kodlayan iki genden biri negatif diğeri pozitif ise, çocuk pozitif kan grubu ile doğuyor. Ancak anne babanın ikisi de negatifse o zaman çocuk da negatif oluyor” diyor.

İşe Alınma Kriteri
Yüksek rütbeli askerlerin kan grupları ile kişilik ilişkileri arasında yapılan bir araştırmanın ilginç sonuçları bulunuyor.

Yapılan araştırma, askerlerin kişilik yapılarına dair önemli belirtiler içeriyor. Buna göre kan grubu 0 olan askerlerin performanslarının düşük ve çekimser olduğu ortaya çıkıyor. Bu kan grubuna sahip kişiler, kendilerinden beklenileni (A grubundakiler kadar) karşılayamıyor.

Araştırma, aktif ve kritik görevde olan askerlerin A grubu olduğunu, bu kişilerin girişken, kendilerinden bekleneni veren, harekât planlaması ile hızlı ve doğru karar verme özelliklerine sahip olduğunu gösteriyor.

Doç. Dr. Kenan Keskin, “Japonya’da şirketler, personel alımı dönemlerinde (özellikle reklam ve tanıtım çalışmalarında görev alacak kişileri seçerken) bu alanda yapılmış olan araştırmaların sonuçlarına bakarak karar veriyor” diyor.

Bu kararda, A grubu kana sahip kişilerin daha aktif görevlerde bulunabilecekleri, 0 grubuna sahip olanların ise daha pasif olduklarına ilişkin çalışma sonuçları etkili oluyor.

Kan Gruplarına Göre Diyet Nasıl Olmalıdır? Tıklayınız

A Grubunun IQ’su Daha Yüksek
Kan grupları ile ilgili yapılan araştırmada; A grubunun alt grubu olan A 2’de IQ’nun daha yüksek olduğu, genele bakıldığında da A grubu kana sahip kişilerin IQ’ları içinde aynı şeyin olduğu sonucuna varılıyor.

Bunun, A grubu olan herkesin zekâ seviyesinin 0 grubundan yüksek olduğu anlamına gelmediğine dikkat çeken Keskin, bu sonucun yapılan araştırmada istatistiksel olarak ortaya çıktığını bu nedenle genellenemeyeceğini belirtiyor.

İngiltere’de yapılan bir araştırmada da, kan gruplarının sosyo – ekonomik açıdan nasıl bir dağılım gösterdikleri araştırılıyor ve A grubunun sosyo ekonomik seviyesinin daha yüksek olduğu görülüyor.

Bu sonuç IQ’su yüksek ve aktif insanların çok daha başarılı olduklarını ve daha iyi yerlere geldiklerini gösteriyor. İngiltere’de bu konuda “A grubu lobisi” yapanlar bulunuyor. (Alıntıdır)

Bir önceki yazımız olan FETİH 1453 Film Fragmanları İzle başlıklı makalemizde 1453 fetih filmi ne zaman vizyona gösterime girecek, 17 Şubat'ta vizyona girecek Fetih 1453'ün fragmanı izle ve Fetih 1453 - Sinema filmi fragman izle | Fetih 1453 videosu fragman seyret hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 4.276 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 25.04.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

5 Yorum Yapılmış “Hangi Kan Grubunun IQ’su Daha Yüksek? Kan Grubuna Göre IQ Seviyeleri”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. KAN GRUPLARINA GÖRE KİŞİLİK ANALİZİ.. - SanalAlemci Diyor ki:

  Mart 18th, 2013 at 09:24

  [...]Hepimizin de bildiği gibi, kan vücudumuzdaki en önemli yapı taşlarından biri…Hangi Kan Grubunun IQ’su Daha Yüksek? Tıklayınız Damarlarımızda dolaşan ve birçok hayati fonksiyonu bulunan bu kırmızı renkli sıvının en [...]

 2. Kan Grupları ve Kan Guruplarının Özellikleri Hakkında Bilgiler.. - SanalAlemci Diyor ki:

  Mart 18th, 2013 at 17:42

  [...] birkaç yıl içerisinde yapılan benzer çalışmalarla yeni antijen sistemleri tanımlanmıştır.Hangi Kan Grubunun IQ’su Daha Yüksek? Kan Grubuna Göre IQ Seviyesi -TıklayınızTürkiyedeki Kan gruplarının % dağılımı nasıldır? Türkiye’de Türk Kızılayı [...]

 3. Kan Grubu Kategorisi (Kan Grubu Hakkında Bütün Konular) - SanalAlemci Diyor ki:

  Mart 19th, 2013 at 00:05

  [...]Kan grubuna göre beslenmek,Bir seferde insandan en fazla ne kadar kan alınır,Kan grupları nasıl bulundu,Hangi Kan Grubunun IQ’su Daha Yüksek? Kan Grubuna Göre IQ Seviyeleri Kan Grupları ve Kan Gruplarının Özellikleri (Detaylı Bilgiler) Kan Gruplarına Göre Kişilik analizi [...]

 4. seda Diyor ki:

  Mayıs 12th, 2013 at 20:53

  Yaşasın A grubu :) )))))))

 5. Hanife Diyor ki:

  Temmuz 27th, 2018 at 21:25

  Benimki AB RH negatif

Yorum Yapabilirsiniz