GALİP DERVİŞ Dizisi’nin Oyuncu Karakterleri ve Gerçek İsimleri - SanalAlemci

GALİP DERVİŞ Dizisi’nin Oyuncu Karakterleri ve Gerçek İsimleri

Salı, Nisan 23, 2013 10:21
GALİP DERVİŞ Dizisi’nin Oyuncu Karakterleri ve Gerçek İsimleri
GALİP DERVİŞ Dizisi’nin Oyuncu Karakterleri ve Gerçek İsimleri 4.5/5 (90%) 6 Oy

2013 – Kanal D ‘Galip Derviş’ dizisinde kimler rol alıyor,Galip Derviş dizisi konusu nedir dizinin oyuncuları kimler,Galip Derviş dizisi oyuncu kadrosu oyuncuların karakterleri ve gerçek isimleri,Galip Derviş dizisinin jenerik müziğini dinle,Galip Derviş dizisi oyuncuların gerçek isimleri ve resimleri..

2013 Kanal D ” Galip Derviş” Dizisi’nin Konusu,Jenerik Müziği,Oyuncuların Karakterleri Gerçek İsimleri ve Resimleri;

Galip Derviş gerçek adı: Engin Günaydın
O bir kahraman! Ama şimdiye kadar gördüklerinize hiç mi hiç benzemiyor! Sayısız fobileri ve takıntılarıyla Galip Derviş, belki de görüp görebileceğiniz en şaşırtıcı, en akıl almaz ve en zeki adam. Çözülmesi imkânsızmış gibi görünen her olayın altından başarıyla kalkacak kadar yetenekli. Ama takıntıları ve fobileri yüzünden açığa alındığından beri komiser değil. Bir yandan, tekrar polis olmak için uğraşırken, diğer yandan, dört yıl önce arabasına konulan bir bombayla öldürülen karısının katilini bulmak zorunda. Galip Derviş, obsesif kompulsif kişilik bozukluğunun yanı sıra, saymakla bitmeyecek kadar çok takıntı ve fobiye sahip bir adam.

Mikrop takıntısı had safhada. Birçok insan gibi yüksekten, kalabalıktan, asansörden, kapalı yerlerden korktuğu yetmiyormuş gibi inanılmaz takıntıları var. Mesela sütten korkması ya da simetri takıntısı yüzünden yetiştirdiği organik sebzelerin aynı şekilde ve boyda büyümesi için uğraşması. Çocukluğunda bile, olağan dışı zekâsı ve inanılmaz hafızası nedeniyle her zaman diğerlerinden farklı ve aykırı biri olmuştur. Bu özellikleri, müthiş gözlem yeteneğiyle de birleşince, polisliğin kendisi için biçilmiş kaftan olduğunu düşünmüş ancak takıntıları ve fobileri polis olabilmesi için büyük bir engel teşkil etmiştir. Ta ki hayatının aşkı, biricik eşi ve sevgilisi Belgin’le tanısana dek… Belgin’le sekiz yıl süren evlilikleri boyunca Derviş, takıntıları ve fobilerinin çoğunu rafa kaldırır ve “neredeyse” normal bir adam olur. Tek kelimeyle “mükemmel” geçen sekiz yılda, Derviş’in ünü sadece emniyet teşkilatında değil her yerde hızla yayılır. Çözümsüz görünen olayları bile çözer, en karmaşık cinayetlerden alnının akıyla çıkar. Ancak bu güzel günler, hiç beklenmedik bir anda, beklenmedik bir trajediyle son bulur.

Belgin Derviş gerçek adı: Setenay İnal
Hemşirelik okulunu bitirdikten sonra bir astsubaya aşık olmuş ve onunla evlenmiştir. Çocukları Yusuf dünyaya geldikten bir süre sonra, kocası onu aldatmıştır. Bunun üzerine Hülya kocasından boşanmış ve annesini de yanına alarak oğluyla hep birlikte yaşamaya başlamışlardır. Derviş’in karısı Belgin’in ölümünden sonra; İzzet, hemşire Hülya’yı Derviş’le ilgilenmesi için tanıştırır. Zaman geçtikçe Hülya ve Derviş arasındaki ilişki, hemşire hasta boyutunu aşarak dostluktan da öte, özel bir duruma dönüşür. Hülya bazen kendini öyle kaptırır ki, Derviş’e sanki annesiymiş gibi davranır. Bazen de en yakın arkadaşıdır.

Komiser Ahmet Tekin gerçek adı: Ersin Korkut
Doğuda küçük bir kasabada doğmuş ve büyümüş, şu an otuzlu yaşlarındadır. Çocukluğu da, gençlik yılları da zorluklar içinde geçmesine rağmen sebat etmiş ve sonunda polis olmayı başarmıştır. Oldukça hevesli ve hırslı olmasına karşın bir o kadar da beceriksizdir. Tüm iyi niyetine rağmen çoğu zaman komik duruma düşmekten kurtulamaz. Derviş’in açığa alınmasından sonra Başkomiser İzzet’in yardımcılığına atanmıştır. Başlarda Derviş’in travmalarını, kendi çocukluğunda yaşadıklarına kıyasla “şımarıkça” bulur. Bunun da etkisiyle, ilk başlarda onunla kafa bulup, “zehir hafiye” diye dalga geçse de, Derviş’in müthiş dehasına tanık olduğunda durum değişir. Alaycı hali yerini hayranlığa bırakır.

Başkomiser İzzet Merdan gerçek adı: Orhan Güner
Cinayet bürosunda baş komiserdir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Karısıyla arası hiçbir zaman tam olarak iyi olmamıştır. İdealist bir adamdır. Gençliğinde “dünyayı daha iyi bir yer” haline getirebilmek adına çeşitli derneklere ve gösterilere katılmıştır. Ancak bunu sır gibi gizler. Derviş’in yaşadığı birçok şeyi, özellikle Belgin’in ölümü ve sonrasında olanları detaylarıyla bilen birkaç kişiden biridir. Derviş’in takıntılı, obsesif hallerinden bunalsa da, müthiş dehasını asla inkar etmez. Derviş’in polislikten uzak kalmasının onu daha çok bunalıma sokacağını düşündüğünden, onu olabildiğince kendine yakın tutmaya çalışır ancak bunu asla belli etmez.

Yusuf Ekiz gerçek adı: Ege Gürel
Hülya Uçar gerçek adı: Algı Eke
Komiser Ali gerçek adı: Barış Başar
Psikolog Dr. Fırat gerçek adı: Levent Öktem
Pervin Uçar gerçek adı: Deniz Türkali
Çaycı Neşe gerçek adı: İrem Şentürk

Kanal D – Galip Derviş Dizisi Jenerik Müziği Dinle

Galip Derviş Dizisi Oyuncu Kadrosu Oyuncu İsimleri
Perşembe Kanal D – 23:00
Cumartesi Kanal D – 15:15

Not: Galip Derviş dizisine yeni giren oyuncular eklenecek konu güncellenecektir.

Yapım yılı : 2013
Yapım şirketi : Barakuda Film
Yönetmen : Barış Pirhasan
Türleri : Komedi, Polisiye

Bir önceki yazımız olan TURKCELL Hazırkart ''GençTarife'' Avantaj Kart/30 TL ve Üstü başlıklı makalemizde ''GençTarife'' Avantaj Kart Avantajları Öğren, 30 TL ve Üstü yükleyip kazandığım hediye her yöne 2 saatin son süresi nedir? ve Avans TL’den 1.10 krş çekilirmi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 6.367 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 19.11.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “GALİP DERVİŞ Dizisi’nin Oyuncu Karakterleri ve Gerçek İsimleri”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. Dizi Oyuncuları & Dizi Müzikleri ♫ - SanalAlemci Diyor ki:

    Haziran 8th, 2013 at 12:36

    [...] ve Dizinin Müziği (Yeni Diziler Eklenecektir)Kanal D Dizileri Dizi Oyuncuları ve Dizi MüzikleriGALİP DERVİŞ dizisini Oyuncu Kadrosu Karakterleri Oyuncu Gerçek İsimleriİNTİKAM dizisi’nin Konusu Fragmanı Oyuncu Kadrosu Karakterleri ve Gerçek İsimleri [...]

Yorum Yapabilirsiniz